Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folytonos éhségérzet?

Folytonos éhségérzet?

Figyelt kérdés

egy fél évvel ezelőtt rengeteget ettem mindig sokan meg tudtam enni mindenből volt étvágyam

de most meg pont az ellenkezője, állandóan éhes vagyok mindig ennék, viszont ha odajutok hogy egyek pár falat után tele érzem magam nem kívánom még a kedvenc kajáimat se egyáltalán nincs étvágyam egy kicsitől jollakva érzem magam viszont kb fél óra mulva ugyan ott vagyok mint evés előtt mintha egy napja se ettem volna egy falatot se és éhen akarok halni


2016. nov. 14. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy az ételeid főleg szénhidrátból állnak, ezek tudnak olyat okozni, hogy fél óra múlva az ember éhen akar halni. A zsírok és a fehérjék hosszabb időre laktatnak. Az étvágyadat vitaminokkal és nyomelemekkel tudod javítani. Ha kevés a gyomorsavad, igyál a tervezett étkezés előtt kb. fél órával egy gyömbérteát vagy citromos vizet, vagy az étkezés megkezdésekor egy evőkanál almaecetet kis vízzel összekeverve (utána mindenképpen egyél). Savanyú káposzta vagy kovászos uborka leve is jó. Jó lenne, ha két étkezés között tudnál kb. 3 órás szünetet tartani, közben csak vizet igyál, esetleg ehetsz egy kis gyümölcsöt, ha hamarabb rádtör az éhség.
2016. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az nem működik, hogy rendesen eszel? Étvágytól és éhségtől függetlenül. Én ezt teszem. Nulla éhség, negatív étvágy mellett pakolom be az ebédemet, mert nem akarok 24 órán túl nem enni... Én is nagyevő vagyok egyébként, csak most a leglaktatóbb stílusban eszem, le kéne már fogynom, évek óta nincs befejezve.

Nem szenvedhetsz ezen egész nap, valamikor élned is kell.

Vagy egyél töményebbet, ha bírod, amiből pár falat is sokáig kitart...?

A fehérje és a zsír valóban jobban laktatja a legtöbb embert, de szó szerint pár falat abból sem visz sokáig, akkor gyakran kell enni. No igen, ez is megoldás lehet megfelelő körülmények között: fogsz valami könnyen ehető ételt s ha éhes vagy, eszel belőle. Lehet, hogy nem a legegészségesebb, nem tudom. S ha hirtelen üt be a mardosó éhség, az így sem jó.


Miket eszel? Nekem szénhidrátos étrendben volt hirtelen durva éhség, erősen szénhidrátszegény stílusban sokkal lágyabb az egész, megfelelő étkezésszámnál vagy extrém alacsony szénhidrátbevitelnél pedig ki is kapcsol. Sokan így vagyunk vele. Nem azt mondom, hogy alig egyél szénhidrátot, dehogy, az nem mindenkinek jó, csak hogy a szénhidrát csökkentése vagy átalakítása (kevesebb gyors felszívódású) változtathat ezeken a dolgokon.

2016. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!