Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez alkoholizmusnak számít?

Ez alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy nagyon szeretem a sört. Napi szinten 2-3-at megiszok, esténként. Gyakorlatilag hazaérek fáradtan, és ez szinte ilyen "rituálé", ezzel zárom le a napom, hogy leülök otthon, és felnyitok egy sört. Már maga a kinyitásának a hangja megnyugtató, és ideges vagyok, ha nincs otthon sör :D


Csak attól félek, hogy ez egészségtelen. Egyrészt, kicsit nőtt a hasam az utóbbi időben (és nem szeretnék sörhasat, mert jó testalkatom van, nem szeretném elrontani), másrészt pedig félek, hogy az agyamra is káros hatással van. Egyébként soha nem iszom töményet, igazából semmilyen más italt, csak sört :D Szerintetek ez mennyire káros az agysejtjeimre? Ez a napi 2-3 sör?


Nagyon ritkán, csak alkalmakkor iszok többet is, tehát nem jellemző rám, hogy részegre iszom magam. Nem is tartom magam a szó klasszikus értelmében alkoholistának, tehát, ha valami lelki problémám van, NEM az üveghez nyúlok! (Kivéve vizsgaidőszakban, mert sokszor el sem tudok úgy kezdeni tanulni az idegességtől, hogy nem iszok sört)...Tehát nem az a tipikus alkesz, pálinkát vedelő, remegő kezű csöves vagyok! Csupán ilyen nap végi rutin nekem ez a sörivás. Csak lazulás. De ha nem lenne söröm egy nap végén, ideges lennék. Na, remélem, értitek, mire gondolok! De ez már alkoholizmus?


Próbálok egyébként leszokni, igyekszem mással helyettesíteni, kólával stb., van olyan nap, amikor magamra erőltetem, hogy ne igyak, de csak részeredmények vannak eddig. Mit tegyek? Mi a véleményetek? Légyszi, csak normális választ adjatok!



2014. nov. 3. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Onnantól számít alkoholizmusnak, ha az alkohol fogyasztás után megváltozik a viselkedésed (nem berúgás, hanem mondjuk barátságosabb vagy pár korty sör után), illetve ha az ivás hiánya miatt más vagy. Tehát ha függsz az alkoholtól...a többit döntsd el Te.
2014. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmust nem mennyiségben, hanem rendszerességben mérik. Meg is válaszoltad a kérdésedet...
2014. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1: De az Általad leírtak szerint bárki alkoholista lehetne ennyi erővel, aki alkoholt ivott. Mert az emberek a hatásukra másként viselkednek.. Amúgy nem tudom, nálam nincs igazából hatása, nálam inkább maga a rituálé a fontos. Csak nem tudom eldönteni, hogy ez az alkohol függősége miatt van, vagy tényleg csak a rituálé szoktatta meg velem. Kb. olyan ez, mint amikor a kutya meghallja a csengőt a Pavlov kísérletben és csorog a nyála. Ha én meglátom a sörösüveget, elkezdek boldog lenni, jól érezni magam a fárasztó nap után.


2: Erre meg az a válaszom, hogy vannak, akik este a munka után beülnek közösen egy korsó sörre. Vagy a németek is általában söröznek az ebédhez (úgy értem, a sztereotípia szerint, de pl. a Thomas Mann Varázshegy című regényében is a főszereplő kb. olyan mint én... ragaszkodik a sörhöz, mert nála is rituálé, hogy azt issza ebédhez). De ez a rendszeresség nem biztos, hogy az alkohol hatása, függősége. De nem tudom... Pont ez a kérdés.

2014. nov. 3. 19:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen. Bárki alkoholista lehet, még az is aki csak hetente egy felest tol le, akkor, ha a felesen múlik neki bármi is. Onnantól, hogy nem bírja ki nélküle már függő. A rituálé részét hívják lelki függőségnek, míg a szervezet alkoholhoz szokását meg fiziológiainak.


De nagyon azt erőlteted, hogy nem vagy az. Innentől nincs miről beszélni. Első lépés a felismerés...

2014. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem erőltetem. Elfogadom a válaszodat, hogy ha ez alkoholizmus, akkor az... Nekem mindegy végülis, hogy nevezzük, rituálénak vagy alkoholizmusnak.


Inkább az lenne a kérdésem, hogy ártalmas ez a sörmennyiség?

2014. nov. 4. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez még talán nem, de azért tudd ,hogy itt kezdődik. Te sem napi 3 sörrel kezdted gondolom. Tudom milyen, mert nekem is szokássá vált régebben a napi 1-2 sör, de aztán erőt vettem magamon és abba hagytam, mert úgy éreztem hogy ez már szokás, amiből lessz a függőség. Így csak hétvégén nyomok be egy hármat max. Meg ha belegondolsz igen már ez is ártalmas, hiszen napi 3 sör az kb 700-900 forint az meg havi szinten, 21 000- 27 000 forint, úgyhogy más rovására megy. Erre jöttem rá én is :) PLussz a sör mellé, ha cigizel , akkor még az is jobban fogy
2014. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! Hát, nem tudom. Nem azt írtam, hogy minden nap pont hármat iszok. Inkább 2-3-at, amiben azért több a 2 mint a 3 :)


Nem tudom, hogy kezdtem. Koleszos voltam, és minden este a szobatársakkal megittunk egy-két sört, mert nagyon jó volt így befejezni a napot, a társaság és a sör nagyon jó így együtt. Ellazított, kikapcsolt. Azóta már nem vagyok kolis, de a sör megmaradt.


Azt nem tudom elképzelni, hogy ennél többet igyak rendszeresen, mert van bennem annyi felelősségtudat és tartás, hogy nem tenném ezt. Van annyi eszem, hogy ha ez komoly probléma lenne (akár állás vagy ilyesmi múlna rajta) akkor fognám magam és nem innék többet. Egyébként is, alkalmakkor, bulikon, összejöveteleken előfordul, hogy többet iszok, és az nekem nem esik jól. Egyrészt, a bort utálom, a töményet sem nem szeretem, nem kívánom, csak a sört iszom meg, de max. 4-et. Ennél több nekem már nem esik jól, és én addig iszok, amíg jól esik. Igazából napi szinten ez a kettő engem kielégít (néha három :D), de azt nem tudom elképzelni, hogy ennél "magasabb szintre" lépjek. Semmiképpen.


Amúgy dohányozni nem dohányzom, soha senki nem tudott erre rávenni, soha egy cigit nem szívtam még el, nem is fogok.

2014. nov. 5. 14:34
 8/10 anonim ***** válasza:
én toltam mellette azt is, és mikor leszoktam a cigiről akkor lett rendszeres a napi sör, majd ezt csökkentettem a hétvégi 2-3 ra szombat vsárnap
2014. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg ember iszik meg napi 1-2 sört. Ezt magadon látod hogy változik -e a viselkedésed tőle :)
2014. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért alkoholizmus, mert hiába próbálsz, nem tudsz ellene tenni. Én is megiszom a napi két sörikémet, reggel-este, de ha nincs éppen itthon, lusta vagyok érte lemenni a boltba. Három naponta dolgozom, ott pl eszembe se jut inni. Szerintem, a hozzá állásod aggasztó, nem az, hogy megiszod a napi 2-3-at. Mondjuk addig jó, amíg nem keresel kifogásokat. Volt bnőm megivott 3-4 sört, megspékelte egy kis nyugitabival. Amikor szóvá tettem, rám fogta, hogy miattam iszik. /Ivott már akkor amikor megismertem, igaz kevesebbet, de szép folyamatosan nőtt az adag és szerintem nőni is fog :(/
2014. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!