Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az igazság a tejről?

Mi az igazság a tejről?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy a supermarketekben kapható dobozos tej mű tej, szintetikus mű adalékokkal és tejsavóval permeátummal és hasonlók úgyhogy már nem iszom részben az íze miatt, az 1.5%-os olyan mint a vizestej :(


Orvosom azt mondta, hogy rosszúl teszem hogy nem iszok, mert igenis szükség van rá a szervezetnek, abban vitaminok, kalcium, foszfor van. A dobozos tej egészséges tehéntej, csak ultrapasztörizálva van és egészséges.


Megvettem ma egy 1.5%-os sparos tejet és vizestej íze volt. Mi az igazság a tejről?


2014. máj. 11. 19:37
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:

'Pszichiáter szakorvos mondott, mert a tejben sok hasznos B vitamin van' - Igen, értettem elsőre is. De ha én dilidokihoz mennék nem arra lennék kíváncsi, hogy miben milyen vitamin van, hanem hogy milyen dumával turkássza ki az agybajt.


'Te még egyetlen beteget se kezeltél, ő napi szinten 50-et min' - Majd fogok. De ha már egyszer pszichológusnak megyek el, akkor valószínű tényleg érdekel az emberek gondolkodása, gyógyítása.. És nem a tankönyvből megtanult 'tudástól' lesz valaki szakorvos. Vagyis, elméletben attól, de az már másik kérdés, hogy milyen értékekkel rendelkezika z az ember, és, hogy tényleg érdekli e amit csinál... Nah mindegy.


A többi írásodat nem tudom értékelni, ennyit akartam csak. Részemről a téma le is van zárva :D Leírtam már, ami hasznos volt, a többi meg már csak felesleges locsifecsi

2014. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim válasza:

Egy érdekesség azért: Háziorvos ajánlása szerint, hogy ha valakinek krónikus betegsége van, és megy a hasa, hónapok óta, akkor az egyen sósat. Sós ételt. Egyszerűen sót. Ja, és répát. Meg banánt.. mert az "székletfogó"... Ja, csak marhára nem ér semmit :D


(a sót ugye a pótlás miatt mondta, hogy nehogy rosszul legyen valaki a sok sóveszteségtől... de ha fél év alatt nem lett, akkor ezután se lesz)


Igazából aranyos kis dokinő, dehát... ugye ORVOS, és itt a hozzáértés a lényeges. Akarna, de nem valami tapasztalt..

2014. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:

Jah a másik meeg :D Múltkor a patikában gyógyszert akartunk kiváltani, és közölték a gyógyszerészek, hogy a recept nem adható ki, mert az orvos által rányomott pecsét LE VAN TILTVA.

Mivel hogy korábban tiltottan adott ki rivotrilt, vagy valami ilyesmit, tehát hogy illegálisan, ez a lényeg.

És ez miatt ott tököltek fél óráig... Még jó hogy azért ismernek, és odaadták csakúgy, recept nélkül (ami persze majd pótolva lesz). Szóval, ilyenek vannak.

2014. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz !! Fél liter tejben 500mg Ca van és az annak beépülését elősegítő D vitaminnal együtt, a maradék 300 mg-ot be lehet vinni más ételekből is. Ugyanúgy a B vitaminokból is napi 1mg kell az benne van ebben"


Azt azért vedd figyelembe, hogy ezek a napi ajánlott beviteli mennyiségek, nem azt mutatják, mennyire van szükséged, hanem, hogy egy átlagos 70kg-os embernek mennyi kell a túléléshez.

2014. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

de egyébiránt, aki ilyen erőszakosan ragaszkodik hozzá, az igya csak...


https://www.youtube.com/watch?v=LJpKNgoUQQk


https://www.youtube.com/watch?v=7qrCeSlPBQM


valamint nagyon nagyon tetszik a morningshoe ban Tóth Gábor előadásai, aki egy igazi mérnöke az emberi tápozásnak:

[link]


[link]


[link]


az ide vágó rovatai...

