Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mire számíthatok ha újra...

Mire számíthatok ha újra visszaállok a húsevésre?

Figyelt kérdés

Több mint 3 éve vegetáriánus vagyok de az utóbbi időben nagyon legyengült a szervezetem ezért arra a következtetésre jutottam, hogy ideje újra húst enni. Mire számíthatok? Pl: ez okozhat elhízást vagy emésztési problémákat?

a válaszokat előre is köszönöm

17/l



2014. máj. 3. 10:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt tapasztaltam, amit te, csak én közel 5 évnyi vegaság után. Voltam vegán is, de azt 8 hónap után abbahagytam, mert az ágyból se bírtam kikelni, olyan gyenge voltam. Visszatértem a többi állati eredetű termékre, de ezalatt laktózintolerancia is kialakult nálam. Szóval a tejet teljesen kihagyom az étkezésemből, de más tejterméket kis mennyiségben, plusz tojást eszem én is. Viszont az izomzatom leépült, és nem menstruálok már több, mint fél éve. Most megyek majd vérvételre, csak eddig tényleg nem volt időm ilyesmikre. Azzal ijesztegetnek, hogy legalább a halra érdemes lenne visszatérnem. Valakinek erre ötlet?
2014. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Sowilo ***** válasza:

#7: hogyan lesz a fehérjéből zsír? Ha meg tudod magyarázni, elhiszem.


Egyébként kérdező, az immunrendszeri problémákat nem hiszem, hogy csak a húsevésre való visszatéréssel meg fogod oldani, ezért javaslom, hogy ezt a kérdést a továbbiakban inkább az orvosodnál tedd fel. De normális orvost keress.


Gyanítom, hogy a vegetáriánus étrended is hiányos volt, és nem csak a hús hiányzott belőle. Ennél többet viszont neten keresztül nem tudunk megállapítani.

2014. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ha az immunrendszered gyengült le, azon a hús NEM SEGÍT.


A hús egyedüli tulajdonképpeni relatív "haszna", hogy a fehérjét nagy mennyiségben tartalmazza, és ugye garantáltan a teljes aminosav-készletet, így az étkezést egyszerűbbé, lusták számára is megoldhatóbbá teszi.

Bár nagy árat kell fizetni azzal, hogy az állati fehérjék aminosavakra-bontásához szükséges emésztés sokkal nehezebb, a fennmaradó salakanyagok pedig feleslegesen tovább terhelik a szervezetet. (Húsevéshez ideálisan sokkal savasabb gyomrunknak és rövidebb bélcsatornánknak kellene lennie).


Viszont -- egy szó mint száz -- a fehérje semmiképpen nem az immunrendszer megerősödéséért felelős. Én így látatlanban azt találgatnám, lehet hogy az utóbbi időben túl sok, vagy nem helyesen megválasztott gyógyszereket, elsősorban antibiotikumot szedtél. Ami viszont biztos, hogy kevés vitamint.


Nem vagyok orvos, de a közismert tény, hogy az immunrendszeren a sok gyümölcs, és sok napozás segít, illetve a rendszeres s egészséges alvás. Nem a hús.

2014. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Természetesen ugyanúgy lesz a fehérjéből zsír, ahogy bármi másból: ha túl sok van belőle, a szervezet alkotóelemeire bontja, és zsírként tárolja. Ha a fehérjéből nem lenne képes zsírt szintetizálni a szervezet, csúnya bajban lennének példának okáért az oroszlánfókák vagy az eszkimók.


Ha még kell forrás, hogy elhidd...

[link]

"Ha a szükségesnél több fehérje kerül a szervezetbe, a test nem állít elő több fehérjét (vagy izmot), ehelyett lebontja alkotóelemeire, és zsírként tárolja, ami később szükség szerint lebontható és energiaként felhasználható."


[link]

"Hogy is van ez? A fehérjéből zsír lesz?

