Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megy a hasam a tejtől, tejszín...

Megy a hasam a tejtől, tejszíntől, tejföltől. Mitől lehet ez? Mi okozhatja? Mi rá a megoldás?

Figyelt kérdés

Már elég régóta, szinte kiskoromtól van nálam ez. Épp ezért tejet végképp nem iszok. Joghurtot sem ehetek sokat, átlagban 2-3 doboz joghurt után már picivel hígabb a székletem.

Most viszont barátomnál voltam, süteményt ettünk (tejszínhabos, barackos, túrós). 3 szelet megevése után olyannyira meghajtott, hogy szinte víz állagú volt a székletem. (Elnézést, ha undorító vagyok, csupán közlöm a tényeket)

Utánaolvastam a dolognak és legtöbb esetben laktózérzékenységet írtak.

Én most a hasmenés ellen étcsokival harcolok, és már egész jól érzem magam, hasam sem fáj és WC-re sem kell mennem.


Szerintetek is laktózérzékenység? Azzal, hogy ne igyak tejet, nem lesz gond, mert egy az, hogy nem is szeretem, kettő, tudom mit váltana ki...


Másik dolog, ami miatt még hasmenést szoktam kapni az a csípős dolgok... És a szám is különösen érzékeny a csípősre, mitől lehet ez? (A különös alatt, azt értem, hogy ami pl anyumnak - aki szintén nem bírja a csípőset - nem csípős, az nekem szinte szét tudja marni az számat...

Nagyon érzékeny vagyok rá...


2014. nov. 8. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Helyes gondolatmenet.
2014. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mitől vagy extra érzékeny a csípősre, de akkor azt is kerüld, a tejtermékekkel együtt, ennyi.

A kemény sajtok és a vaj elég szolid laktóz szempontjából (a sajt a hosszú érlelődés alatt kb. elveszti, a vaj pedig szinte csak zsír és víz), azokkal azért lehet próbálkozni. Aki durván laktózérzékeny, az persze vajat sem ehet s még a ghít (tisztított vaj) is jobb kerülnie, pedig az már tényleg csak nyomokban tartalmaz mást, mint zsírt. S kerülnie kell kismillió bolti ételt, mert tejet kb. mindenbe raknak. De még ez is megoldható.

2014. nov. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el gasztroenterológiára és kérj laktózérzékenységre vizsgálatot.
2014. nov. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet laktóz vagy tej allergia is vagy IBS plusz ki tudja mi. Menj el orvoshoz.
2014. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!