Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha kenyeret/kalácsot teljes...

Ha kenyeret/kalácsot teljes kiőrlésű liszttel készítem, az már egészséges?

Figyelt kérdés
Tehát ha minden más összetevő benne marad, tej, élesztő, kis cukor, tojás, só, és csak a sima finom lisztet cserélem ki teljes kiőrlésű lisztre, akkor az már egészséges, vagy ahhoz az is szükséges, hogy valamelyik másik összetevőt kicseréljem/elhagyjam?
2012. máj. 31. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Igen, akkor már nagyon sokat teszel az egészség megőrzése érdekében! A fehér liszttel ellentétben a teljes kiőrlésűnek magasabb a sikértartalma, ami tele van ásványi anyaggal, nyomelemmel, emésztést segítő hatással stb. A tejből használhatsz 1,4-eset, a finomított cukor még az ami baromira nem egészséges! (Bár abból nem kell sok) Helyette abból is édesítő lehet, vagy fruktóz (gyümölcscukor), vagy valamilyen nem finomított cukor. Persze a teljes kiőrlésű liszttel nehezebb dolgozni, a végeredmény pedig nem olyan finom, érdemes a fehér/teljes liszt arányait is megfontolni. (pl. fele-fele) De igen, sokkal egészségesebb a kenyered!
2012. máj. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Cukrot nem kell beletenni, az élesztő a tejcukortól is felfut.

Mi már olyan régóta házi készítésű kenyeret csinálunk tk lisztből, hogy a fehér lisztes már nem is ízlik.

Használj eleinte tk búzát, ha már azt megszerettétek, akkor jöhet a tönköly is.

Ha a kenyeredet vízzel készíted, akkor egy csepp mézzel helyettesítsd a cukrot. Még a kenyérhéj is szebb lesz akkor.

2012. máj. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló. Leírnád nekem, ha kérhetem, hogy hogyan készíted a kenyeret ezen összetevőkből?
2012. máj. 31. 07:41
 4/6 Julie S ***** válasza:

Én nem mondanám egészségesnek. Az összetevőiből a tojással és a sóval nincs gond, a többi nem az egészségedet támogatja. A magasabb sikértartalom egyáltalán nem olyan áldásos hatású, mint ahogy az első válaszoló írta.

[link]


Inkább a mandulalisztet, kókuszlisztet, stb - esetleg még a zabpehelylisztet - ajánlom. Cukor helyett xilit, stevia.

2012. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
semmiképp nem egészséges sehogy se.
2012. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szervusz!


A cukor-tojás-tej 'gyilkos hármas'-ként ismert. Érdemes kihagynod a cukrot, és mással helyettesítened akár a tojást is...

2013. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!