2014. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
2014. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Sperseus lő, gól.
2014. máj. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

"Én alá tudom támasztani a tejivás károsságát. Nem írnék ha nem lenne hozzá bőven forrásom. "


Kérlek írj vagy 2-3 hiteles forrást, mert én nem találtam!



"Ha hiszel benne, hogy a tejben bármi hasznos anyagból hatalmas mennyiség lenne, akkor azt most itt szépen alátámaszthatod valami bizonyítékfélével :)"

Le van írva : D +Ca +P ilyen mennyiségben együtt sehol sincsen meg, ami pont a csontok és fogak egészségesen tartásához kell !


"Nem számít hogy benne van. Mert aki issza úgyis csontritkulásos lesz, akkor meg?" Ez hazugság ! Aki issza nem lesz az, aki nemissza az lesz

2014. máj. 30. 13:11
 29/36 A kérdező kommentje:

Sperseus a tejcukor, laktóz érzékenység a lakosság 2%-a csak a videoid nem relevánsak !


Afrikaiaknál sok hasmenés volt ! Persze, mert banánnal együtt itták, mivel nem tudták, hogy keverni nemjó ! :D


"Jah a másik meeg :D Múltkor a patikában gyógyszert akartunk kiváltani, és közölték a gyógyszerészek, hogy a recept nem adható ki, mert az orvos által rányomott pecsét LE VAN TILTVA"


Neked egy sarlatán, nem orovs, hanem kuruzsló csaló mondott hamis iformációkat ! Ezért szidod az orvosokat. Menj el igazi orvoshoz az SZTKba

2014. máj. 30. 13:19
 30/36 anonim ***** válasza:

Igazi orvosnál volt, de az orvosok bőven esendő emberek, semmi különleges nincs bennük, erre akart célozni (szerintem). Én annyit fűznék hozzá, hogy gyakran óriási tévedéseket is elkövetnek rossz szándék nélkül. A képzésükben van a hiba..


Afrikában banánnal együtt fogyasztottak tejet: ez fikció. Az afrikaiak nem majmok, nem tolják a banánt mindenhez.. a tej nehezen emészthető, vagy a tejcukorra vagy a tejfehérjére kifejezetten érzékeny a legtöbb ember.


"Ez hazugság ! Aki issza nem lesz az, aki nemissza az lesz"


Nem hazugság. A nyugati országokban tombol a tejipar, bőven van tejfogyasztás. A csontritkulás mégis a nyugati, tejtermékfogyasztó ember betegsége. Vegyük észre, hogy a csontritkulás nem effektív kalciumhiány, amit tejtermékekkel (kalcium pótlással) kell megoldani. Ez volt az ötlet, még mindig ezt terjeszti a tejipar, de ez nem működik. A legtöbb csontrtitkulásos ember tejfogyasztó, hiszen eleve az emberek nagyobb része

(Magyarországon) tejfogyasztó.


[link]


Van tejfogyasztás, csak semmit nem ér.


"Le van írva : D +Ca +P ilyen mennyiségben együtt sehol sincsen meg"


Hol van leírva, mégis ki írta le? Ilyen jól hangzó féligazságokat politikusok tudnak hangoztatni.. semmi értelme. Hiába van benne pár ásvány, vitamin ha egyszer a testünknek lófenét sem ér a gyakorlatban, csak gyulladásfokozó de nem erősít semmit.


[link]

[link]

[link]

[link]


Pár cucc amit gyorsan találtam. Az inzulinhatásos válaszra van elég jó kritika, az a kísérlet sajnos nem volt elég körültekintő (fenéért nem ismétlik meg, normálisabban).


Általánosságban: ha megfigyeljük, a tejivók betegek. Olyan betegségeik vannak (nem, nem hasmenésre gondolok) ami nem gyógyul meg addig, amíg folytatják a tejfehérje fogyasztást. Én több ilyen embert is ismerek, volt akit műtöttek volna, műtét nélkül nem élte volna túl. Műtét helyett inkább a tejivás elhagyását választotta, sok kevésbé látványos példa is van, általában inkább nem halálos krónikus problémákat okoz a tejfogyasztás.

2014. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!