Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem vagyok sohasem éhes?

Miért nem vagyok sohasem éhes?

Figyelt kérdés

Kb 4-5 napja nem eszek egész nap szinte semmit, max a levest amit édesanyám belém erőltet ,de igazából soha sincs éhségérzetem. Székletem sincs(ami ugy-e normális) ,de mikor volt étvágyam (1hete még) ,akkor sem volt és nem tudtam teljesen megürülni.

Mozogni nem is igazán mozgok (reggel elmegyek buszmegbe, suliba nagyon keveset , meg du. haza ,esetleg a barátnőmhöz,aki egy utcányira lakik) , de a mozgás mondjuk korlátozva van számomra,betegség miatt.

Napi negyed liter vizet iszok meg KB ,ami nem igazán sok ,sőt.. de nem megy egyszerűen le.

Valaki volt hasonló helyzetben ? Mitől lehet ez?

16 éves lány vagyok



2017. máj. 15. 14:45
 1/3 A kérdező kommentje:

amit még kifelejtettem ,nem fejtettem ki teljesen:

amikor volt székletem,ugy-e egy hete , akkor is székrekedésem volt, nem tudtam teljesen megürülni ,akkor vettem be hashajtót ,keserűsós vizet ittam (ennek a kettőnek a kombója hajtotta meg a gyomrom csak) , akkor nem egészen a végbelemnél ,hanem kicsit fentebb éreztem valamit ,ami "eltorlaszolta" a székletet ,vagy nem is tudom magam pontosan kifejezni..

2017. máj. 15. 14:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Bekeményedett a széklet, nem csoda, ha nem iszol eleget, napi másfél-két liter folyadékot meg kellene inni. Glicerinkúpot ajánlok, az kihozza a bekeményedett székletet és igyál sokkal többet, ha nem vizet, akkor teát, gyömülcslét, leveseket.

Többet kellene mozognod, séta is jó, napi 1 óra legalább.

Egyél gyümölcsöket, kivit, almát, banánt, epret, ezek is segítenek, hogy normalizálódjon a székleted és szükségesek is a szervezeted számára.

Egy vérvétel sem ártana, mert tuti, hogy vitaminokat is kellene pótolnod.

2017. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nem tudsz inni. Akkor menj kórházba és infúzió, mégis mit mondjak? Belehalsz, ha nem iszol, pont.

Ez a legvészesebb, no persze, enni is kéne, de azzal tovább lehet húzni. Bár ha levesből sokat eszel,akkor megvan a vízmennyiség, de nem hiszem, hogy így van.


Éhség és étvágy nélkül is egyél, mert kell. Egy kivizsgálás lehet, hogy nem ártana, mert ez igen veszélyes, amit csinálsz/ami történik veled.


Pusztán az éhség teljes hiánya nem okoz gondot, van, aki soha nem éhes, de rendületlenül eszik, mert kell.

2017. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!