Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez az étrend...

Szerintetek ez az étrend egészségtelen és hizlaló? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

28 éves ülő foglalkozású nő vagyok.Szerintem nem eszek sokat, igyekszem egészségesen étkezni mégsem fogyok sőt... Ez az étrendem , nem tudom mi lehet vele a baj és nagyon el vagyok keseredve. :(


- reggeli 7-8 óra körül: 1 bögre tej és vagy egy banán vagy egy 7days croissant (mást is próbáltam de azokkal nem bírom ki délig )

-ebéd (dél): interfoodos rendelt ebéd,diétás (címke szerint) 400 - max700 kalória (igyekszem egészséges dolgokat választani pl: sovány húsok sült zöldségek, halak, friss saláták roston hússal, főzelékek stb)

-vacsora (4 óra körül) 3 szelet graham vagy barna toast kenyér, sonka és light sajt + valamilyen zöldség (paradicsom,uborka stb)


Egész nap napközben zöld teát iszok (steviával), ebből legalább 2 liter elfogy. és ennyi. (tényleg ennyi)


Évek óta így étkezem és folyamatosan dekánként hízok.. A méretem már majdnem XL. Úgy nézek ki mint egy disznó.. ennyire gáz lenne az étrendem? (jó pár éve így étkezem,de semmi pozitív hatása nincs ahhoz képest amikor minden összezabáltam.)


Most 74 kg vagyok 164cm-hez) ráadásul refluxom is van:( A háziorvosunk nem hajlandó velem komolyan foglalkozni, pénzem meg magánorvosra/dietetikusra jelenleg nincs :( Hátha itt kapok olyan tanácsot amin el tudok indulni. Előre is köszönöm!



2017. márc. 20. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezéseddel nincs semmi gond. Talán pajzsmirigy alulműködésed van. Nem ártana kérni egy teljes vérképet, mert ez is okozhatja, sok esetben.
2017. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
62%

Az a croissant finomított szénhidrát, elég rossz választás. A tej nem épp diétás a benne lévő cukor és zsír miatt (de én is szeretem és sokat iszom).

4-5 alkalommal kellene enned és kisebb adagokat.

A reggeli lehetne bőségesebb, értékesebb.

10-11 óra körül a gyümölcs (bár a banánban pont elég sok a cukor).

Ebédre max egy fél adag étel.

Uzsonna

Vacsora

2017. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még akinek pajzsmurigy allulműködése van, az sem hízik a levegőtől...

Sportolni kéne... nincs egészség rendszeres edzés nélkül.

2017. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha refluxod van, nem kellene tejet, lisztes, cukros ételeket enned.

Ha nem megy a fogyás, átállhatnál természetesebb ételekre, a 7days borzalmas műkaja. A zsírcsökkentés helyett (light sajt, "diétás" ebéd) kipróbálhatnád a szénhidrátcsökkentést, az még működik is. Reggelire tojás zöldségekkel elég jól laktat.

2017. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A sport többféle ok miatt "nem jöhet szóba" kedves utolsó:

1) Nem egy tipikus lusta irodista nő vagyok, aki te gondolom magad elé képzeltél. 2000m2-es (nem angol gyepes) kertet, a családomat és egy felújítandó házat kezelek tök egyedül (értsd: a komplett házfelújítást is én csinálom. (kertépítés földmunkákkal,falbontás,falazás,vakolás,bútorok csiszolása stb). Szóval, ha valami kemény fizikai munka akad a ház körül nem várom a csodát és a segítséget. Minden hétvégém hasonló tevékenységekkel telik (az általános "női" mindennapos családellátási teendőkön kívül), ezért a fejem búbjára sem kívánok több mozgást.

2.) Nő létemre sajnos nagyon könnyen , gyorsan és nagy mértékben izmosodom (tudom, hogy sportolók ezért a fél karjukat odaadnák, de ez számomra nagyon nem az előnyös női tulajdonság kategória.) 1 hét nagytakarítás után úgy nézek ki (minden túlzás nélkül) min egy élsportoló vízilabdázó... Ha sport, akkor maximum valami relaxáló, izomlazító meditatív dolog jöhet szóba nálam esetleg, ami egyáltalán nem vagy csak kis mértékben növeli a jelenlegi izomtömegemet.


Tudom hogy vannak akik a csontjaik vastagságára meg a genetikára hárítják az egyszerű lustasági kövérséget, de én pont azért vagyok elkeseredve mert az életvitelem (táplálkozás és mozgás)szerintem nem indokolja hogy így nézzek ki...


A többieknek külön köszönöm, hogy nem feltételezték hogy alapból egy lusta disznó vagyok, aki naphosszat a tv előtt fetreng és próbáltak érdemben segíteni. Megfogadom a tanácsokat mindenképp ^^

2017. márc. 20. 18:02
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az utolsó előtti hosszászólásra reagáltam a hosszú kommentemmel.


A tej és a tejtermékek meglepően kedvezően hatnak a refluxomra - fene sem érti hogy miért. Köszönöm a reggeli ötletet kedves utolsó hozzászóló, nagyon jól hangzik! Ki fogom próbálni! A 7 Days-ot csak azért ettem mert azzal kibírtam délig éhségérzet nélkül.

2017. márc. 20. 18:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném hogy a tejből is a 0.1% osat iszom, már ha az még tejnek nevezhető :D Mivel programozó vagyok a munka nagyon be tud szippantani, de megpróbálom betartani a többször keveset elvet is.
2017. márc. 20. 18:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A tej csillapíthatja a refluxos tüneteket, de az kb. olyan, mint a savcsökkentő gyógyszerek: a tüneteket javítja, de az okokat nem szünteti meg, sőt még ront is a helyzeten. Ha már itt tartunk: szedsz valamilyen gyógyszert rendszeresen?
2017. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!