Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem helyettesítik a...

Miért nem helyettesítik a fehérje porok, a szilárd ételben található fehérjéket?

Figyelt kérdés
Tudom hogy fontos hogy legalább a fele fehérje szükségletünket szilárd ételekből vigyük be. De felmerült bennem a kérdés hogy mi az a OK amiért a fehérje por nem tudja teljesen helyettesíteni a napi fehérje szükségletünket? csak kíváncsiságból kérdem:)

2017. máj. 17. 21:33
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
A hüvelyesek szerintem teljesértékűek, csak az ilyen szteroidos állatoknak nem. :D
2017. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Pl.: a szója teljes értékű.
2017. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom... ahhoz kellene egy vitapaetner... én csak azt mondtam, mutass egy növényt, amiben nincs meg minden esszenciális aminosav...
2017. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Hát, én nem leszek a vitapartnered, mert nincs kedvem mindent az alapoktól elmagyarázni. Javaslom, bővítsd az ismereteidet, pl. a limitáló aminosavakról.
2017. okt. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nem tudsz egy növényt felmutatni, amiben ne lenne meg minden aminosav... valószínűleg most jöttél rá, hogy a kenyérben is megvan minden... ezért jösz most a mellébeszéléssel...
2017. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Helyettesítik, csak a teljes étrendet nem helyettesítik fiziológiai okok miatt, mivel az emberi emésztőrendszer szilárd tápanyagokra vágyik, és nem lehet mindig folyékony dolgokat bevinni. (Nekem mondjuk nem megy tőle a hasam, mivel én egy nap csak ilyeneken el lennék simán,de hosszútávon nem lehet ezzel helyettesíteni minden étkezést, de ilyen tízórainak elég jó)
2017. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!