Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik azok az ételek, adalékanya...

Mik azok az ételek, adalékanyagok, amiket kerülnöm kell, vegán táplálkozás esetén?

Figyelt kérdés

Vegetáriánusként élek már 4 éve, de teljesen el szeretném hagyni az állati eredetű ételeket. A zselatinos dolgokat, és állatokon tesztelt cégeket eddig is megpróbáltam kerülni, és állati eredetű ruhákat sem hordok, de sokmindennel nem vagyok még tisztában táplálkozás terén.


Pl. olvastam néhány helyen, hogy a vegánok élesztőt, sütőport, fehér cukrot, fehér lisztet sem esznek. Igaz ez? Tudnátok még ilyen példákat mondani?



2011. máj. 2. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Élesztőt, sütőport, fehér lisztet természetesen nem esznek a vegánok, sőt senki sem, mert szar ízük van magukban. Max azt eszi az ember ami készül belőlük.
2011. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Szigorúan kerülnöd kell a boltokban árult étkezési sókat (ezek különböző arányban kálium-kloriddal kevert nátrium-kloridok, bármelyik és nincs rajtuk feltüntetve). Növényi táplálkozás esetén sok káliumot fogyasztunk, és ilyenkor életbevágóan fontos a tiszta nátrium pótlás!

(A "konyhasóba" kevert kálium-klorid lassan ölő méreg, megszenvedtem ezt a tudományos igazságot jó pár év betegeskedéssel.)

Sajnos patikai tisztaságú sót februári betiltása után nehéz hozzájutni 99%-os tisztaságú sóhoz, de nem lehetetlen, pl.: www.lengyelso.hu Más helyeken is lehet találni 99%-os tisztaságút, eléggé keresni kell, főként olyant nehéz találni, amelyben nincs egyéb adalékanyag.

Szvsz nyugodtan lehet enni fehér lisztet, én eszem, répacukor helyett barnacukrot, és soha nem veszek ízfokozóval és tartósítószerrel készült élelmiszereket: mindig elolvasom az összetételt és a feldolgozott élelmiszerek nagy része ezzel kiesik.

2011. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudnátok még néhány tanácsot adni?
2011. nov. 1. 15:52
 4/4 p64 válasza:
liszt cukor ilyesmi az nem kifejezetten csak a vegán dologhoz kötődik, inkább egészség szempontjából érdemes elhagyni, illetve aki vegán életmódot folytat az az egészségére is figyel :) mikor még nem voltam vegán, akkor alapból azzal kezdtem, hogy elhagytam a fehér cukrot, hagyományos fehér rízst,helyette barna és basmati fehér lisztet, tartósítószeres dolgokat, félkész-készételeket, konzerv, befőtt, tubusos, zacskós dolgokat, cukros üdítők, cola (helyette gyógyteák) és egyéb cukros dolgokat is kizártam, ketchup, majonéz... (otthon is készíthető) átváltottam oliva olajra és kókusz zsírra, kakaó helyett karob por, méz helyett rízsszirup, de akár datolyából is lehet édesíést megoldani, tésztát durum és teljes kiörlésűt veszek,(lassan felszívódó szénhidrátok) bekerült az étrendembe a szója, tofu, magvak, sörélesztőpehely, több mákot eszem, sima só helyett himalája só, sok minden otthon is elkészíthető, növényi tejek ilyesmi, érdemes csökkenteni a szénhidrát bevitelt, mert vegánként is lehet helytelenül táplálkozni sajnos. bio dolgokra nem telik, de megfelelő vitamin kiegészítés nem árt főleg télen, pl. D vitamin,a spirulinában minden földi jó benne van amire szükségünk lehet, érdemes legalább évente egyszer egy Q10 kúrát is csinálni, én azért plusszban C vitamint is szedek minimum 1000 mg/nap, mert a zöldségeket, párolva főzve fogyasztom és akkor annyi a c vitaminnak... érdemes figyelni a magas GI glikémiás indekszű dolgokra, az nem a vegánság, inkább az egészség miatt, mert, hirtelen megemelik a vércukor szintet és könnyebben kialakulhat az inzulin rezisztencia, és a cukorbetegség, az olajban zsiradékban sült dolgokat mellőzni, inkább sütőben sütni növényi és egyéb fasírtokat, vagy teflon vagy egyéb tapadás mentes serpenyőben leheletnyi olajjal. növényi sajt is készíthető otthon, akárcsak a növényi tejek, olcsóbb és jobb is , mert te tudod mit tettél bele, és fűszerekkel csodákat és mennyei ízeket lehet elérni :)
2017. nov. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!