Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Irritábilis bél szindróma...

Irritábilis bél szindróma (ibs) végleges megszüntetése?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve szenvedek ettől, a rá felírt gyógyszer csak félsiker. Valaki aki ebben szenved, tudna rá étrendet, hogy teljesen megszűnjön? Vagy egyéb megoldás is érdekel.

Gúglihuszárok, önjelölt orvosok kíméljenek. Ki lettem vizsgálva gasztroenterológus által és ez a hivatalos diagnózis.



2016. okt. 15. 11:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
nézz utána az immunotic gépnek , youtube-on vannak beszámolók is gyógyulásokról a gép által (nem kifejezetten erről a betegségről, de ha utána olvasol a biorezonanciáról a gyógyításban akkor megérted) mielőbbi gyógyulást!
2016. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Okkult dolgok nem érdekelnek.
2016. okt. 15. 15:38
 3/20 anonim ***** válasza:

Kilettél vizsgálva és ott nem kaptál semmi infót?

Amikor nekem meglett a diagnózis akkor egyből elmondták milyen diéta segít (FODMAP). Plusz segít a sok rost. De mondjuk legalább leírhatad volna, hogy IBS-C vagy IBS-D van neked.

2016. okt. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
az immunotic-nak semmi köze az okkultizmushoz... ha vennéd a fáradtságot hogy elolvasd a weboldalukat rájönnél.. :) de természetesen mindenkinek a saját dolga miben hisz és miben nem... van aki csak a gyógyszerekben, műtétekben hisz holott nagyon sok mindent meg lehet gyógyítani ezek nélkül is (megjegyzem nekem csak annyi közöm van a géphez, hogy használója vagyok és semmi hasznom nem származik belőle ha kipróbálod ) de természetesen a döntés a tied..
2016. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3 Nekem annyit írtak a lapra hogy ibs hasmennéssel, a diagnózis megnevezéséhez.

Tudom hogy nincs rá egyértelműen jó diéta, ami mindenkinek használ, ez el is lett mondva. Mondjuk ezt a fodmap-ot még nem hallottam, de kipróbálom. Köszi az infot.

2016. okt. 17. 07:57
 6/20 szamo77db ***** válasza:
Nekem is van IBS-em. De nekem gyomorra, vesére és cukorra is kell diétáznom. Mondanom sem kell, ez kivitelezhetetlen. Úgy hogy neked sem tudok mit mondani!
2016. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

Nekem két dolog vált be: FoodDetective ételintolerancia teszt. Itt kijött, hogy glutén és tejérzékeny vagyok.

Otthon a diétával teljesen tünetmentes lettem.

Viszont az IBS egy része agyban dől el. Az állandó rettegés a hasmenéstől egyszerűen bevonzza azt. Én nagyon rá tudok pánikolni a dologra. (metrón utazás közben, de akár munkahelyen, vagy moziban is) Ez a feszültség hasmenést okoz. Valahogy ezt kéne legyőzni, megnyugodni, és egyszerűen elhinni, hogy meggyógyulhatunk.

2016. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Előző vagyok. Szóval arra jöttem rá, hogy nálam pl. az a lényeg, ha arra gondolok, hogy úristen, tuti hasmenésem lesz, ezzel megteremtem azt, ha megnyugszom, hogy jól vagyok, nem lesz baj, akkor nem is lesz.

Volt hogy azt hittem, ha nem iszom elég vizet, attól van hasmenésem, és produkáltam is ezeket a tüneteket, majd amikor elfeledkeztem a dologról/bajomról akkor hiába ittam keveset, nem volt bajom. Ezek a saját tapasztalataim, remélem tudtam segíteni. Minden ember más, tehát nem biztos, hogy mindenki így működik, de nálam ez a helyzet.

2016. nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen gyógyszert írtak rá fel? Reasecet? Borsmenta olaj kapszula is segíthet.
2016. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Duspatalint ajánlott az orvos. Viszonylag jó is. Én magam nem rettegek a hasmenéstől, már hozzászoktam, nekem a legrosszabb a puffadás és a diszkomfort érzet. Ételre nem vagyok allergiás, tehát az kizárva.
2016. nov. 9. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!