Igen. A fehérjék szénláncának lebontása egy közös metabolikus útvonalba lép be, egy olyan univerzális építőkő keletkezik a szénhidrátokból, fehérjékből, zsírokból, mely a zsírszintézisnek is alapegysége. A zsírképződés pedig teljesen logikus raktározási mód a szervezet részéről. Kis helyen, ozmótikusan nem aktív (tehát plusz vizet nem kötő), nagy felszabadítható energiát tároló anyag a zsír. Ez természetesen a fölöslegben bevitt fehérjékre vonatkozik. Nem a fehérjedús táplálkozás ellen akarok beszélni, hanem azt szeretném hangsúlyozni, hogy a luxuskalóriák akkor is lerakódnak, ha fehérje formájában jutnak be a szervezetbe."

2014. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

13, ez igazán vicces, hogy a rengeteg gyakoris táplálkozási szakértő szerint MINDEN, de MINDEN az étkezésre vezethető vissza (és természetesen különféle radikális diétákkal orvosolható az összes létező probléma), de szerinted éppenséggel az immunrendszer működése tökéletesen független az étkezéstől :)


Természetesen nem igaz. Az immunrendszer működése BAROMIRA függ attól, hogy bevitted-e a megfelelő mikrotápanyagokat. Króm? Vas? Magnézium? A vitamin? Aminosav-összetétel? Azt nem vitatom, hogy fenn lehet tartani egészséges szervezetet vegetáriánus módon is, de Magyarországon csak rendkívül TUDATOS MÓDON. Tehát számlálással, utánanézéssel. Ugyanis itt egy csomó dolog nem alaptáplálék (szója, barnarizs, bab etc), ami egy húst be nem vivő vegának kéne ahhoz, hogy fenntarthassa a megfelelő bevitelt mindenből.


Nem akarok rosszmájú lenni, de biztos vagyok benne, hogy egy 17 éves lány nem nézett részletesen utána a kajái makro- és mikrotápanyag-arányainak. Nem is biztos, hogy akar. Az viszont biztos, hogy kiegyensúlyozott húsevő táplálkozással nem is kell görcsölnie rajta, mert sokkal könnyebben be tud úgy vinni mindent.

2014. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Sowilo ***** válasza:
0%

# 14


Ja, hogy te hiszel a kalóriaszámlálásban... akkor nincs több kérdésem. A "kamaszpanasz.hu"-ról hozott cikken meg jót röhögtem. Csak szólj, hogy mikor alázzam porig az írást, és megteszem, de feleslegesen untatni nem akarok senkit.

2014. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Sowilo, idiótákkal én neten "képzett" önjelölt táplálkozási szakértőkkel még véletlenül sem vitatkozom, úgyhogy köszönöm, megkímélhetsz. Leírtam, amit kellett, itt marad, aki elolvassa a topikot, önmaga eldöntheti, kinek higgyen. További kellemes álszakértést! :)
2014. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha nem támasztasz alá valamit forrással, akkor az a baj, ha alátámasztod, akkor az adott forrás nem hiteles, sőt az írója is "idióta". Ilyen emberekkel tényleg nem érdemes beszélgetni, csak időpazarlás.
2014. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Sowilo ***** válasza:

Ha nem támasztod alá forrással, az nem baj. Elég, ha logikusan megmagyarázod az állításod. Sőt, jobb is, mint elhinni valamit valakinek kizárólag az adott személy tekintélyére hivatkozva. Ha viszont alátámasztod egy marhasággal, az már baj. Ennyi erővel idézhetnék a bibliából bizonyítékként, hogy létezik szentlélek.


Az is elég gáz, hogy kijelented, nem érdekelnek az állításom mellett felhozott érveim, viszont ennek ellenére megállapítod, hogy nem értek hozzá, és szar, amit pofázok.

2014. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

<< 13, ez igazán vicces, hogy a rengeteg gyakoris táplálkozási szakértő szerint MINDEN, de MINDEN az étkezésre vezethető vissza (és természetesen különféle radikális diétákkal orvosolható az összes létező probléma), de szerinted éppenséggel az immunrendszer működése tökéletesen független az étkezéstől :) >>



Ezt meg hol olvastad tőlem?

A vitaminbeviteltől például nagyon is függ.


Én csak azt állítom, hogy a HÚSEVÉSTŐL független.

2014. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!