Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj ha minden nap ezt eszem?

Baj ha minden nap ezt eszem?

Figyelt kérdés

Szerintetek az baj, ha kb minden nap ebédre (a főétkezésre) valami húst eszek krumplival vagy rizzsel? Pl ràntott hús hasàbkrumplival, natúr szelet rizzsel, pörkölt újkrumplival, sütőben sült karaj sajtmártàssal, rizzsel, csirkecomb krumplipürével stb... persze ennék ezekhez mindig savanyúsàgot. A reggeli meg a vacsi változatos lenne, kenyér, néha péksüti, melegszendvics, zabkàsa, vagy csak sima gyümölcs... naponta legalàbb 2-szer ennék gyümit, zöldséget pl paradicsomot szendvicshez, napközben egy banànt vagy almàt, barackot. Havonta egyszer kétszer ennék főzeléket, levest, rántott sajtot/cukkinit, hetente 1-2-szer tojàst.

Tehàt heti 5-6 napon húst ennék krumplival/rizzsel. Ez nagy baj?


2017. jún. 8. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Infarktusgyár.

Fordítva kéne: a heti 5-6 napon enni levest, főzeléket A napi 2x gyümi az egyetlen jó ötlet ebben az étrendben, meg hogy zöldséget eszel a szendvicshez, ha már szendvics.

"reggeli meg a vacsi változatos lenne, kenyér, néha péksüti, melegszendvics" - ez neked változatos? Üres kalória üres kalóriával...

2017. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Igen. Rettenetesen kevés rost, kevés zöldség, egyhangú, tápanyaghiányos, nehéz és hizlaló.


Mondjuk nem is értem, hogy ilyen végtelenül unalmas és limitált menün hogy vagy képes élni. Én nem bírnám. Több tízezer ízes-illatos-színes étel van a földön, vétek ezt az egyhangú táplálkozást vinni.

2017. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

"A reggeli meg a vacsi változatos lenne, kenyér, néha péksüti, melegszendvics, zabkàsa, vagy csak sima gyümölcs..."


Ez nem változatos, ez csak fehér liszt valamivel és némi gyümölcs alkalmanként. Unalmas, egészségtelen, tápanyaghiányos,s hasnyálmirigy-gyilkos.


Ja, 2-es voltam.

2017. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy fehér liszt? Csakis teljes kiörlésű....
2017. jún. 8. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:

#Kérdező

Ugyanaz. Nettó szénhidrát, semmi egyéb.

2017. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1-es tipusu cukorbeteg vagyok, szóval muszaj ch-t ennem...
2017. jún. 8. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Igen, muszáj.


De nem így, amit leírsz, ez cukorbetegeknek rettenetes. Keress fel egy szakembert!

2017. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már miért lenne rettenetes? Nem szokott magas lenni a vércukrom szóval nem értem.
2017. jún. 8. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!