Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Húsevők! Nem irigyelitek a...

Húsevők! Nem irigyelitek a vegákat mert sokkal egészségesebben élnek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 19:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

és ugyan miben nyilvánul meg, hogy sokkal egészségesebb vagy mindenkinél.

Eszem húst, semmilyen allergiám nincs, két évben egyszer vagyok kb náthás, életemben nem voltam még kórházban, soha semmilyen gyógyszert nem szedtem még be, az éves tüdőszűröm minden évben tök tiszta, látásom, hallásom tökéletes, a fejem kb tíz éve fájt utoljára. Én nem akarok ennél egészségesebb lenni.

2014. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Van egy 90 éves nagymamám, aki máig sem veti meg a tepertőt és a szalonnát, sokszor azt reggelizik. Egészséges, úgy megy a lépcsőn, mint egy 20 éves és a memóriája olyan, hogy a múltkor pl. mondta az esküvőjükön fotózó fotós nevét, amin nem kicsit meglepődtünk, mivel 78 éve volt az esküvője. Szerintem nem a húst kell kerülni ahhoz, hogy egészségesek legyünk. Mellesleg én sem voltam dokinál 10 éve, és én is minden nap eszek húst.
2014. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
ja bocsánat, nem 78 éve, 68 éve volt az esküvő:) na az én agyammal már mégis vannak gondok...
2014. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A Párom szerint a csirke az köret vagy zöldség:-)Szerintem is...
2014. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Sajnálom, hogy olyan ostoba, hogy nem képes tudomásul venni, hogy az ember mindenevőnek teremtetett. DE mindneki úgy él, ahogyan akar.
2014. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Én sem értem, hogy miből gondolod, hogy mert vega vagy akkor egészségesebb is. Azt sem értem, hogy miért hiszed azt,hogy aki húst eszik az allergiás, beteg állandóan. 43 éves vagyok. Mindig is húsevő voltam. Bár születési rendellenességem a halláskárosultság, de ezen kívül soha semmi bajom nem volt. Még a manduláim is megvannak, kórházba csak látogatóbaj járok. Vérnyomásom jó, nem vagyok elhízva, jó a látásom, nem vagyok allergiás semmire, nincs gyógyszerérzékenységem. Lassan 8 éve még körzeti orvos sem látott, mert a kis náthát eltekintve még beteg sem voltam igazán..
2014. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%
Mi ez a szar? Ember te normális vagy szerinted a fehérjéket, zsírokat miből viszed be a szervezetedbe? Több száz éven keresztül ettek és esznek is húst az emberek. Az összes vega akit ismerek nagyon egészségesnek hiszi magát de nem veszik észre hogy mindenre allergiásak egy kilót nem bírnak felemelni hót gyengék ez most lehet hogy csak véletlen egybeesés de az emberi szervezetnek szüksége van húsra. Nembaj egyed csak a hülye magjaidat meg a kelbimbódat.
2014. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem

:D

Egyrészt, nem egészségesebb, másrészt több rántott hús jut nekem :D

2014. jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

"..amúgy ha a vega eszik halat minden szükséges tápanyag megvan..."


Kérdező, aki bármilyen állati testrészt fogyaszt, az nem vegetáriánus.

2014. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
22%

<< szerinted a fehérjéket, zsírokat miből viszed be a szervezetedbe? >>


Az emberi fehérjék nem állati fehérjékből épülnek fel, hanem aminosavakból. Aminosavak (esszenciális aminosavak is!) megtalálhatóak a tisztán növényi ételekben. Néhány csupán egyféle növényben nem, - viszont senki nem állította, hogy a vega koszt pld kizárólag répából áll.


Az emberi zsírok szintén nem állati zsírokból épülnek be a szervezetbe, hanem szénhidrátokból, elsősorban cukorból.



Az emésztés úgy történik, hogy a ételben levő anyagok lebomlanak kisebb, alacsonyabb szintű építőelemeikre, (húsevés esetén az állati részek is), amiket aztán a szervezet már fel tud használni illetve be tud építeni emberi részekként.


A növényi rostok általában egyszerűbbek, könnyebben emészthetőek, illetve alkotóelemeik könnyebben felhasználhatóak. Ezért a húsevés csak eggyel több felesleges lépést iktat az emésztés folyamatába.


Ez a legkorszerűbb dietetikai tanulmányok alapján van, nem már a 30 évvel ezelőtt elavult orvosi könyvekből. Csak mondom.

2014. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!