Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megettem egy kis kenyérpenészt...

Megettem egy kis kenyérpenészt most mit csináljak? Lesz bajom?

Figyelt kérdés
A kenyér sarkán volt kb egy köröm méretü lehetett. Szeletelt kenyér és a következő szeleten már láttam.

#kenyér #penész #evés #Kenyérpenész
2017. jún. 7. 10:01
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

75-ösnek : én végig egyetértettem Veled.

üdv :)

2017. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Elmondom amit én tudok.


Az Eü. iskolában a kémia-anatómia szakos tanárunk erről szólva egyértelműen figyelmeztetett, hogy a kenyérpenész halálos méreg.

Természetesen, mint szinte kivétel nélkül minden anyag a konyhasón, cukron, stb. keresztül a vízig és a levegőig, a kenyérpenész által termelt méreganyag anyagcseretermékek dózisfüggő mérgezősége itt is fennáll - jusson csak eszünkbe, az alkoholt is gombákkal állíttatja elő az emberiség időtlen idők óta, és a közmondás: "Kis mértékben gyógyszer.." -előfordulhat, hogy ez esetben is igaz. Mindenesetre kenyérpenészből szerintem egy körömnyi sem használ - mondom ezt olyanként, aki már evett meg tévedésből penészes hamburgerzsömlét (későn vettem észre, hogy valami brutálízűen nem kóser, és már lenyeltem). Minden igyaz. Egy falatnyi lehetett, de egy órán belül kétrét görnyedve fetrengtem az emésztőszervi görcsöktől nyüszítve... -egy barátom mentett meg, aki javasolta, igyak tejet. Használt, kb. 1,5 liternyit vágtam be belőle, és lassanként jobban is lettem.


Nem félni kell, hanem qrvára megnézni már a boltban is !!! -mit eszel, mit veszel...

2018. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!