Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Irritábilis bél szindróma...

Irritábilis bél szindróma (ibs) végleges megszüntetése?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve szenvedek ettől, a rá felírt gyógyszer csak félsiker. Valaki aki ebben szenved, tudna rá étrendet, hogy teljesen megszűnjön? Vagy egyéb megoldás is érdekel.

Gúglihuszárok, önjelölt orvosok kíméljenek. Ki lettem vizsgálva gasztroenterológus által és ez a hivatalos diagnózis.



2016. okt. 15. 11:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, be ne dőlj a mindenféle IBS-elmulasztó bajuszkötőnek! Csalás lehúzás mind!!!


Nekem egy nagyon súlyos formája van, a hasmenés állandó, fájdalmas, és iszonyú erejű. Egyetlen gyógyszer volt, ami használt - a Lopacut. Ebből minden szarás után 1 vagy 2 szemet kell beszedni, attól függ, mennyire súlyos a betegség. A Lopacut vény nélkül kapható és nem is drága, 500 forint (egy fél doboz cigi ára). Annyi csak a lényeg, hogy mindig be kell szedni, miután kitoltad a fonottkalácsot, mert a hatóanyag a csokisvirslivel együtt távozik a szervezetedből.


Sajnos végleges gyógymódja nincs, mert nem szervi betegség. Az egyetlen 100%-os megoldás a colostómia, de ezt csak akkor végzik el, ha az IBS már életet veszélyeztet, és amúgyis kicsit túlzásnak érzem...mintha valaki atombombával rabolna bankot.

2017. jún. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 milvo válasza:
48%

- Probium 6+ inulinnal (1500ft a Rossmannban, napi 2 szem)

- Diófalevél és borsmenta levél tea (5-500 ft a Rossmannban, napi 2-3 csésze mindkettőből)

- Framelim (3200 ft körül van a gyógyszertárakban, a Duspatalin után ez a legújabb direkt az IBS-nek)

- életmód változtatást (pl. én nem reggelizek otthon már, hanem bent a munkahelyen)


Sok sikert! Nekem ezek így teljesen helyrehoztak :)

2018. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Régi a kérdés, de hátha kapol választ. A Gelsectan gyógyszert próbálta valaki?
2020. szept. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én próbáltam. 3 hónapig szedtem napi 2x1. sajnos semmi változást nem hozott a fosásban.
2020. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Nekem a gasztroenterológus ezt javasolta, egy hét után kezdett csökkenni a hasmenés


Enterol

250 mg

kemény kapszula napi kétszer

dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
A háziorvos meg a Normaflore napi 2x1 egyet javasolt ibs-re ,ez nagyon jó hasmenésre .
dec. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Nekem a lopediumon kívül semmi más nem használ
jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Elinix Kemény Kapszulát próbáltam most.

Jó hasmenés ellen, nekem gyomorsav túltengésem volt, de mióta ezt szedem nem ég a gyomrom meg a beleim a sok savtól, ehetek vacsorára hagymát vagy retket és semmi gond nem jelentkezik.

Én úgy vettem észre erősíti az immunrendszeremet,csökkenti a torok és húgyúti gyulladásokat.

márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Esetleg érdemes volna egy Ételintolerancia 206 vizsgálat-ot végeztettni.

Hátha az ételekkel van baj. durván 50 ezer forint de megéri az árát.

márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Most ezt az LXR Mikrobiom Komplex kapszula 30 db-ost próbáltam ez is jó hasmenés ellen, csökkentette a hasmenést és a bélérzékenységet.
márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!