Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz érzékenyek/allergiások?

Laktóz érzékenyek/allergiások?

Figyelt kérdés
2hétig laktóz mentesen kell élnem (lehet allergiás vagyok rá) esetleg aki laktóz mentesen és tudna tippeket adni melyik élelmiszer márkákat érdemes venni? Tulajdonképp mik az abszolul tabu ételek? Minden terméknek elolvasom mostmár az összetételét van amiben nem is irják , hogy van ? Köszönöm előre is a tájékoztatás. Persze a neten is olvasgatok róla

2015. jún. 24. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem laktóz-intoleranciám van, az is megfelel?
2015. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Laktoz nem mas, mint a tejcukor ... tehat nem ehetsz majd tobbet tejtermeket, vagy csak olyat amibol kivontak a laktozt. Persze lehet neha "bunozni" egy keveset, de akkor megfelelo gyogyszerrel (gyogyhatasu keszitmennyel) kell megtamogatnod a szervezeted.

Szerintem a vizsgalatok utan ugy is elfogjak mondani, hogy mostantol miket szabad enned.


Orom az uromben, hogy a sajtot nem kell veglegesen kiuznod az eletedbol, mert az erlelt sajtokban mar lebomlik a laktoz es ezert az ilyen termekeket siman fogyaszthatod. De amugy is mar rengetek laktozmentesitett tejes cuccot lehet kapni.

2015. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából nem vagyok eszek tejtermékeket csak ritkán na meg a kávéba egy korty tej de azt most lecsertélem laktóz mentesre :) Az orvos csak ennyit mondott hogy 2 hétig ne egyek laktóztartalmú ételeket semmi többet :/
2015. jún. 24. 10:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen erdekes az elet ... jopar evvel ezelott meg az szolt mindenhonnan: "a tej elet, ero, egeszseg" ... mostansag pedig mar szinte mindenki intoleralja.


(ugyan ez van a sorrel is. Annak idejen: "a sor folyekony kenyer" ... manapsag viszont mar csak egy rohadt alkoholista, aki vekniszam issza a folyekony kenyeret) :)

2015. jún. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen ez tényleg érdekes! Egyébként a keményitő tartlamaz laktózt? Van ahol azt irják igen van ahol azt hogy nem...Oké persze boltba elolvasom mi van benne de ha pl. gyorsétterembe (kínai) eszek honnan tudom, hogy az keményitője milyen? megkérdezzem? Vagy étteremben...
2015. jún. 24. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Én évek óta nem igazán eszem laktózt (max. ami a kemény sajtokban és a vajban lehet, de ezeket is bármikor el tudnám hagyni hónapokra), nagyon könnyű. Ne egyél tejterméket és kész. S ha nem egykomponensű dolgot veszel a boltban, nézd meg az összetételt. Én alapanyagokat veszek, így nagyon egyszerű.
2015. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!