Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy kell egy tinedzser...

Hogy kell egy tinedzser lanynak egeszsegesen etkezni? 15/l

Figyelt kérdés
Anorexiabol gyogyulok es mint minden eveszavarossal, velem is elöfordul, hogy a megevett etel utan lekiismeret furdalasom van, mert mindig a lehetö legegeszsegesebb etelt szeretnem enni. Esetleg az is erdekelne, hogy a korombelieknek, hogy nez ki egy napjuk etelek es mennyiseg szempontjabol uhy körulbelul.

2017. febr. 13. 07:03
 1/8 A kérdező kommentje:
*ugy körulbelul
2017. febr. 13. 07:05
 2/8 anonim ***** válasza:
A táplálék az csak is szerves eredetű, és ez is csak alaposan megrágva emészthető! A boltok polcairól a szerves élelmiszerek egyre jobban kiszorulnak.
2017. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hat szerintem ugy mint egy idosebbnek vagy nem tinedtsernek. Velemenyem szerint fejlodesben levo szervezetnek gazdagon kell taplalkoznia, nem fogyokurazni, vagyis enni eleg hust, gabobajat, magokat, huvelyeseket, sok zoldseget es gyumolcsot. Ugyanis bojtolni, gyomolcsnapozni lehet 20-30evesen is, viszont a vazrendszered pl,most fejlodik. Ezert egyel sok makot, lanyoknak javallott, amugyis finomabb a csontozatuk, abba sok a kalcium. En a korodban, volt hogy csak fel pizzat ettem ebedre, viszont nem sportoltam szabalyosan, de este peldaul duplaadag brassoit ettem rendszeresen. F
2017. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es, nem igazan ertelek. Nem ez volt a kerdes!
2017. febr. 13. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:

15 évesen iskolás napokon kb. ezeket ettem alacsony és vékonyka lányként:

- reggeli: otthon egy bögre kakaó/tej/tea cukorral

- tízórai: szendvics (egy nagy szelet kenyér vagy 1-2 kifli, vaj, szalámi/főtt tojás/sajt/szardínia, paprika vagy más zöldség)

- ebéd: menza, általában mindent megettem, elég jól főztek

- uzsonna: gyümölcsök vagy joghurt

- vacsora: amit anyukám készített, pl. tojásételek, lecsó virslivel, tejbegríz vagy -rizs, pirítós vajjal vagy kőrözöttel, és egyéb egyszerű, gyors ételek. Konzervet, félkész kajákat sosem ettünk, anyukám nem szerette őket, inkább maga készített valamit. Sosem használt margarint vagy olajat (szerencsére), viszont cukrot igen, és elég sok édességet is ettem (csokit, cukorkákat, nyáron fagyit).

Hétvégén házias ételek ebédre (leves+második+süti), a többi étkezés hasonló. Rendszeresen ettünk főzelékeket és salátákat is.

Ezt csak azért írtam le, hogy legyen valami elképzelésed a kalóriamennyiségről.

Ha most lennék ennyi idős a mai tudásommal, kevesebb cukrot, kenyérfélét, bolti tejterméket és több zöldséget ennék, és odafigyelnék, hogy minden nap elég fehérjét fogyasszak.

2017. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egészséges táplálkozás annyit jelent, hogy tartósítószer mentes, emészthető ételeket eszel, nem pedig a műkajákkal, szalámikkal laksz jól! Manapság, a pékáruk, kekszek,stb. is agyon vannak tartósítva! Nem beszélve a tej és tejtermékekről! Az első és legfontosabb emésztő nedvünk a nyál. Ha nincs rendesen belekeverve az ételek közé, az bizony gázasodik a belekben. A biogáz, az már egy kész termék, a szervezet sehol nem tudja hasznosítani, ezért lerontja a vér felvevő és szállítóképességét.Mindebből semmit nem veszünk észre, már csak akkor, mikor a szerveink károsodnak. Ekkor aztán orvoshoz rohanunk, aki további vegyszerekkel próbálja enyhíteni a tüneteinket.

Tehát tanácsom az, hogy nem a táplálék összetételére kell odafigyelni, hanem arra, hogy a táplálék az csak is szerves eredetű, és ez is csak alaposan megrágva emészthető!

Minél korábban jössz erre rá, annál közelebb fogsz kerülni az egészséghez!

2017. febr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasszal nagyon egyetértek, főleg az evés mikéntjével és a tartósítószer, adalékanyagok, agyonfeldolgozott ételek kerülésével kapcsolatban. Ezen túlmenően nem árt vigyázni a kristálycukorral és egyéb finomított termékekkel is (finomított só, étolaj, finomított lisztek stb.), nekem ezek is feldolgozott étel kategória. Az egészséges étrend számomra azt jelenti, hogy minél több természetes, feldolgozatlan vagy hagyományos eljárással készült ételt együnk, amennyire ez megvalósítható a mai világban. De ez nem egyenlő azzal, hogy csak gyümölcsön és zöldségen éljünk, kellenek állati eredetű élelmiszerek is.
2017. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyél sok főzeléket, ha teheted. Én is ezt csinálom, igaz, nekem itthon főznek. Anyukám nyáron "nyári főzelékeket" szokott csinálni, mindegyiket szeretem, pl. zöldborsó (de nem mirelit, hanem amikor friss), zöldbab, tökfőzelék, sóska (krumplival, rántottával), spenót (imádom, bundáskenyérrel - télen meg téli főzelékeket: babfőzeléket, lencsefőzeléket, kelkáposztafőzeléket, aztán csinál székelykáposztát, gulyáslevest, igaz, akkor tészta van mellé, mondjuk palacsinta - nyáron még gyakran eszünk lecsót rizzsel v. tarhonyával - - és eszünk előtte mindig levest, nyáron főleg gyümölcslevest, télen paradicsomlevest, mert ezt a kettőt imádom.
2017. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!