Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúrázom.1200-1300kcal-t...

Fogyókúrázom.1200-1300kcal-t probalok bevinni naponta de sosem sikerul mert ehes maradok. Hogy probaljam meg az ehsegerzetet csokkenteni?

Figyelt kérdés
Ma ettem reggelire gabonapelyhet tejjel. Tizoraira egy kis ropit es joghurtot. Majd fagyit. Ebedre ettem egy almat es egy epret. Uzsira 285 g kukoricat. Vacsorara pedig gabonapelyhet tejjel. 20.27kor pedig ismet ehes vagyok....(ebedre fott etelt szoktam, csak ma maradt ki) meg most fogok enni egy kis epret es zold teat inni.

2016. máj. 6. 20:28
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Kereskedok. Igy nappal arulnak, ejjel aruert mennek. Tudom sajnos ez igy nincs jol
2016. máj. 6. 22:11
 22/30 A kérdező kommentje:
Annak, hogy 19 evesen (mar nem az alap erettsegi szintet vegzem) ne az anyam nyakan eljek teljesen. Es ha vmire szuksegem van akkor magamnak vegyem meg, ne pedig anyutol kelljen keregetni.
2016. máj. 6. 22:14
 23/30 anonim ***** válasza:

Éjszaka járni áruért - uramisten, mivel kereskednek? És mikor pihennek? Ha ennyit dolgoznak, akkor nyilván nem éhbérért csinálják. Ne vállald túl magad, mert kipurcansz.

A variáció) Segítesz otthon (akkor se az egész háztartást és a más gyerekének nevelését) és otthon kapsz ellátást

B variáció) Dolgozol, hogy ne élj csak a szüleidből, ez esetben viszont a háztartás nagy részét és a gyereknevelést oldják meg ők.

Mindkettőből a rosszat húzni - az nem nyerő.

És egyél rendesen.

2016. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2016. máj. 7. 07:29
 25/30 A kérdező kommentje:
Egyebkent zoldseg es gyumolcs. Aminek ugye mindig frissnek kell lennie.
2016. máj. 7. 09:53
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes lány vagy, remélem ezt méltányolják a szüleid, és nem veszik egyszerűen természetesnek amit csinálsz.

Ne vidd túlzásba a fogyókúrát! De ha éhes vagy, két rendes étkezés idő között egyél répát, káposztát... Ha már zöldséget árulnak a szüleid, csak van otthon is ilyesmi? Délutánonként foglalkozol a kistesóddal, vidd ki, focizzatok, fogócskázzatok, vagy ültesd fel a biciklidre (gyerekülésbe!) és tekerj el vele egy távolabbi játszótérre.

Szerencsések a szüleid, hogy ilyen lányuk van, és a testvéred is, hogy ilyen nővére. De csak annyi áldozatot vállalj, amennyit el is bírsz.

2016. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Koszonom tippet! Szoktunk parkba jarni. Majd fogocskazunk. Eszembe sem jutott eddig:)
2016. máj. 7. 17:56
 28/30 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálás szerintem marhaság, ráadásul neked csak pár kilót kellene fogynod.

Én ezeket javaslom: reggelire gabonapehely helyett (mivel nagyon egészségtelen és hizlal) müzli a következőkből: zabpehely, diófélék, aszalt gyümölcsök, kókuszreszelék, tej helyett jobb lenne mandula- vagy kókusztej. Melegen öntsd rá, kicsit hagyd ázni, hogy a zabpehely megpuhuljon. Tízóraira gyümölcs. (Gyümölcs mindig üres gyomorra, utána legalább fél óráig ne egyél semmit.) Ebédre és vacsorára hús/tojás/hal/máj + 1 adag párolt vagy nyers zöldség + (barna) rizs vagy egyéb szokásos köret (kisebb adag). Uzsonna: gyümölcs. Este vacsora után vagy helyett már ne egyél gyümölcsöt, ha még éhes vagy, egyél egy natúr joghurtot, esetleg tehetsz bele egy kanál mézet. Vagy igyál egy bögre mézes gyógyteát (pl. citromfú, kamilla, borsmenta).

A tej (és tejszín) alattomosan hizlal, és sok embernek okoz emésztési gondokat, ezért nem ajánlom. Tejtermékekből a savanyított, natúr termékek a legjobbak, lehetőleg E-számok nélkül. A bolti gyümölcsös és egyéb ízesített joghurtok, krémtúró tele vannak cukorral, és nagyon egészségtelenek. A fagyi, jégkrém szintén.

A gabonapehely tejjel felnyomja a vércukrodat, ami aztán lezuhan, és 1 óra múlva rettenetesen éhes leszel. Ezért semmiképpen nem jó választás, a kisöcsédet is szoktasd le róla, ha lehet.

A zöld tea felpörget, ezért jobb reggel inni.

A kukorica és a földimogyoró nagyon nem jó, amellett, hogy hizlalnak, nagyon nehéz őket megemészteni. Inkább ne.

Eperből megehetsz fél kilót is :)

Kerüld a cukrot, műkajákat, margarint és étolajat, és kevesebb kenyér, tészta, egyéb gyorsan felszívódó szénhidrát legyen az étrendedben (pl. krumpli). Hetente egyszer kicsit bűnözhetsz (pl. egy kis csokival, házi sütivel).

Csak vizet és teát igyál, étkezés előtt tehetsz friss citrom levét a vizedbe, segít az emésztésben.

Salátákra tegyél olivaolajat, citromlevet.

A fentiekkel lassan, de stabilan és egészségesen lehet fogyni, a szénhidrátok mennyiségét lehet csökkenteni/növelni attól függően, hogy mennyi fogyást tapasztalsz. Napi 2 adag zöldség minimum kell, lehetőleg ne mindig ugyanaz. De szerencsére nálatok a zöldség/gyümölcs beszerzése nem gond, legalábbis remélem :)

Nagyon rendes tőled, hogy ennyit segítesz a szüleidnek, nekik sem lehet könnyű az életük... Elég nagy rajtad a teher, az biztos, de ha szereted a családodat, és szívesen is csinálod, javadra válik.

A fentiek alapján egészséges ebédet főzhetsz a családodnak is. A levesek is nagyon jók fogyáshoz, ha van bennük hús és zöldség (nem csak krumpli és tészta).

2016. máj. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszt! Halas vagyok a segitsegert :)

Kokusztejet meg sosem ittam. Hasonlo az ize mint a sima tejnek? Vagy van kulonbseg?

Mostanaban pedig raszoktam a kremlevesekre.

2016. máj. 8. 09:49
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy mondanám, hogy jól lehet vele helyettesíteni a tejet, nagyon finom, és egészséges. Lehet, hogy picit kell édesíteni.
2016. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!