Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kórházba akarnak vinni anorexi...

Kórházba akarnak vinni anorexiával. Mit tegyek? Ugye, hogy ez nem is anorexia?

Figyelt kérdés

Kb fél éve diagnosztizáltak bulimiával, el is mentem a kórházba, bent feküdtem egy hetet.

Tudni kell, hogy 2014 augusztusában 81 kiló voltam,neki álltam diétázni, teljesen normális keretek között.(Napi 3-4 étkezés egészséges adagokban,tényleg nem arról szólt a dolog, hogy ettem 2 almát aztán jólvan). Februárban már 68 kg-t nyomtam, nem éheztem, jól voltam lakva. A probléma az volt, hogy túl komolyan vettem és egy cseppet sem bűnöztem. Aztán persze volt egy fordulópont, mikor már nem bírtam, és jött egy falásroham, utána pedig az önhánytatás. Májusig ez havi 2 alkalommal jelentkezett, sekinek sem mondtam el. Aztán május közepe felé (61 kg voltam) elmondtam anyukámnak, hiszen éreztem, hogy ez nem egészséges, nem akartam magamat tönkretenni. Elmentünk orvoshoz, aki úgy gondolta, hogy éretten kezelem a dolgot, és "még észnél vagyok", ezért nem kellett kórházba mennem. Aztán egy hónappal később a helyzet csak rosszabb lett, minden egyes nap hánytam. Így június végén egy hétig befeküdtem a gyermekpszichiátriára. Onnan mikor kiengedtek,szintén úgy látták, hogy éretten állok a dologhoz, így ajánlottak egy étrendet+ családterápiát. 59 kg voltam ekkor. Nyáron jártam a terápiákra, viszonylag jól is voltam, a mindennapi hánytatásokból, heti 1-2 alkalom lett, augusztusban szinte már nem is hánytam!Emellett fogytam is, szeptember elsejére 55 kg voltam, amit kezdtem elfogadni, jól éreztem magamat a bőrömben.

De ahogy jött az iskola,a stressz és a megfelelési kényszer, újra elkezdtem magamat hányatni. Anya persze észre is vette, én is szóltam a dokimnak, eljárok a mai napig a terápiáira.

A mostani helyzet miatt viszont aggódom, és nem találom reálisnak anyu nézőpontját. Szerinte most már kórosan sovány vagyok, ami tényleg nem igaz.... 164 cm-hez vagyok 53 kiló, ami teljesen átlagos, és tudom, hogy nem vagyok elhízva. De sovány sem vagyok.

A családunkban mindenki el van hízva, szerintem ennek köszönhetően állítják, hogy "nem eszem normálisan". Nálunk reggelire a két szelet kenyér nem az átlagos katekóriába esik, hanem az már az "Úristen, milyen madárnyi adag". Az a teljesen oké, ha valaki megeszik 5 zsemlét, cukros teával meg még valami péksütivel. (És régen én is ezt csináltam!) Tehát biztos vagok benne, hogy anyu azért lát gebének, mert látta, mikor 80 kiló voltam és ahhoz képest jóval vékonyabb vagyok. De az ég szerelmére nem vagyok sovány, és teljese normálisan táplákozom.Reggel suli előtt megeszek egy almát, aztán az iskolában 11-12 körül egy szenyát. Hazajövök, megebédelek (zöldség, tojás, hús, barna rizs, bulgur, hajdina stb....), aztán estére már csak salátát eszek. És erre mondja azt, hogy "nem eszel normálisan, anorexiás vagy és be fogsz feküdni a kórházba, mert a szemem előtt fogysz el".

Most én mit tegyek, hogyan győzzem meg róla, hogy nem vagyok anorexiás? Tudom, hogy nem vagyok teljesen egészséges, mert a falásrohamok még mindig fennálnak, de nem vagyok kórosan sovány!



2015. szept. 27. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha most is hanytatod magad akkor meg nem vagy teljesen egeszseges es a csaladodnak igaza van hogy nem eszel rendesen. Az etkezesi rendellenesseg egy ordogi kor, nagyon nehez belole kilepni, de nem lehetetlen. Amit en tudok javasolni az a csaladterapia. A kornyezetednek is tisztaban kell lennie azzal hogy min mesz keresztul es en feltetelezem hogy aggodnak erted csak nem tudjak 100%-osan megerteni a problemadat. Ezen egy szakember tud segiteni, keressetek fel egy dietetikust aki ossze fog neked allitani egy etrendet illetve vezethetnel etkezesi naplot hogy lasd mennyi is az annyi amit megeszel.

