Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha csak ásványvizet iszok...

Ha csak ásványvizet iszok (bubisat) az jobb mintha felváltva kólát és gyümilét innék ugye? És mennyire rosszabb mint a gyümilé?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, de ihatnál szénsav menteset is.
2010. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kóla mindenképp rossz ,a gyümölcslé attól függően,mennyire gyümölcsös és mennyire cukros vizes.Önmagában a gyümölcslével nincs gond (ha csak nem vagy cukorbeteg/gyomorbeteg).

Jah és :Én innÉk vizet.Ők innÁk a vizet.Az iszoKba nem megyek bele.

2010. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jójó bocs de nálunk úgy mondjuk :D lehet ez tájszólásvagy valami iesmi :D
2010. márc. 24. 17:07
 4/9 anonim válasza:
100%

Mindenképpen egészségesebb, ha csak ásványvizet iszol, mintha utóbbi kettőt fogyasztanád, ezt szerintem nem nehéz belátni.

Egyébként egy kóla nem hinném, hogy sokkal károsabb lenne, mint egy 12 vagy 25 százalékos gyümölcslé, utóbbi is tele van vegyszerrel meg jobban hizlal, mint a kóla.

Ha 100%-os gyümölcslét iszol, más a helyzet.

2010. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz utolsó:a kólában rengeteg cukor van,több,mint a 12%-os levekben, és a legnagyobb gond vele a foszforsav.Rontja a fogadat,a csontodat,magas a koffein tartalma.Gyakorlatilag nincs benne semmi olyan dolog,amiért érdemesebb lenne inni(kivéve ha cukor kell vagy koffein) ,mint a sima csapvizet.
2010. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
76%
Én vagyok az utolsó előtti. Szóval attól, hogy van valamiben 25 vagy 12% gyümölcstartalom, nem lesz feltétlenül egészségesebb, mint kóla. Pl. a baracklé is tele van ilyen-olyan étkezési savakkal, de egységnyi térfogatra számított energiatartalma nagyobb, meg cukor is van annyi, mint a kólában. Oké, tartalmaz gyümölcsöt is, de ettől még nem lesz sokkal egészségesebb a kólánál, hiába ez a rögeszméjük sokaknak.
2010. márc. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Mennyit szenvedhet a magyartanárod...
2010. márc. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,de élelmiszermérnökhallgató vagyok a Corvinuson.ez nem rögeszme,ezek tények.A cukortartalom jóval magasabb a kólában, és azok a rettegett savak,többnyire citromsav,almasav és aszkorbinsav(C-vitamin).ezért igenis ami kevésbé káros,az bizony egészségesebb8és nem azért mert 12%-os,hanem azért mert az összetevői jobbak,mint a kólának).
2010. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom se a colát és se az ásványvizet!! Ha érdekel keress, hogy miért és szerintem hasznos tanácsokat tudok adni :)
2010. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!