Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kellene edzenem, ha...

Hogyan kellene edzenem, ha nem akarok fogyni, csak izmosodni, formásodni?

Figyelt kérdés
Lány vagyok és elég vékony. Szeretnék egy kicsit vastagabb lenni, de nem minden szemét étel összezabálásával, hanem tömegnövelő étrenddel és edzéssel. A kérdésem, hogy ilyenkor milyen típusú edzés ajánlott? Gondolom ebben az esetben inkább súlyzós és nem kardio, vagy tévedek? A sok mozgástól ugyanis súlyt vesztenék, amit ugye nem akarok. Tippek?

2017. máj. 28. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, a sok mozgástól nem vesztesz súlyt. A kalóriahiánytól vesztesz súlyt. Eleget kell enned, ez nyilvánvaló, ha nagyon aktív vagy, akkor sokkal többet, mint ha nem.

Aki súlyzós edzést végez, az ugyanúgy edz szálkásításkor, mint tömegeléskor. A nagyon sok kardió állítólag nem jó tömegeléskor. Aerob persze mehet, sőt kvázi kell is, mert a súlyzós edzés önmagában nagyon kevés mozgás.

2017. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! De mivel a sok mozgással kalóriát vesztünk, mégiscsak fogyaszt valamilyen szinten. De a lényeg, hogy mehet súlyzós edzés, aerob meg néha kardio is?
2017. máj. 28. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan. A súlyzós edzéssel lehet a legkönnyebben izmosodni, az aerob jó plusz mozgásnak, de egy kevés kardió sem árt a keringési rendszernek...

Az én szempontomból akkor sem fogyaszt a mozgás. Több kalóriát égetsz, ennyi, de nem törvényszerű, hogy nem pótolod be étellel. Segíthet a fogyásban, persze, de ha eleget eszel, esélyed sincs rá.

2017. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, ez sokat segített, köszönöm! :)
2017. máj. 28. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!