Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan vegyem rá magam?

Hogyan vegyem rá magam?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés folyadékot fogyasztok. Tudom hogy ez igy nem jó. De egyszerűen nem érzem, hogy szomjas vagyok, sokszor pedig eszembe sem jut, hogy inni kellene. Hogyan vegyem rá magam, vagy milyen rendszer alapján? Értitek?! Az hogy kevés folyadékot fogyasztok, annyit jelent, hogy kb. napi fél liter csúszik le.
2009. szept. 13. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem jól bevált, hogy a lakásban mindenhol tartok egy üveg ásványvizet és ha meglátom, akkor iszok belöle. Soakanak az i müködik, ha a poharukat megtöltik vizzel, így amikor a teli poharat látják, eszükbe jut, hogy inni kellene.
2009. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem bejött az, hogy ásványvizes palackokat rakok a ház különböző pontjaira, ahol sokat vagyok (pl itt van az asztalomnál is)

A kezdőlapom egy kép, amire én írtam rá, hogy "IGYÁÁÁÁL" :D

2009. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanez a problémám.

10 napig össze kellett írnom, mit eszem-iszom. Feltűnt, hogy 7végén nagyon-nagyon kevés folyadék megy le.

Hétköznap ott áll az asztalomon a víz, akkor meg is van a másfél liter.

Ha olyan van itthon, amit szeretek, pl feketecseresznye-lé, abból bármennyit meg tudok inni.


A lényeg, hogy legyen az orrod előtt vmi folyadék.

2009. szept. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van 2 ötletem.

Az egyik egy kicsit költséges,és egészségtelen úgyhogy ezt nem ajánlom :D de azért leírom:

-Szóval legyen nálad mindig chips és egyél és az meghozza a szomjad xD na ez komolyan :D nem jó!!! itt a második ami sokkal egyszerűbb és beválik!!!:


--Legyen nálad só, és óránként , vagy félóránként nyúlj bele(vagy amikor úgy gondolod innod kellene) és nyald le és akkor szomjas leszel mert a só tartalmú élelmiszerek meg ilyesmik azok meghozzák a szomjúságot, szóval ez beválik :D

2009. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
19:39-es hogy csináltál ilyen képet? Ez nagyon jó ötlet! Köszi nektek :)
2009. szept. 13. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

19:39-es vagyok

Simán paintbe beleírtam betűkkel, hogy "IGYÁÁÁÁL", majd feltöltöttem netre ( [link] onnan kimásoltam a direkt linket, és beállítottam az Eszközök->beállításnál kezdőlapnak :)

2009. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. szept. 13. 19:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá neten a vesebetegségekre, nézd meg mennyien halnak meg benne. (vesekő, veseelégtelenség..) És sztem inkább iszol rendszeresen ezekután. ;)
2009. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jajjj inkább nem merem elolvasni és iszok ... :)
2009. szept. 13. 20:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

fiygi, a szervezeted jelzi, ha nemfogyasztasz elég folyadékot. ha nemjelez semmit, akkor nincs szükséged több folyadékra. ez egyénfüggő, van akinek napi 4 liter kell, és van akinek napi 1.

énis csak kb napi fél-1 litert iszok meg, énis megpróbáltam h többet iszok, de azlett belőle h félóránkánt pisilni jártam ami az egész napjaimat elrontotta/felborította. ekkor mondták, h a szervezetem jelzi, ha folyadék kell, amíg nem jelez, ne eröltessem.

a jelek pedig lehetnek pl: fáradékonyság, emésztési problémák, nagyon száraz bőr, stb.


a vesekőre visszatérve, anyám pont a sok víztől kapott vesekövet. sok ásványvizet vedelt, és a túlsok nátrium, meg hasonló dolgokból kiváló só és hasonlók vesekövet okoztak nála. orvos mondta.

2009. szept. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!