Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megettem egy kis kenyérpenészt...

Megettem egy kis kenyérpenészt most mit csináljak? Lesz bajom?

Figyelt kérdés
A kenyér sarkán volt kb egy köröm méretü lehetett. Szeletelt kenyér és a következő szeleten már láttam.

#kenyér #penész #evés #Kenyérpenész
2017. jún. 7. 10:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem, kis mennyiségben még nem káros. Persze nem véletlen, hogy az ember ösztönösen kerüli a penészes ételt.
2017. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
19%

Ki mondottan jót fog tenni a bélrendszerednek.

Tudhatnád hogy nem egy élelmiszert szándékosan tesznek penészessé. Sajtok, szalámik , sonkák.

Én már ettem nem is egyszer penészes kenyeret és még megvagyok.

2017. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Azért jobb ha tudod, hogy az a kenyéren lévő penész nem azonos a különféle nemes penészekkel amikkel érlelik az egyes élelmiszereket. Simán ehet toxintermelő fajta is. Szerencséd ha megúszod gyomormosás nélkül. Nagyon oda kell erre figyelni.
2017. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
Orosz hadifogságban volt személytől hallottam, hoy ők a táborban mindig eldöntötték, hogy milyen színű penésszel fertőzött kenyeret esznek meg. Van ugyebár fehér, szürke, meg fekete penész is. Eldöntötték és életben maradtak.
2017. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
23%
Nem más, mint egy kis penicilin. ;) Semmi bajod nem lesz, nyugi.
2017. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Mikotoxinokat termelhet az ilyen penész, nem ajánlott megenni, sem levágni az adott részt és utána enni belőle, emrt a fonalai attól még ott vannak. Ha szerencséd van semmi bajod sem lesz, ha nem akkor hasmenéses tünetek lesznek. Jah és nem tudom miért hiszik azt az emberek, hogy ez ugynaz, mint a nemespennész és hogy egyenesen ez még jó is nekik. Nem, nincs benne semmi olyan, ami az embernek jó lenne és penicillin sincs benne
2017. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%
Mi is ettünk már, nem vettük észre, hogy péenészes, csak a következő szeletnél, nem lett bajunk, remélem neked sem lesz.
2017. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
56%

6-nak.


Pontosan úgy van ahogy leírtad.


Kétszer történt meg.

Olyan beteg lettem, hogy szinte azt hittem, nem élem túl 2-3 napig. 38 fokos lázban étvágytalanul.

Utánna még egy hétig rá sen tudtam gondolni az ennivalóra.

2017. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem lesz bajod, túléltek már nagyobb mérgezést is. Mindenesetre vigyázz ezzel, ne legyen rendszeres.
2017. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%

Azért a gyomormosás esélye, de még a hasmenésé is egy kissé túlzás egy körömnyi darabtól...

Mindenesetre, ha észrevetted, akkor már a következő szeletekben is ott lehet a gombaspóra, ami nagyon hamar látható zöld penésszé válhat.

Ha még maradt a kenyérből, semmiképpen ne fogyasszátok már el.

Ebben a változékony párás időben nagyon gyorsan penészesedhet a kenyér, és a szeleteltekre még fokozottabban érvényes, hiába nevezik tartósan friss kenyérnek.

És az is igaz, hogy semmi köze semmiféle nemespenészhez, és főleg nem a penicillinhez.

2017. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!