Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok ember, -akár orvosok is-...

Sok ember, -akár orvosok is- miért nem hiszik el, hogy vegán táplálkozással is teljesen fedezni lehet a szükséges tápanyagbevitelt?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy nincsen minden növényben meg az összes szükséges zsírsav és aminosav, de megfelelően megválogatott növényi étrenddel ez fedezhető. Például ha hüvelyesekkel (bab, borsó, földimogyoró, szójabab) és hasonló növényekkel, egészítik ki a tápanyagbevitelt, akkor minden szükséges aminosavat fedeznek. A test nem az alapján visz be magába tápanyagokat, hogy húsból vagy növényből származik, hanem az alapján, ha meg vannak-e benne a szükséges vegyületek.


Ez középiskolás szintű biológia. Különös, amikor például egy orvos -aki egyetemi szintű biológiát is tanult- is anti-vegán véleményen van.



2017. febr. 16. 23:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10%
Mert nem lehet, csak próbálkozni lehet egy állapot fenntartásával. A veganizmus nem egészséges, sajnos a legtöbb emberben idegrendszeri és pszichikai problémákat is okoz (lsd. idegbeteg, frusztrált, térítő vegánok), a vegetáriánus életmód viszont elfogadható és egészséges.
2017. febr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

Mert sok ember szereti okosnak hinni magát,a tévedést viszont nem szívesen ismerik be:)

Ez jellemző az emberi természetre.És ugye,ha valamit még nem próbált ki az illető,de megrögzötten "tudja" az ellenkezőjét,akkor mikor rákérdezek egy vegán étrend ellenes embernél,hogy

"Meddig éltél vegán étrenden?"

"Miből állt az étrended?"

"Milyen hiányállapotod alakult ki,milyen negatív változásokat tapasztaltál magadon?"

Akkor már rögtön nem akarják bizonyítani,hogy jobban értenek a témához.

Orvosoknál is hasonló a helyzet,ők is emberek.Az egyik egyetért valamiben,elfogadja,a másik már nem,hanem szigorúan a tanulmányaihoz ragaszkodik,mert könnyebb azt hinni,hogy az garantáltan az igazságot közvetíti.


NEM VAGYOK VEGÁN.

Éltem pár hónapig vegán étrenden,semmi bajom nem volt,jól éreztem magam,nem lettem gyengébb,sőt tökéletes vérképem volt.Azelőtt,mikor vegyes táplálkozáson voltam,magas volt a húgysavam.Bár valószínűleg az sem mindegy,mennyi állati ételt eszik az ember,mert én azért ettem rendesen.Ma már nem vagyok vegán,eszem húst is mert szeretem,csak kevesebbet.

2017. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%

"Ne arra hagyatkozzatok már, hogy mit tanultál egy olyan rendszerben aminek egyetlen célja, hogy egy agyhalott biorobot legyél..."

Nem passzióból tanítják, hogy az ember mindenevő, hanem mert tényleg így van. Az ember azért eszik húst is, mert SZÜKSÉGE VAN HÚSRA IS, mivel így fejlődött ki, hogy mindig is evett állati eredetű dolgokat. Én úgy tudom, hogy tőlünk nyugatabbra is sok orvos kritizálja az ilyen alternatív divat-étrendeket, ezt nem csak "a korlátolt Kelet-európai mentalitás okozza", mint amire a válaszoló ki akart lyukadni. Javítsatok ki, ha tévedek, de akik a vegán, paleo, és hasonló étrendeket nagyban hirdetik, azok között talán a többségnek nincs egészségügyi, vagy táplálkozástudományi végzettsége.

2017. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
43%
A mindenevő képes állati termékek nélkül is optimális egészségben élni, te idióta :)
2017. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy hogyan képes egy élőlény megélni, és hogy mi a legegészségesebb neki, az nem ugyanaz. Egy szóval se vitatom, hogy az ember képes kizárólag növényi táplálékon, akár jó egészségben is élni, de ez attól még nem azt jelenti, hogy a teljesen növényi alapú étrend a legoptimálisabb neki.
2017. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg azt kritizálják sokan, hogy a vegán életmódról azt hirdetik, hogy az a legegészségesebb, nem pedig a vegyes, minél változatosabb étrend. Aki kizárólag növényi táplálékon akar élni, tegye nyugodtan, joga van hozzá, viszont ne akarjon "téríteni", és ne akarjon már egy orvost, vagy egy dietetikust, és hasonlókat megkérdőjelezni, ha nincs ilyen végzettsége. Ugyanis az ilyen "életmód-guruknak", akik ezeket az életmódokat reklámozzák, a java részének tudtommal semmilyen egészségügyi, vagy táplálkozástudományi végzettsége sincs.
2017. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!