Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az igazság a tejről?

Mi az igazság a tejről?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy a supermarketekben kapható dobozos tej mű tej, szintetikus mű adalékokkal és tejsavóval permeátummal és hasonlók úgyhogy már nem iszom részben az íze miatt, az 1.5%-os olyan mint a vizestej :(


Orvosom azt mondta, hogy rosszúl teszem hogy nem iszok, mert igenis szükség van rá a szervezetnek, abban vitaminok, kalcium, foszfor van. A dobozos tej egészséges tehéntej, csak ultrapasztörizálva van és egészséges.


Megvettem ma egy 1.5%-os sparos tejet és vizestej íze volt. Mi az igazság a tejről?


2014. máj. 11. 19:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
ahogy a te ellenérveid sem "relevánsak" gyakorlatilag egy idióta kötözködő troll felesleges vitája... én kiszálltam :P
2014. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Az hogy az egy főre jutó tejfogyasztás mekkora és az hogy sok a csontritkulás, NEM FÜGG ÖSSZE ! Mivel nem tudjuk, hogy azok fogyasztanak-e tejet akik betegek. Elég egyenlőtlen a tejfogyasztás ! A gazdagok sokat isznak tejet, pl napi 2-3 joghurt + kakaósital + 1-2 l te mert jólesik és nyugtatja a gyomrot és elalvást segíti.


Magam is napi 1 danone gyümölcsjoghurtot + fél liter kakaó + 2xfél liter ter hogy erőben legyek és jól aludjak


Sok szegény egyáltalán nem iszik tejet és csontritkulásos, ha veszünk engem + 2 szegényt, akkor az egyfőre jutó tejfogyasztásunk 2l/3= 6 dl a csontritkulásosok száma 60%, ha engem + 1 szegényt vesszük a napi tejfogyasztásunk 1 liter ! a csontritkulás 50% !! közben pedig pont az nem iszik tejet aki beteg !


Érted már ?

2014. máj. 30. 15:29
 33/36 A kérdező kommentje:

"Igazi orvosnál volt, de az orvosok bőven esendő emberek, semmi különleges nincs bennük, erre akart célozni (szerintem)."


Pont nem valódi orvosnál volt, mivel annak nem tíltják le az orvosi pecsétjét ! Nincs ilyen hogy fél órára letíltják !! A letíltás hosszabb jogi procedúra, mint a TB letíltás, ha már letíltották, annak komoly alapja van és az már NEM ORVOS !


Az afrikaiak rengeteg banánt esznek, mert az vana fán és nem kell vadászni rá ! Ha nem is esznek banánt, más rothasztó ételeket + alkoholos dolgot isznak, ha te is ezt iszol kidölsz, ez evidens


"Hol van leírva, mégis ki írta le? Ilyen jól hangzó féligazságokat politikusok tudnak hangoztatni.. semmi értelme"


Orvosok írták le, benne van a tejben ! Szendi Gábor pedig NEM ORVOS, NEM VÉGZETT ORVOSI ISKOLÁT !Ennyi erővel a tudományos intézet éjjeli őrétől is kérhetnél atomfizikai felvilágosítást, mert ugyanannyit ért hozzá mint szendi :P


"Pár cucc amit gyorsan találtam. "


Szendi Gábor pedig NEM ORVOS, NEM VÉGZETT ORVOSI ISKOLÁT ! Orvosi cuccot nem tudsz ?

2014. máj. 30. 15:34
 34/36 A kérdező kommentje:

"ahogy a te ellenérveid sem "relevánsak" gyakorlatilag egy idióta kötözködő troll felesleges vitája... én kiszálltam :P"


Köszönöm a személyeskedést, így biztosan igazad lesz :P Én nem személyeskedtem sosem ! Annyit akartam, hogy ORVOSI oldalakról linkelj, mert így lesz valós, hiteles amit állítasz,nem egy programozó, meg női bulvár lap forrás nélküli cikke, mert így amitteszel az trollkodás. Te trollkodsz !


Én ellenben, HITELES ORVOSI, ami a TUDOMÁNYON alapuló forrásokat olvasok. Meggyőzhető vagyok, de ehhez valós érvekre van szükségem, amit nem a kiskegyed támaszt alá.