En sok sikert kivanok neked a gyogyulashoz, ha barmiben tudok segiteni, nyugodtan fordulhatsz hozzam is. Udv: egy masik EDs

2015. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A súlyod okés de fejben nagyon gázos vagy, ha hénytatod magad. EZZEL kezdjél valamit, ne a nemlétező anorexiáddal.


A bulimia sokkal rosszabb, ráadásul undorító is. Ne akarj pasit, míg le nem szoksz.

2015. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A súlyod alapján a testalkatod most rendben lehet. Viszont a leírás alapján szerintem nem eszel eleget. Bár mennyiségeket nem írtál az ebédhez, de gondolom az sem óriási adag, így könnyen elképzelhető, hogy nem fedezed a szükséges makrotápanyag (fehérje, zsír, szénhidrát) beviteled, amit alátámasztani látszanak a falásrohamok. Én férfiként diétázok, és bizony nekem is vannak időszakaim, mikor kizabálom a hűtőt, pedig igyekszek kiegyensúlyozottan enni. Ilyenkor megeszem azt a mennyiséget, amit megkívánok, mert úgy gondolom, hogy nem véletlenül követeli a testem a táplálékot.

Szóval a probléma az, hogy egy darab almában van némi cukor, víz, rost, meg mikrotápanyagok (vitaminok, ásványi anyagok, stb.). Se fehérje, se zsír. Ugyanez vonatkozik az esti salátára is, ami ráadásul valószínűleg szénhidrátban is nagyon szegény, tehát a makrotápanyag tartalma elhanyagolható. Így marad a nap folyamán két teljes értékű étkezésed, ami gondolom nem túl nagy mennyiség, így jó esély van rá, hogy most is koplaltatod a tested, még ha nem is érzed így. Én javasolnám, hogy egészítsd ki a reggelid és a vacsorát egy kicsit teljesebbre. Pl. reggelre pár tojás szépen kiegészítené a kajád, ahogy az esti salátát is, de az is jó lenne, ha a salátába kockáznál egy kis sült vagy főtt húst (nem felvágottat, szalámit, gépsonkát).

2015. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Lehet, hogy az ebéd elég alapos ahhoz, hogy megadja a szükséges tápanyagokat és kalóriát a többivel együtt, de valószínű, hogy nem az (aki reggelire almát, estére salátát eszik, az bizonyára nem eszik nagy ebédet, persze ez nem tuti, de valószínű).


163/53 teljesen jónak tűnik így vakon. Kórosan sovány?! Sajna magammal nem tudok példálózni, mert én 163 centis vagyok, de 63 kiló és még sokat kell fogynom (talán 80-as a derékbőségem? s nem sorvadtak az izmaim, csak nincs belőlük sok). A párom 176/56 volt, amikor lefogyott, fiúként, s nem volt kórosan sovány, csak kissé izomtalan. Most 176/64, könnyű fizikai munkát végző harmincas férfiként, ideális súllyal. Ez alapján s egyéb esetek alapján nekem nagyon nem tűnik úgy, hogy 163/53 olyan kevés lenne egy lánynál, gondolom, nincs rengeteg izma, hogy ez valami brutális testzsírzázalékot jelentsen. Ja igen, a testzsírszázalék informatívabb.


Úgy tűnik, kissé el van tévedve a család (2 szelet kenyér madáradag? max. szeleteltből... nincs baj a nagy reggelivel, de nem mindenki eszik akkor sokat), DE a hánytatás nagyon nagy gond, a kérdező sem százas. Az összes többi elem rendben van, még a nap közepére pozícionált étkezés sem gond, ha neki így jó ÉS nem túl kevés a mennyiség (bár az alma vagy saláta étkezés is inkább félelmet szokott jelenteni, de ez csak spekuláció).

De a hánytatás brutális és nagyon egészségtelen, testileg-lelkileg egyaránt.

A kérdező sehogysem tűnik anorexiásnak, de segítségre van szüksége, ha nem tudja abbahagyni a hánytatást.

2015. szept. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!