Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavarom lehet?

Evészavarom lehet?

Figyelt kérdés

Egész nap az evésen jár az eszem. Van amikor egy nap 7-8szor is eszem hiába vagyok tele, ha már rosszul vagyok akkor is késztetést érzek rá hogy kinyissam a hűtőajtót. Volt olyan amikor nem volt lehetőségem enni és teljesen kétségbe voltam esve, pánikoltam, fel-alá járkáltam..

Nem vagyok kövér nem is kéne ilyeneken aggódnom hogy elhízok, mégis mikor annyira tele zabálom magam azt érzem hogy dagadt vagyok és annak is látom magam. Teljesen rosszul vagyok magamtól, nem tudom megállítani ezt az egészet.

169 cm, és 46 kg vagyok.

Köszönöm előre is a válaszokat.

15/l



2017. márc. 31. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek mind nagyrészt lelki eredetű problémák. Én is sokáig küzdöttem anorexia utáni falásrohamokkal. Ha megoldod a lelki problémát ez is el fog tűnni, de vannak tudatalatti lelki sebek amiket még te magad se tudod hogy mik, ezért van hogy ezt nehéz kezelni. Mentálisan én sem vagyok gyógyult de gyakorlatilag tünetmentes vagyok. Most nem eszem magam tele, nem koplalok és nem utálom magam, nem foglalkozom a súlyommal. Én nem tudom hogy nálad mióta vannak ezek a problémák és mennyire súlyosak de nekem nagyon súlyosak voltak és örökre megváltoztattak. Nekem az vált be hogy alacsony zsírtartalmú nyers vegán ételeket eszem (az ember eredeti táplálkozása), akármennyit eszek amennyit csak akarok,nem fáj a hasam, nincs teltségérzetem, szeretem magam, nem híztam egyáltalán, több energiám van. Nálad lehet hogy csak most kezdődik ez az egész és lehet hogy csak átmeneti és nem olyan durva mint nekem volt. Én nem tudom mit gondolsz erről, de szerintem a vegán étkezés mindenkinek segít ilyen téren ha nem is feltétlenül nyers(bár nekem főtten nem vált be, úgyanúgy megvolt a falásroham). Napjainkban nagyon eltorzult a táplálkozás, az emberek élettelen, feldolgozott ételeken élik le az életüket, amikor ha megnézed az összes élőlény a földön a természet által megadott táplálékokat eszi csak meg és láttál már valaha egy elhízott állatot aki a természetben él? én még nem.

Ezekben az ételekben amiket az átlag ember eszik nincsenek elég tápanyagok, ha vannak is nem tud olyan gyorsan energiát adni és nem tud olyan jól felszívódni mint a természetes nyers ételek ezért van hogy sok ember túleszi magát.

A világban egyre többen lesznek evészavarosak, cukorbetegek, szívbetegek és ezekhez mind nagymértékben köze van az embernek az eltorzult táplálkozási szokásainak és mindenki tévhitben éli le az életét az egészséges táplálkozás terén a húsipar és a reklámok miatt amiknek az érdekük csak a pénzkeresés nem a te egészséged.

44 kg voltam anorexia előtt egészségesen

37 kg voltam anorexiásan

50 kg voltam amikor nem tudtam kontrollálni az evést

most 44 kg vagyok újra úgy hogy egy nap 2500-3000kcal-t eszek legalább, csak nyers vegán alapanyagokból,

van egy nagyszerű oldal ahol követhetem a vitaminbevitelem: coronometer, semmiben nem szenvedek hiányt.

Én nem azt mondom hogy csináld azt amit én mert erre nagyon nehéz áttérni azután hogy megszoktad a főtt ételt, de nekem más nem működik kénytelen voltam áttérni az ember eredeti étkezésére.

De a falásrohamnak a lelki problémák mellett nagymértékben köze van azoknak amit leírtam. Érdemes elgondolkodni.

2017. ápr. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

huuh nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Az egész évekkel ezelőtt kezdődött, családi problémák stb..és az evéssel próbáltam magam vígasztalni. Ha szomorú voltam, ha ideges, ha boldog mindig ettem és ez szokássá alakult. Egy nagy költözésünk volt, az nagyon megviselt akkor lefogytam 36 kg-ra, ugyanez volt a gond hogy ideges voltam állandoan ettem de a stressztől mindig kihánytam..aztán újra ettem és így tovább.


Amit leírtál a nyers vegán étkezésről teljesen egyetértek vele. Pár hónapja kezdett el érdekelni az egész, utána olvasgattam, videókat néztem róla. A későbbiekben biztosan át szeretnék állni erre az életmódra.

