Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi kalóriát ehettem ma?...

Mennyi kalóriát ehettem ma? Édesanyám panaszkodik, hogy szerinte keveset eszem, ez mennyi lehetett?

Figyelt kérdés
Reggelire ettem 1 szelet kenyerer melegszendvicsnek csináltam meg, margarin, kolbász, sajt. Ebédre egy nagy tányér csirkepaprikást ( tésztával, tejfölösen, 1 csirkecomb ). Napközben egy almát, egy kit-kat csokit. Vacsorára 3 db fornettis sajtos pogácsát. Én nem érzem kevésnek, igaz vékony vagyok 170 cm 55kg 20 éves fiú! Anyukámnak igaza van? Mennyi kalória lehet ez? Kb. Mindennap ennyit eszek!

2013. jan. 9. 01:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 1 liter kólát, meg fél liter citromos nestea-t ittam!
2013. jan. 9. 01:46
 2/4 anonim ***** válasza:

A SZERINTE keveset eszel nem ugyanaz, mint amit neked kell érezned és tudnod, hogy mennyi az elég.


Anyukád ne határozza meg azt, hogy neked mennyit KELLENE enned, szerinte, mert ez bizony agresszió, még ha anyáskodásnak vagy törődésnek is van álcázva.


A véleményem szerint 20 éves korban komoly fizikai és/vagy pszichés (lásd: tanulás, egyéb szellemi munka) aktivitás mellett normális mennyiségű az, amit eszel. Ha ezt később is megtartod, mozgáshiány mellett, akkor akkora leszel, mint egy ökör.


Az alkat genetikai adottság. El lehet hízni, de minek? Hogy anyuka örüljön, hogy rendre felzabálod a teljes főztjét és lám ő milyen jó háziasszony?

2013. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bőven 2500 fölött van. Ha nem láttam volna, hogy fiú vagy, akkor azt mondtam volna, hogy még hízol is tőle bőven, nemhogy kevés.
2013. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érdekes, anyukám nem egy kövér alkat, de mégis többször megjegyezte ezt nekem! Nagyon köszönöm a válaszokat. Ez a mennyiség nekem jól esik, maradok ennél, a válaszokat meg megmutatom anyukámnak ;)!
2013. jan. 9. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!