Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vega étrendre igyekszem...

Vega étrendre igyekszem átállni. Károsodhat -e és miben a szervezet ha megvonom tőle az állati fehérjéket? Mivel tudom ezt helyettesíteni? Szójára allergiás vagyok. Sclerosis multiplexeseknek nem lesz belőle baj ha vegák?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 17:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
26%
tojás felerősíti az autoimmun folyamatokat, ezt egy dietetikus mondta. szóval SM-re az nem túl jó
2015. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy a tojás tényleg nem jó autoimmun betegeknek, utána kell nézni..


De egy dietetikusnak (akár az amerikai szövetségük akár a hazai elvbarátaik) azt sem hinném el, amit kérdez.

De utána lehet nézni, mert időnként mondjuk véletlenül lehet igazuk is, nagy számok törvénye.

2015. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%
sokan álítják ezt...pl. dr. Terry Wahls is :)
2015. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
35%

Erre már azt szoktam mondani, 7 milliárd 300 valahány millió, és növekszik. A Föld lakossága.


Eléggé sok állítás létezik és létezhet még több is. Nem gondolok bele mennyi, mert ha csak a 20-60 év közötti populációtól fejenként 1-1 állítást kérünk, az már bőven elég ahhoz, hogy akár több mint 7 milliárd különböző nézettel vagy véleménnyel NE tudjunk azonosulni.


Lényeg, hogy sokféle 'igazság' létezik, nyilván mindnek lesz x darab támogatója akik hangoztatják, hisznek benne vagy ilyesmi. Tök min'negy :)

2015. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
71%

Igen károsodhat a szervezeted SM-esként, mert nem jutsz olyan fehérjékhez, amiből a mielin felépülhet regenerálódhat.

A Copaxone például ilyen fehérjéket is juttat a szervezetedbe. Én nem építeném erre a védekezést.

Helyedben SM-esként nem lennék vega, ha mégis az leszel akkor (is) jobbulást!


SM-esként jobb ha lefogy az ember, nem tudom vegaság segít-e ebben úgyhogy ennél többet most nem tudok írni.

2016. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
29%
A vega etrend a leg egeszsegesebb. Sclerosis multiplex teren is nagyon jo eredmenyt ert el egy orvos aki a betegeit vega etrenddel kezelte, es azota mar tobb orvos is alaklmazza az etrendet e betegsegen. A feherjevel kapcsolatban pedig orult sok teves info szallong a koztudatban. Adok egy linket ahol a tudomany ad valaszt (miert nem jo az allati feherje es miert kell keves feherjet fogyasztani ) : [link]
2016. máj. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
25: A vegaság nem segít lefogyni, bár lehet így is fogyókúrázni.
2016. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes félretenni az vegaság általános kérdését, és a sclerosis multiplex betegeknek javasolt étrend kérdését. Az SM betegek által követendő étrenddel kapcsolatban viszonylag kevés kutatás van, de létreznek. Több kutatás kimutatta például, hogy a (nem zsíros) halak fogyasztása csökkenti az SM progresszióját, valószínűleg az Omega 3 zsírsavak gyulladáscsökkentő hatásán keresztül. A korábban már szóba került Swank diéta a telített zsírsavak szinte teljes elkerülésére épül, és egy kísérlet alapján elképesztően hatékony, ugyanakkor azóta se megcáfolni, se megerősíteni nem próbálta senki a kísérletet. Lásd [link]


Sok SM-es tartózkodik a tejtermékek fogyasztásától, egérkísérletek alapján ugyanis úgy tűnik, hogy a tejben található egyik molekula nagyon hasonlít az SM-ben érintett mielinre, és emiatt immunreakciót válthat ki, ami rosszabbíthatja az SM-esek állapotát. Másrészt vannak arra utaló jelek, hogy a kávé például akár 30%-ban is csökkentheti a rokkantsági fok rosszabbodásának esélyét.

2016. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Amerikai OMS diétás ajánlásai alapján utánanéztem a tojásnak SM-ben. Az ő ajánlásuk: tojásfehérjét nyugodtan ehet SM-es mindenféle romlás veszélye nélkül. Tojássárgáját kerülni kell SM-ben.
2016. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél?
2019. márc. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!