Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha felepulok az anorexiabol...

Ha felepulok az anorexiabol kesobb lehet emiatt valamilyen egeszsegugyi problemam?

Figyelt kérdés
14eves lany vagyok jelenleg 169cm 50kg. Mindenki azt mondja hogy mar csont vagyok..en nem igy erzem, de tudom hogy nem szimplan ilyen alkat vagyok mert tenyleg eveszavarom van es buntudatot erzek minden kicsi kaloriatol vagy attol ha nem mozoghatom le azzonnal. Ezen probalok valtoztatni es szepen fokozatosan vissza allni a normalis evesre mert tudom hogy ezzel magamnak artok es le akarok allni. Szoval az lenne a kerdesem hogy ha sikerult akkor a kesobbiekben lehetek teljesen egeszseges?vagy ezzel most nagyon sokat artottam magamnak?kb 8kg-ot fogytam. Menstruaciom 2-3honapja nincs. Mikor jon meg ujra?es ha van barmi tanacsotok hogy konnyebb legyen abbahagynom ezt az egeszet nagyon megkoszonnem ha leirnatok.
2016. ápr. 10. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy megszűnt a menstruációd nagyon komoly probléma, az anorexia nervosa egyik durva tünete, azt jelzi, hogy már tényleg egészségtelen a helyzeted. Akkor fogsz újra menstruálni, ha "rendbejön" a tested és az életviteled :) Én azt tanácsolom, hogy keress fel egy pszichológust és beszélgess vele, mert attól, hogy ráveszed magad a normális evésre, a gondolkodásmódod nem fog magától megváltozni. Az ilyen evészavaroknak mindig pszichés háttere van, ezt úgy értem, hogy a fejedben vannak azok a gondolatok, amik miatt úgy viselkedsz, ahogy. Ha nem változik meg a hozzáállásod, hiába kezdesz el javulni, később még visszaeshetsz. Ezért lenne jó egy szakemberrel konzultálnod. Egyébként sok sikert kívánok, ha sikerül felépülnöd testileg és lelkileg is, akkor természetesen lehetsz teljesen egészséges! :)
2016. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, ertem. Koszonom szepen!:)
2016. ápr. 10. 10:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, hogy tudod, hogy beteg vagy és meg is akarsz gyógyulni. Mivel fiatal vagy, hamarabb rendbe jöhetsz, és szerintem lehetsz egészséges. A GAP szindróma c. könyvben leírtak egy kezdő étrendet kifejezetten anorexiásoknak, táplálékkiegészítőkkel, vitaminokkal stb. Javasolnám, hogy anyukád olvassa el és aszerint főzzön neked, illetve szerezzétek be a megfelelő kiegészítőket.
2016. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
169 cm, 50 Kg. Pont mint az elso baratnom (akkor 20 eves volt). Sovanyka volt de semmi baja nem volt fizikailag, igen csinos volt es jol erezte magat a boreben, nem volt anorexias. Te sem vagy az szerintem, csak ezzel a buntudattal kene leszamolnod. Ha az megvan visszajon az a 8 Kg meglatod. A menses elmaradasa miatt viszont nem artana megvizsgaltatni magad. Nem vagyok szakerto, de ha az en lanyom/parom lennel mar elvittelek volna kivizsgalasra. Es figyelj a taplalkozasra, tonnaszamra van rola anyag konyvben interneten stb, semmi szelsoseg csak esszeruen!
2016. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja bocsi a "parom"-ert, legfeljebb lanyom lehetnel :)

Nem lesz semmi baj, fel a fejjel!

2016. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!!(bocsanat hogy csak most irok:/)rendben,ez megnyugtato:)

(utolsonak,semmi baj😂 es koszonom!)

2016. máj. 6. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!