Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Viszketés és enyhe éhség...

Viszketés és enyhe éhség mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni egy számomra értelmetlen dolog miatt.

Viszonylag egészségesen étkezem, sportolok, viszont az utobbi időben szinte mindig viszket az egész testem ami után nyomok is maradnak. Ha megvakarom, nyoma marad, majd szerencsére el is tűnik. Eleg szokszor éhesnek is érzem magam, hiába eszem.

Tegnap este megettem egy szelet párizsit emmentáli sajttal, majd elkezdtem viszketni de tényleg a testem minden pontján. Gondoltam allergiám lehet valamelyikre.

Ma reggel kiprobaltam ugyanugy egy szelet párizsit magaban, vartam egy orat, semmi. Majd szeltem magamnak egy vékonyka emmentáli sajtot és a viszketés jó fél ora, 45 perc után jeletkezett. Vártam egy kis időt és megittam egy pohár tejet, most annak várom az eredményét, hogy az is fokozza e a viszketést.

Nyilván el kell mennem orvoshoz, de nagyjából szerintetek mi bajom lehet? Nem vagyok annyira jártas ezekben a dolgokban. Ti mire tippeltek és szerintetek az orvos milyen vizsgálatokra fog elküldeni?

Köszönöm előre is a válaszokat :)



2016. dec. 10. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet allergia,de létezik olyan viszketés is,ami valamilyen emésztési zavartól van,vagy vírusos fertőzéstől.
2016. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként az ilyen bizonytalan,itt ott viszketések alapszabálya az,hogy "az ember bőrén leggyakrabban a leleke és az emésztése látszik". De igaz ez pattanások esetén, pikkelysömör romlásakor is.
2016. dec. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Emésztési problémáim nincsenek, de így ahogy mindig éhes vagyok, próbáltam zabkását és emésztésre való teat is inni, hogy ha esetleg baj lenne a gyomrommal az hátha atpucolja.

Ilyen lelki okokról én is olvastam, de annyira nagy gondjaim nincsenek, amik voltak azok rég voltak és úgy gondolom sikerült a hátam mögött hagyni.

2016. dec. 10. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet tejfehérje-allergia tünete. Ezt legjobban úgy tudod tesztelni, ha egy időre elhagyod az összes tejterméket (bolti élelmiszerekben lévő tejszármazékokat is). Ha így is előjön, akkor másra is érzékeny vagy, pl. valamelyik adalékanyagra a sajtban.
2016. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Pontosítok: másra is érzékeny vagy, VAGY valami másra vagy érzékeny.
2016. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát mit ne mondjak nem igazán örülök ennek h így alakult. És az éhség? Nem olyan intenzív de mégis eléggé kellemetlen.

Ha allergiás vagyok a tejtermékekre, akkor azzal az orvos tud valamit kezdeni? Vagy életem végéig kerülnöm kell már ezeket a termékeket?

2016. dec. 10. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez csak egy lehetséges magyarázat. Ha biztos akarsz lenni, menj el allergiavizsgálatra.

Létezik olyan étrend, amely mellett jó eséllyel megszüntethetők az élelmiszerallergiák.

Az éhség oka sok minden lehet, vércukor- vagy inzulinproblémák, helytelen étrend (pl. túl sok /gyors/ szénhidrát, túl sok tápanyagszegény műkaja, kevés fehérje/zsiradék, leptinrezisztencia stb.).

2016. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mivel edzek így odafigyelek az étkezésre ugyh azt hiszem az lesz h elmegyek a dokihoz és felsorolom minden bajom :D

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :*

2016. dec. 10. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!