Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A C-vitamin okozhat vesekövet?

A C-vitamin okozhat vesekövet?

Figyelt kérdés

Egy kórházban dolgozó családtagom azt mondta ha rendszeresen szedek C-vitamint, rövidtávon vesekövem lesz.

Ebben lehet valami igazság???



2015. aug. 8. 17:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10. Ok, egyetértek, értem, tudom. De pont ezért nem kell elvakultan hinni benne hogy amit mond az úgy van. Nem bántani akartam őket.
2015. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
De ők elvileg értenek az anatómiához stb. Csak tudnának szelektálni mi hülyeség és mi nem...
2015. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Sz.I.Sz.I válasza:
70%
Természetesen a vitamin előállítási módjától függően okozhat vesekövet és egyéb lerakódásokat a szervezetben!
2015. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem elvakult hitről van szó, hanem arról, hogy az ember szereti ledobni magáról a felelősséget. Meg nem is ér rá mindennek utánanézni. Ha hív egy vízvezetékszerelőt, joggal feltételezi, hogy a fickó ismeri a szakmát, és nem fogja elúsztatni a lakást. Az autót is mesteremberhez visszük, ha zörög valami a motorban. Természetesnek vehető tehát, hogy a doki is érti a dolgát, hiszen ezt tanulta, erre tette fel az életét.
2015. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
9# én is ezt írtam, sajnálom ha nehezen érthetően fogalmaztam ;-)
2015. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Velem vitatkozott ultrahangos, hogy biztosan túl sok c vitamint viszek be szervezetembe ezért vannak köveim, hozzáteszem abban az időben nem is szedtem semennyit!

Páromnak vérvételnél magasak lettek májával kapcsolatos értékek és szintén c vitamin okolták. Azért ez elég érdekes.

2015. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nincs bizonyítva egyértelműen,hogy nem okozhat vesekövet nagyobb mennyiségben,viszont fontos különbséget tenni a laboratóriumban előállított vitamin,és a növényekben lévő között.Csak józan paraszti ésszel élve,a c-vitaminnak nem az a természetes formátuma,hogy egy tablettába 1000-1500 mg tömény aszkorbinsav van tömörítve bármiféle organikus háttér nélkül.A szervezet nem hülye,tudja,hogy amit adunk neki az tényleg azonos-e azzal amit az anyatermészet készített számára,vagy egy gyengébb utánzat,tehát sejthető,hogy utóbbit nem úgy fogja feldolgozni,mint azt,amit gyümölcsből,zöldségből viszünk be.
2015. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, megkérlek, írd már le a laboratóriumban előállított aszkorbinsav kémiai képletét. Köszönöm. Most a természetest is légy szíves. Úgy, most hasonlítsd össze a kettőt. Látsz különbséget? Na, a szervezet se lát.
2015. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Csak józan paraszti ésszel élve,a c-vitaminnak nem az a természetes formátuma,hogy egy tablettába 1000-1500 mg tömény aszkorbinsav van tömörítve bármiféle organikus háttér nélkül."


Ezt a mondatot kellene megérteni.

2015. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!