Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a napi fehérjeigényemet...

Ha a napi fehérjeigényemet (2g/tskg) kielégítem de szénhidrátból keveset kb felét viszem be a napi szükségletemnek, zsírból is 50-60% át. Akkor fogyni fogok?

Figyelt kérdés
Ez mellett saját testsúlyos edzést, trx et és futást nyomok heti 4x. Az izomzatom fejlődni fog miközben zsírból fogyok? Most van 18%is testzsír arányom és szeretnék 10 körülire lemenni, ez lehetséges vagy a genetika egy bizonyos határt megszab?
2017. ápr. 18. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából nincs olyan, hogy napi szénhidrátszükséglet, nem esszenciális tápanyag. Ez nem azt jelenti, hogy jól működsz kevéssel, vannak egyéni jellemzők, de glükózhiányod sose lesz, ezt a szervezet megoldja másból.


Akkor fogysz, ha kalóriadeficitben vagy.

S általában akkor izmosodsz, ha kalóriatöbbletben vagy, pár más feltétel teljesülése esetén. Kezdőknél kicsit mehet a kettő egyszerre, de nem érdemes látványos izmosodásra számítani s amúgysem tart sokáig.


A nemed elég fontos lenne, mivel a nőknél jóval magasabb az esszenciális testzsír... Férfiaknál a 10% teljesen reális cél.

2017. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A glükózhiányt zsírból tudja megoldani glükoneogenezissel a máj... a szervezet általában túlkompenzál, tehát több is lesz belőle mint ami kéne... ellenben nem mindenkinél... én pl alacsony szénhidráton ellustulok, lelassulok fizikailag, mentálisan mindenhogy, a végén már nem fogyok 1000kcal alatt sem, csak vegetálok... sokat szenvedtem mire erre rájöttem... 3-4*testtömeg szénhidrát, alacsony zsír és rengeteg mozgással amihez így erőm meg kedvem is van, simán fogyok...
2017. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!