Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálkozzunk egészségesen,...

Táplálkozzunk egészségesen, havi 60-70 ezerből? Mégis hogyan?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 12:43
1 2
 11/13 anonim válasza:

pl így:

Nyáron, tavasszal, amikor olcsó az idényzöldség, akkor veszek a piacon belőle többet, vagy amit tudok megtermelek, szépen berakom a fagyasztóba és ilyenkor télen fogom és kiveszem.

pl: zöldborsó, remekül le lehet fagyasztani, készülhet belőle: zöldborsóleves, zöldborsófőzelék, egy kis kukoricával, répával finomfőzelék, borsópörkölt, borsópaprikás galuskával. (ez mind egészséges és olcsó étel).

Aztán sóskamártás, paradicsommártás főtt hússal, párolt rizzsel, spenót, lencse, bab, tojás, szárnyas húsok.

Itt a tél, ilyenkor ezerféle dolgot lehet káposztából készíteni, ami akár több napig is fogyasztható pl: székelykáposzta, töltött káposzta, rakott káposzta, pároltkáposzta.

Nem kell minden nap üdítőket venni, agyoncukrozott egészségtelen szemetek, helyette lehet inni vizet, házi szörpöket, vagy 2db citrom + víz egy kis méz vagy édesítő és kész az egészséges limonádé.

Nem értem miért olcsóbb szemét, szar ételeket enni, mint egészségeseket...

2009. nov. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Azt azért én megnézném, hogyan tudna 2-3 ember 1 fizetésből (havi netto 80ezerből)egészségesen táplálkozni a lakótelepen panellakásban ahol nincsen kert. A lakás rezsije alapból 40 ezer, a téli hónapokban a távfűtéssel együtt meg 80-90ezer (és még csak nem is albérlet,hanem saját lakásról van szó). +Van több hitel is amit fizetni kéne, csak nem sikerül így a bank levon még 33százalékot a 80ezer nettóból havonta. Annak az egy embernek aki dolgozik pedig a munkahelye a város túlsó végén van, legalább 1 tank benzin mindenféleképpen kell a kocsiba. Ja most jöhetnének egyesek a buszbérlettel. Persze... havi 18-20 ezerért még többe kerül mint az 1 tank benzin. És megjegyzem hogy azaz egy ember aki a családból dolgozik műtött csavarozott térdel meg rossz bokával még azt sem teheti meg hogy gyalog vagy biciklivel járjon a munkahelyére (biciklivel egyébként se menne a dolog, mert ellett adva már réges régen ugyanis nem volt mit enni).
2011. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Az iménti válaszoló vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy az említett családból senki sem dohányzik, senki nem iszogat a kocsmában sem otthon, nem jár buliba koncertre se edzőterembe se karate stb edzésre. Üdítőre nem telik, kólát és hasonló löttyöket pedig már évek óta nem ittak mert mind utálják. Na jónapot.
2011. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!