Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egyszerre nagyon sokat...

Ha egyszerre nagyon sokat eszik egy ember (nem zsíros, lisztes, cukros ételt, hanem pl joghurt, kefir, zöldségből. ) akkor tényleg nem szívódik fel minden tápanyag, azaz nem hízunk tőle?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem azt jelenti, hogy nem hizol tole, hanem, hogy menni fog a hasad. Rovid tavon. Hosszu tavon meg komoly gondokat is okozhat
2016. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a felsorolt ételekből elég nehéz túlenni magát a legtöbb embernek, én azért sem aggódnék, hogy a sok zöldségben lévő tápanyag mind felszívódik, hiszen pont az lenne a jó (a krumplit nem sorolnám ide, se a kukoricát, ami ugyebár gabona). Hízni elég nehéz ezektől, a natúr joghurt, kefír és a zöldségek nem valami kalóriadúsak, a viszonylag sok keményítőt tartalmazó zöldségekből pedig kisebb adag is elég jól laktat. Nem véletlenül ajánlottak fogyókúrához.
2016. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fentiekből próbálj megenni mondjuk 2000 kcalt egyszerre :D


Nem hinném, hogy pár kiló étel ne hasznosulna. Akik próbálkoztak ilyen 15000 kcalt naponta, azoktól azt olvastam, hogy ott már nem szívódott fel rendesen az étel s nem igazán híztak (bár ezt már túlzásnak tartom, szerintem sokan híznak ennyitől, csak nem a számoknak megfelelően, hanem kevésbé, mert az erőltetett menetben áthaladó étel nem tud megfelelően felszívódni a belekből, bár normál ember ennyit akár ki is hány, ez beteg mennyiség).


A kalóriatöbblet hizlal. Ha zsíros-cukros ételt eszel egyszerre rengeteget, de elhasználod, akkor sem hízol.

2016. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy kit mi laktat, az roppant egyéni. Engem a szénhidrát nem laktat, bizonyára az inzulinválasz miatt.

Nyilván a laktatás elég fontos tényező, ha nem akarunk hízni :) Ki a térfogatra, ki a rostra esküszik, van, akinek teljesen mindegy, mert kvázi CSAK a kalória számít s a fogyáshoz éhesnek kell maradnia... S már írtam az inzulinválaszról. Van, akit laktat pl. zab, ami lassú felszívódású, rostos s folyadékkal elkészítve egész térfogatos is, számomra kerülendő szénhidrátbomba.

2016. dec. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!