Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A túró egészséges? Tömegnövelé...

A túró egészséges? Tömegnöveléshez szeretném kiegészítésként hús mellé.

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 20:24
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

A tej és a túró egészségre gyakorolt (negatív) hatás ugyan az..


Tökfejezés helyett olvass objektíven a témáról, szerintem. Tej szerepe az inzulinrezisztencia, cukorbetegség, fiatalkori cukorbetegség kialakulásában. Tej és autoimmun betegségek, tej és áteresztő bél szindróma..


Ez csak pár alap tej-betegség összefüggés, amiket még én is ismerek. Akkor a valóságban.. több kórért felelős lehet a tej mint gondolnánk. Ezek után ne egészségesezzük a túrót felelőtlenül.

2013. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
jóvan akkor az eszeddel ne menj a tudod hova...ne itt osztogassad,olyan vagy mint a hülye fas@ orvosok ha beteg vagy és elmondod fehérjéd szedtem attól van...
2013. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Na ez sértés. Az orvosoknak alapvetően kétes dolgokat tanítanak, elvégre leginkább a gyógyszeripar kiszolgálása a céljuk. Névleg a gyógyítás, de az nem tűnik túl hatékonynak.


Talán pont azért, mert a többségük nem ismeri a betegségek táplálkozási eredetét.


Én ne vagyok fehérjeellenes, fehérjepor ellenes, szimplán értelmetlen kockázatnak tekintem a tejsavóból kiszűrt fehérjét. Mivel kifejezetten a tejsavó izolátum hatásait nemigen vizsgálták tudtommal.. az óvatosság miatt egyszerű tejtermékként kellene kezelni.


Most az más kérdés, hogy olyan proteinport amit én ennék még nem láttam..


Amiben nincs:

- tej

- vagy szója

- cukor

- vagy mesterséges édesítő

- aroma


De ha tudsz ilyen marha vagy tojás proteint akkor egyébként szólhatnál, lehet vennék.

2013. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

[link]


itt van és mellesleg ezek táplálékkiegészítők amik az étrendet egészítik ki ettől is lehet az ember beteg ha rosszul szedi, túladagolja például vagy összevissza veszi és issza még szilárd kaja helyett is ,de amit nem tudol inkább kérdezz tőlem ne irkálj hülyeséget..attól még egészséges mert te értelmetlennek tartod ..

2013. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
Nem tudom,másnál is van-e ez: Ha bármilyen tejterméket eszem,tiszta ragya lesz az arcom,mint egy kamasznak. Abbahagyom,1-2 nap alatt elmúlik. Kislányomnak ekcémája lesz tőlük,nem kap pár napig,elmúlik. Ritkán fogyasztunk,olyankor ez van.Nekem meggyőző tünetek,inkább hanyagolom a tejtermékeket
2013. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: van aki látványosabban reagál, van aki kevésbé.. Jó ha ti látjátok is hogy nem nyerők, sok baj esélyét csökkenthetitek le.


44. Köszi!


De ebbe is bele van nyomva édesítő, aromák. Meg 68% Ch. Na most én ha egy adagban 50g protein mellett van 125g ch (és ez kerül 5300 forintba /kg, a 68% szénhidrát arany áron) ennyi szénhidrátot egy nap alatt nem eszem meg minden zöldséggel, gyümölccsel együtt.


Na ezek a gondok.


De kérdezlek még tőled: gondolom mesterséges édesítőre egyikünknek sincs szüksége. Most nekem mindegy hogy kis mennyiségben nincs károsnak kikiáltva. Kis mennyiségben semmi sincs.


A tejfogyasztás hatásai meg tudományos kérdések. Megtárgyalhatjuk mi, bevehetjük az utolsó válaszoló tapasztalatait, de ÁLTALÁNOSAN a tapasztalat a tejről negatív. Lehet vizsgálni hogy ha a tehén tej növeli ilyen-olyan betegségek kialakulásának kockázatát, akkor a túró, vagy a tejsavó izolátum ugyan erre mennyire képes.. nem tudok róla hogy vizsgálva lenne.


Valaki odafigyel apró részletekre, van aki nem. Én csak a tej propagálásával nem értek egyet. Mivel ismerhetnénk a kockázatait és azok alapján meg nem lehet azt mondani hogy biztonságos, vagy hogy éppen egészségtelen.


Hogy ez a tejsavóra mennyire áll? Ismeretlen.

A túróra? A túró viszont nem különbözik biológiai hatásaiban a tejtől.

2013. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
A táplálkozástudomány szerint minden étel egészségtelen, és minden egészséges, csak a mérték a döntő. Bár nem nagyon lehet tudománynak nevezni azokat a kutatásokat, amelyek rácáfolnak egymásra.
2013. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Mi tudományos, mi nem. Mi hiteles, mi nem. Nem egyszerű probléma.


A mérték kérdés szerintem nem egészen igaz.


A mérték elv igaz lehetne, ha felhozzuk mondjuk a víz példáját. Vízre szükségem van mértékkel, ugyanakkor szét is repeszthetem vele a gyomrom vagy felhígíthatom a vérem ha túl sokat iszom. DE tudjuk hogy normális ember nem iszik túl sokat.. hogy napi 1-4 l vizet kívánunk és iszunk, és ez soha nem fog gondot okozni.


Mérték: gluténból vagy tejfehérjéből mekkora az a mennyiség, ami nem okoz autoimmun reakciót? Lehet nincs is ilyen mennyiség, na akkor mi van?

Egy mérgező gombából (valami kalapos gomba) vagy egy aspergillus flavus penésszel szennyezett élelmiszer (aflatoxin szennyezés) milyen mennyiségben nem tekinthető károsnak?


0 a tolerancia. 0 gyilkos galócát tartunk egészségesnek (pedig jó kis fehérjeforrás a gomba) 0 penészt tartunk ideálisnak, 0 aflatoxin bevitelt..


Mennyiségnél létezik olyan, hogy minél kevesebb (lehetőleg semennyi) annál jobbnak tartjuk. A táplálkozás/orvostudomány is használja ezt.

2013. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim válasza:
kár h ilyen mérgek vannak ebben mint: Acesulfame Potassium, Sucralose, MALTODEXTRIN (glutamátot tartalmaz)
2013. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
Beszélgettem ma egy frissen végzett tej/húsipati mérnök barátommal. Hát jó volt el tudjátok képzelni :D
2013. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!