Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van valamilyen negatív hatása...

Van valamilyen negatív hatása annak, hogy minden reggel csak 1kávét iszok édesítővel és 1dl tejjel?

Figyelt kérdés
Tehát nem reggelizek...és ha igen, akkor mi?
2012. júl. 20. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ehgyomorra nem kene kavezni, refluxot meg fekelyt okozhat. A reggeli mellozese amugy sem egeszseges...
2012. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tehát mondjuk h ha eszek hozzá 1 szelet puffasztott búzát, akkor már úgy jó?
2012. júl. 20. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:

A kávé éhgyomorra valóban azt mondják nem egészséges, van benne valami olyan alkotórész, amely valóban marja a gyomrot, stb. stb.


Más: egészségtelen táplálkozási szokás kialakulását eredményezi, melynek nyomán a szervezet, mivel nem kapja meg reggeli induláskor azt a ch és kcal mennyiséget, amely a napi teendők kezdéséhez szükséges számára, hát az előző esti kajákból "elkezd magának raktározni" = és így szépen larakja azokat a háj- és zsír-rétegeket, amikhez szükség esetén hozzá tud nyúlni.

És ha tényleg hozzászoksz, hogy reggel rendszeresen nem eszel, ez később minimum 15-20 kg súlytöbbletet is okozhat, de van, akinél ebből ered pl. akár a 30-40 kg többlet is. Biztosan láttál, hallottál már olyanról, hogy valaki csak akkor kapott észbe, amikor már ennyi többlet kg volt rajta. Leadni bizony igen-igen nehéz.


Egyél naponta minimum 3x, de inkább 5x.Lehet, hogy csak pár falat megy le a torkodon, de akkor is, ha csak fél kifli, valami legyen a gyomrodban, mielőtt megiszod az első kávédat.

2012. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, hogy ilyen részletesen leírtad :)
2012. júl. 20. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyél hozzá valami szilárdat is például kekszet!
2012. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Én mit gondolsz, mivel küszködök?

(És még mindig egyszerűen "elfelejtek" reggelizni, mert 30 éven keresztül a munkahelyemen nem reggeliztünk)

2012. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem meg a suli miatt van...reggel 5kor kelek megiszok egy kávét, aztán fél8-3/4 8 mire beérek a suliba (mert 1,5órát kell buszozni), aztán már beszélgetek meg stb...nem kajázok utána már szünetbe nincs idő, szval van olyan h fél1kor eszek először, de volt olyan is h akkor ettem mikor hazaértem azaz fél 4-kor :/
2012. júl. 20. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!