Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulimiás vagyok, hogyan...

Bulimiás vagyok, hogyan legyek túl ezen?

Figyelt kérdés

Mint az előbb említettem bulimiás vagyok nagyjából egy fél éve. Az elején heti két-három ilyen nap volt, mára már napi szinten többször. A lényeg, hogy napközben eszek nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt, este viszont rám jön a falás roham, és megeszek akármennyi rozskenyeret, süteményt, zöldséget. És nem is arról van szó hogy nem egészséges ételeket fogyasztok, hanem arról, hogy a telítettség érzése zavar. Kövérnek érzem magamat tőle. Ezért szinte minden étkezés után hánytatom magamat, hogy ne érezzem a hasam.

Minden egyes alkalommal megígérem magamnak hogy holnaptól erősebb leszek. És egyébként a kitartásom és az erős akaraterőm az élet minden más részén sziklaszilárd, itt viszont nem megy, és ez nagyon megijeszt. Nem szeretnék és nem is fogok a szüleimmel erről beszélni, valamit az orvos sem lesz opció.

Ezt nekem egyedül kell megoldanom. Attól félek, hogy amíg nem lesz valami bajom ebből, addig nem fogom abbahagyni, ezért kérlek titeket hogy mondjatok véleményt, és nem tudom.. ijesszetek meg, vagy mondjátok el mivel jár a bulimia.

158cm, 44 kiló

18 év



2015. dec. 15. 22:45
 1/4 anonim válasza:
Reggelire egyel bosegesen kenyeret, azt napkozben ugyis elegeted ha semmit nem teszel csak fekszel egesz nap, akkor is.
2015. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha így folytatod, bele fogsz halni.

Elég ijesztő?


Azt jó lenne felfognod, hogy egyedül nem fogsz tudni kijönni ebből az állapotból. Ez egy súlyos pszichés betegség, aminek a legyőzéséhez igenis segítség kell és ez nem szégyen! 18 éves vagy, egyelőre nem kell a szüleidnek elmondanod, de keress fel egy pszichológust, akàr az iskolában, akàr a helyi rendelőintézetben.

Az már jó kezdet, hogy felismerted a problémát, most kell segítséget kérnedc hogy minél előbb ki tudj jönni belőle.

2015. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyedül NEM fogsz belőle kimászni. Én 3 éve benne vagyok, 4. pszichológussal, de még mindig nem használ... :/
2015. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása óta nem hánytattam magamat. Ha falásroham törne rám, inkább ropit eszek. Az még mindig jobb. Egyenlőre jól vagyok, bízom magamban, hogy sikerülni fog egyedül. Elég erősnek érzem magam, remélem nem esek vissza.
2015. dec. 17. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!