Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem helyettesítik a...

Miért nem helyettesítik a fehérje porok, a szilárd ételben található fehérjéket?

Figyelt kérdés
Tudom hogy fontos hogy legalább a fele fehérje szükségletünket szilárd ételekből vigyük be. De felmerült bennem a kérdés hogy mi az a OK amiért a fehérje por nem tudja teljesen helyettesíteni a napi fehérje szükségletünket? csak kíváncsiságból kérdem:)

2017. máj. 17. 21:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Tudja helyettesíteni, lásd csecsemők - iszonyat sebességgel nőnek anyatej/tápszer mellett. Persze kondinál lehet hogy más a helyzet, nem világos milyen szituról van szó.
2017. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Talán, mert mesterséges termékek.
2017. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
11%
első: a csecsemők igaz, hogy nagyon nőnek a tápszer mellett; de sokkal később mozognak, mint az anyatejesek. Vagyis még sem olyan jó a tápszer.
2017. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
konditerembe járok szálkásítani, és vettem Nitro plire whey fehérja port. természetesen rendesen táplálkozom, figyelek a megfelelő fehérje, szénhidrát és rost mennyiségre. csak kíváncsi lettem hogy miert írják hogy ez nem helyetesíti teljes egészben a fehérje bevitelt. a másik felét táplálékokkal kell bevinni a szervezetben. csak kíváncsi vagyok hogy egy fehérje por miert nem képes megfelelően fedezni a napi fehérje mennyiséget?
2017. máj. 18. 07:10
 5/26 anonim ***** válasza:

A fehérje az fehérje...

A túl sok portól hasmenésed lesz ami nem jó...

A sablon szöveget, hogy a tápkieg nem helyettesít semmit, meg kötelező ráirni a tápkiegre...

2017. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Én ugyan még sosem szedtem ilyet, de szerintem a fehérjepor egy erősen feldolgozott élelmiszer. Beleraknak ugyan ezt-azt a fehérje mellé (vitaminok stb.), de mégsem ugyanúgy dolgozza fel a szervezeted, mint egy természetes ételt, amiben van mindenféle ásványi anyag, vitaminok és egyéb tápanyagok (pl. természetes zsiradék).
2017. máj. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Mert hiányoznak azok a zsírok, rostok, szénhidrátok, antioxidánsok, ásványi anyagok amiket a rendes fehérje mellett bevinnél a valódi étellel forrástól függően. Emellett természetellenesen koncentrált anyagok. Ugye nem gondolod te sem hogy az egészséges a teszednek hogy annyi fehérje amit 2-3 kiadós étkezéssel emésztene meg a szervezeted egy pohár shake-kel lemegy?

Sem az emésztésnek, anyagcserének sem a gyokornak, májnak, vesének nrm jó!

2017. máj. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
Azért nem helyettesíti a táplálkozást, mivel csak fehérje van benne és ásványi anyagok (elég sok ásványi anyag), de vitaminok, zsírok nem igen (meg rost sem, kivéve a növényi fehérjéket (azokban 20%-os rosttartalom is lehet).
2017. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
Ha mellé eszel egy kis almát, meg ilyenek akkor ez úgy elég jó.:D
2017. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Mert félreértelmezed a szöveget...

Nem a fehérjepor nem tudja helyettesíteni a szilárd ételben lévő fehérjét, hanem az étrendkiegészítő nem tudja helyettesíteni a szilárd élelmiszert...

Azon egyszerű oknál fogva, hogy az élelmiszerben nem csak fehérje van, hanem egy nagy rakat nyomelem, vitamin, enzim amikre szükségünk van és pont...

Plusz az egész emésztőrendszerünk a szilárd táplálékra épül... arról meg ne is meszéljünk, hogy a fehérjét úgy emésztük, hogy a bevitt fehérjét amino savakra bontjuk, majd az aminosavakból a sejtjeink felépítik a saját fehérjénket...

Ezzel az a gond, hogy a fehérje bontásánál termelődik ammonia is ami ha sok tömény fehérjét fogyasztasz, egy igen komoly terhelés a májadnak.

2017. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!