Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegák, ti hogy pótoljátok a...

Vegák, ti hogy pótoljátok a vasat? És mi a helyzet azzal, hogy vannak az állati eredetű hem vasak és a növényi eredetű nem hem vasak, de a nem hem vasak elvileg sokkal rosszabb hatásfokkal hasznosulnak, mint a hem?

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
Növényből jutnak vashoz, és jellemző valamilyen fokú vérszegénység sokuknál.
2014. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Ezek szerint az összes hindu is mind vérszegény? Butaság amit írsz. Inkább úgy igaz, hogy a vérszegénység mindenevőknél és vegetáriánusoknál is kialakulHAT, ha az illető egyoldalúan táplálkozik. Nőknél eleve gyakrabban pl. terhesség alatt, vagy pl. menstruáció alatti vérveszteségkor sok vas távozik. Azok a vegák és vegánok, akik kicsit is utánaolvastak a táplálkozásuknak (ami a mindenevőknek sem ártana) tudják, hogy ha vastartalmú táplálékot c-vitamin tartalúval együtt fogyasztanak, akkor a vas jobban hasznosul. A tejtermékek és kalciumtartalmú ételek viszont erősen gátolják a vas felszívódását.
2014. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
22%

Aki húst, májat eszik nehezen lesz vérszegény. Erős gluténérzékenység kell hozzá.


Hinduk, vagy én inkább úgy szoktam mondani az indiaiak igen sokat szívnak az életmódjuk (táplálkozás) miatt.


A vegaság és a tejfogyasztás nagyon megviseli őket. Vérszegénységet nem tudom, de nem véletlenül van náluk rengeteg cukorbeteg. Nem jó amit csinálnak..

2014. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!