Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez inkább laktóz- vagy inkább...

Ez inkább laktóz- vagy inkább gluténérzékenység lehet?

Figyelt kérdés

Kisfiam a hozzátáplálás óta elég ritkán, 2-3, később inkább 4-5 naponta kakilt, akkor viszont elég lágy volt a széklete. Pár hete jobban elkezdett enni, de minden ki is jött belőle emésztetlenül:( Az orvos tanácsára elhagytuk a laktózt is és a glutént is, azóta naponta-kétnaponta van széklete, ráadásul formált, sem nem kemény, sem nem lágy, tehát határozottan jót tesz neki az új étrend.


Az orvossal úgy beszéltük meg, hogy az egyiket egy idő után újra megpróbálom adni, hogy kiderüljön, mire is érzékeny igazából. Szerintetek a fentiek alapján mit érdemes adni először, melyikre lehet érzékeny?


2015. máj. 14. 09:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Paleósok olyan gm finomságokat készítenek, amiket a gyerekeik barátai, osztálytársai szívesen esznek, mert finomabbak mint az ő kis uzsonnájuk, ételük. Ilyen és más trükkök léteznek amik gyerekek beilleszkedését, diétáját élhetővé teszik.


-

Viszont szóba jött az étel intoleranciák tipizálhatósága és a szakemberek.


Ez csak az én véleményem lesz, de én pont az atipikusságuk miatt tartom nehezen elkülöníthetőnek a különböző étel érzékenységeket.


Na persze erre lehet azt mondani, hogy igen, mert én nem vagyok gasztroenterológus. Na most gasztroenterológiában a szakember az egy paradoxon. Ugyanis akit szakembernek neveznek az 10-ből 9-szer inkompetens, és kevesebbet tud mint az átlag ember, akinek az állapota / gyermeke állapota miatt oda kell figyelnie magára.

Ezt csak alátámasztják a különböző gluténérzékenység/tejcukorérzékenység teszek, amik nem működnek a gyakorlatban. Persze, hogy nem működnek, hiszen az egész gasztró egy áltudományos csökevénye az orvostudománynak. De persze az én véleményem nem erőszak, csak egy álláspont amit a saját tapasztalataim erősítettek meg, ettől még akad néhány jó orvos ezen a területen is.

2015. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az orvos jobban tudja, mi nem vagyunk azok. Én egy vértesztet mindenképp javasolnék. De szerintem is csak annyiról van szó, hogy még nem regenerálódott az emesztőrendszere. Meg ha kicsit hosszabb ideig nem nagyon eszik valaki, aztán hirtelen elkezd sokat enni(főleg szilárdat), az okozhat problémát, hisz nagy megterhelést kap a gyomor.
2015. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Részemről: az orvos általában mélyebb vallásossággal hiszi hogy tudja, mint mi. Ezt a tevékenységét gyakorolja.. otthon..
2015. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vizsgáltassátok ki, tök alap! A zabot meg hanyagoljátok, az is eléggé gluténos.


Vértesztből kiderül mindkettő, de gluténra a vékonybél biopszia jobb eredményt ad, bár rhadt szr.


De ha ezen múlna, habozás nélkül vinném rá a gyerekemet, hiába fáj, akkor is. Inkább sírjon egy kis ideig, minthogy minden kaja után őrüljön meg a görcsöktől.

2015. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!