1 hónapja kb anyunak megemlítettem, hogy szeretnék vegetáriánus lenni (nekem ez is egy nagy lépés a vegánná váláshoz), nem tetszett neki az ötlet azzal jött, hogy mennyire lefogok fogyni, meg vitaminhiányos leszek, sokba kerül stb..szerinte marhaság az egész. Ha még mondanám neki a vegán étkezést arra nagyon kiakadna.

Mindenesetre a válaszodnak köszönhetően újra kaptam egy löketet az egészséges életmód felé, és továbbra is lelkes maradok a témában :)

2017. ápr. 1. 09:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen ez sokaknál problémát okoz, hogy a szülei nem engedik ezt az életmódot vagy nagyon ellenzik, de ha igazán szeret és megbeszéled vele, akkor megfogja érteni. Én anyukám is eszik húst. (egyébként 17 éves vagyok és vele élek) Ő is sokszor jött azzal, hogy nem lesz energiám és egyszer csak el fogok ájulni, vitaminhiányom lesz, fehérjehiányom lesz, és a szokásos dolgok, amik szinte bele vannak nevelve az emberekbe, mert a húsipar nagy sikerrel tesz ezért. Van rengeteg oldal az interneten mint pl. a cronometer (most vettem észre hogy fent el is írtam a nevét). Beírod hogy mit ettél ma és megmutatja hogy mennyit ettél a napi vitaminszükségletedből, ezt megmutattam anyának és elfogadta.

Ugyanakkor rengeteg valós sikertörténet van fent az interneten, amiket szintén mutogattam a családnak meg anyukámnak, hogy megnyugodjanak. Beszéltem az evészavaromról is és hogy csak ez működik nekem semmi más. Vagy túleszem magam vagy koplalok... Anyukám most elég sok mindent megtudott a vegán életmódról nekem köszönhetően és már teljes mértékben támogat és örül hogy egészséges vagyok, mert ő maga is látta hogy rengeteg energiám van és sokkal jobb a kedvem. Mondok pár Külföldi példát akik inspirálóak lehetnek, ezekre rákereshetsz. Mind vegánok vagy nyers vegánok pl. Freelee the Banana girl, Jon venus, Rawana, FullyRawKristina, látszik hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak és egészségesebbek mint az átlag ember. Dr. Douglas Graham, akinek több mint 60 évesen 20év alacsony zsírtartalmú nyersétkezés után elképesztő, sok fiatal által megirigyelhető állóképessége, fizikuma van. Anyukámnak még mutattam egy családot is akinek sok videója van fent youtubeon. A gyerekek születésük óta nyers vegánok és csodálatosan cukik és egészségesek.(High Energy Parenting)

Nem mellesleg már tudományosan bizonyított, hogy az ember eredetileg növényevő. (ezen belül gyümölcsevő)

Majd ha saját szememmel látom, hogy egy ember nyersen megeszik egy általa vadászott csirkét, akkor egyetértek hogy ez nem így van. Ugyanis az összes élőlény úgy van teremtve, hogy ne kelljen semmilyen eszközt használniuk ahhoz hogy teljesen egészségesen tudjanak élni. Mondhatja bárki, hogy a legközelebbi rokonunk, a majom mindenevő, de ő is nyersen eszi meg a rovarokat amiket nagy ritkán megeszik.

Sokan mondják hogy az evészavar hasonló vagy ugyanolyan, mint az alkoholizmus és a drogfüggőség. Én ezzel maximálisan egyet értek. Próbáljuk valamivel enyhíteni a lelki problémánkat. Az alkoholisták is nehezen gyógyulnak mentálisan, de tünetmentesek tudnak lenni. Nálunk most a "drog" azok a feldolgozott ételekben nyilvánulnak meg, és ha evészavarosak vagyunk soha nem tudunk úgy kigyógyulni betegségünkből ha továbbra is ugyanazt esszük, ez bulimiánál igaz legfőképp. Ha már benne vagyunk ebbe akkor általában a betegség eluralkodik rajtunk és nem bírjuk megállni az evést vagy keveset enni és nem kihányni. Akinek ez sikerült annak nagy gratuláció, mert ez igen nehéz.

Nem véletlen mondják, hogy az evészavarokból lehetetlen kigyógyulni. Pedig nem az, nyers vegán ételekkel tapasztalatom szerint lehet, valakinek simán vegán életmóddal is sikerült(külföldi példákat hallottam). Nekem csak ez jött be hosszútávon. Hozzáteszem hogy 1 év kellett míg fokozatosan átálltam erre, mert ezt egy napról a másikra nagyon nehéz és nem is lesz eredményes!

Bocsi hogy egy regényt írtam, de nagyon szeretnék segíteni, mert tudom hogy ez mennyire borzasztó betegség tud lenni. Remélem tudtam valamennyire segíteni. Nyugodtan kérdezz, ha szeretnél és privátba is írhatsz bármikor. Sok sikert a gyógyuláshoz!:)

2017. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!