Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Terhesen, IR-rel milyen...

Terhesen, IR-rel milyen étrendet kövessek?

Figyelt kérdés

PCOS, IR-em van (aki tudja mi az, kérem csak az írjon). 107 kg vagyok, veszélyeztetett terhes, 11. héten.

A szülész orvosom mondta, hogy diabétesz diétát csináljak, de nem tudom, hogy terhesen miből mennyit ehetek (nem szeretnék drasztikusat, mert ártanék a babámnak) viszont fogynom kell, mert veszélyes. Azt tudni kell, hogy jártam a terhességem előtt sz.edzőhöz, rendesen ettem (pl. párolt csmell zöldségekkel) és nem ettem sokat, azt is több kisebb adagban, de nem hatott.

Van erre valakinek valami ötlete?



2014. jún. 21. 12:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jól van akkor, majd ha lesz egy kis időm, talán elmélyedek a témában.

Addig meg hiszek a dietetikusnak és az orvosnak.


Kérdező, azért annyit javaslok, hogy ilyen kérdésekben (ami az egészségeddel, a gyermeked egészségével kapcsolatos) inkább szakemberhez fordulj.

Ugyanis baromira nem tudhatod, hogy aki a net előtt ül, mennyire ért az adott dologhoz, mennyire megbízható.

Érdemes inkább rááldozni az időt, és akár a pénzt is arra, hogy elmenj egy hús-vér szakemberhez, akinek részletesen elmondhatod a problémád és aki tud tanácsot adni.

2014. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
a csopiban megsértődtél mikor le mertük írni, hogy veszélyes.....hmmm na mindegy....
2014. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a válaszból kiderül, hogy ki mennyire ért hozzá. :) ha valaki ír valamit, az más véleménye. Nem fogadom meg rögtön, amit írtok nem kezdem el azonnal, meg fogom kérdezni róla az egyik ismerősömet. De én nem arra kértem javaslatot, hogy szakértőt kérdezzek-e meg. Megfogom kérdezni őt amint ráér, mert különben nem lenne pénzem erre. "Nem kell sajnálni a pénzt" erre, de van akinek nincs mit tologatni. Főleg, hogy pl. tudjuk mi megy manapság és a szülésre kell félretenni. :( Ha az orvosom csak annyit mond diabétesz diéta és nézzek utána, akkor ezt teszem. Fogynom kell szerinte keveset és ezért kérdeztem. Még nem biztos, hogy terhességi diabéteszem van, a betegségek miatt kell ezt csinálnom. Eddig írtak össze nekem diétát a "szakemberek" és nem vált be. Kiderült, hogy olyanok is voltak benne, amiket nem ehettem volna és nem csoda ha nem ment le heti 3 edzés + kardio mellett semmi:( Sorstársak véleményére vagy hozzáértőkére voltam kíváncsi. :) de köszönöm mindenkinek.
2014. jún. 22. 20:58
 14/14 A kérdező kommentje:

A könnyebb teherbeesés miatt kellett volna fogynom, de egy év alatt semmi eredmény. Grammra mindent betartottam. Ezért nem fizetek szakembernek. Megkérdezem az orvos ismerősöm arról amit írtatok. :) úgy akartam eddig is dönteni és a negatívumokra is ezért vagyok kíváncsi. :)

Mindenkinek szép napot!!!!! :)

2014. jún. 22. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!