2014. máj. 30. 15:37
 35/36 anonim ***** válasza:

Egy élelmiszer mérnök előadását linkeltem...

picit több köze van az élelmiszerek ismeretéhez egy élelmiszer mérnöknek, mint egy "orvosnak" pl egy pszichiáterhez...

https://www.youtube.com/watch?v=kq65frqzYXs

2014. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

A tejivás egy idétlen népi rossz szokás, majdnem mindenki eszik tejtermékeket.


És a csontritkulás népbetegség. Nem lehetne népbetegség a tejivók között, ha a tejfogyasztás ezt gyógyítaná.. amúgy biztos hogy vizsgálták csontritkulásos betegek tejivási szokásait, nem volt semmi enyhítő hatása..


Gazdagok?

" A gazdagok sokat isznak tejet, pl napi 2-3 joghurt + kakaósital "


Ezek a legolcsóbb, legócskább sz.arok. Pár száz forintból kijön a kifli + a joghurt/kefir/kakaó .. olcsó, ócska, szutyok.


"mert jólesik és nyugtatja a gyomrot és elalvást segíti. "


Hát az én gyomromat megölné, de nyugtalan halál lenne mert az ánuszomon távozna még a gyomrom is plusz téged azért segít az elalvásban, mert akkora inzulinlöketet vált ki, hogy bekómálsz tőle. Tudod, ez káros hatás, ezért is hizlal és okoz betegségeket a tej :D


"Magam is napi 1 danone gyümölcsjoghurtot + fél liter kakaó + 2xfél liter ter hogy erőben legyek és jól aludjak"


F.asza hogy büszke vagy rá, hogy a legócskább gennyes undorító feldolgozott mocskos tejipari vackot eszed, még ha házi tejet innál vagy ilyesmi.. az sem sokkal jobb, de hogy te a kategóriában is a legnagyobb hulladékra vagy büszke, ez valljuk be azért vicces. De azt eszel amit akarsz, csak ne próbáld megindokolni hogy az jó is.


Mi van a szegényekkel és a csontritkulással? A szegény emberek tejet isznak, mert olcsó. Kefir, joghurt: ócsó.


De hiába esznek ilyeneket, ezeknek semmi pozitív élettani hatásuk nincs, nem csökkentik a csontritkulás kialakulását. Miért csökkentenék, az egész elmélet egy fikció, semmi alapja nincsen.


"Pont nem valódi orvosnál volt, mivel annak nem tíltják le az orvosi pecsétjét "


Kérdezzük meg kinél volt.. miért ne tiltanák le? Hát írta hogy valami pszichiátriai drogot írt fel, csalt nyilván lóvéért, persze hogy letiltották. Ettől még igazi orvos lesz, de hát.. az orvosok meg már csak ilyenek.


"Orvosok írták le, benne van a tejben ! "


Az orvosokat egy ócska, kamu egyetemen butítják 6 évig, azt se tudják mit írnak, teljes álomvilágban élnek, szinte minden kapcsolatot elveszítenek a valósággal mert azokat a szerencsétleneket 6 éven át agymossák.


Ezzel ellenben Szendi egy értelmiségi, gondolkodó ember. Lehetnének az orvosok is ilyenek, de nem szokásuk (tisztelet a kevés kivételnek!)


"Szendi Gábor pedig NEM ORVOS, NEM VÉGZETT ORVOSI ISKOLÁT ! Orvosi cuccot nem tudsz ?"


De. Amit linkeltem az orvosi cucc. Nézd meg jobban tesa.


Különbség, hogy a debil orvosaid általában képtelenek ilyen írásokat összehozni, mert bele van kódolva a fejükbe, hogy a tej jóóó. De hát, normális esetben nem a tejipar hülyeségét kellene szajkózni, hanem a valóságot kéne kutatni, megismerni, leírni.. Látom nálad ez nem elvárás :D


Neked amúgy honnan jött ez az orvosmániád? Miért segg hüle embereket hozol fel példának? Szendi 6x értelmesebb, gondolkodó ember mint sok-sok orvos. És neked Szendi nem tetszik, orvosokat akarsz? Hát ha orvosokon múlik akkor ott pusztulsz meg ahol éppen vagy, szedj gyógyszert ez a lényeg és viszlát, és neked ezeknek a véleménye a hiteles?

2014. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!