Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hirdeti a vegán, és...

Miért hirdeti a vegán, és hasonló étrendeket követők egy része, hogy már pedig az ő étrendjük a legegészségesebb?

Figyelt kérdés
Azt is hozzátenném, hogy tudtommal az ilyeneknek többnyire nincs semmilyen egészségügyi/táplálkozástudományi, vagy hasonló végzettségük.

2017. jún. 17. 20:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A 360 millió az nem 40 %-a, hanem csak 27. 530 millió India lakosságának a 40 %-a, de mindegy.
2017. jún. 18. 22:51
 12/23 A kérdező kommentje:
Magyarországnál az is probléma (talán még nagyobb), hogy rengeteg fiatal vándorol ki, nem csak az, hogy kevés gyerek születik.
2017. jún. 18. 23:10
 13/23 A kérdező kommentje:

"És azt hogy szeretnéd korlátozni, hogy kinek melyik országban mihez van joga? Igazi kommunista meglátás, korlátozzuk az alapvető emberi jogokat, a gazdagok szülhessenek, a szegények ne..."

Látom, nem érted. Nem mondtam egy szóval se, hogy nem szülhetnek a fejlődő országok lakói. Mégis miért forgatod ki a szavaimat? Legyen gyereke, de ne 8-10, hanem max. 2-3, több ne. Igenis, hogy túl gyorsan nő rengeteg országnak a népessége, és ezt vissza kéne fogni, és a fejlett országok lakói meg túlságosan pazarlóan élnek, és ezen is változtatni kéne, mert nem lesz jó vége, és a saját érdekünk, hogy a fent említett

változtatások megtörténjenek. Azt se ártana már megérteni, hogy a migránsok többsége nem menekült, hanem gazdasági bevándorló, és nem az a gond, hogy itt vannak, hanem ahogy VISELKEDNEK. Aki tényleg segítségre szorul, az KÉR, ÉS HA KAP VALAMIT, MEGKÖSZÖNI, NEM PEDIG KÖVETELŐZIK, ÉS HÁTBA TÁMADJA, MEG ELHORDJA MINDENNEK A JÓTEVŐJÉT, mint ahogy ezek teszik. Vagy szerinted az a normális, hogy a migránsok várják el a befogadóktól, hogy alkalmazkodjanak hozzájuk, nem pedig hogy ők igyekezzenek tiszteletben tartani a befogadó ország törvényeit, szokásait?

2017. jún. 18. 23:36
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik migráns ilyen... Csak vannak közöttük ilyenek IS. Hatalmas különbség.


MInt ahogy a magyarok kb. 90 %-a egy büdös bunkó gyökér. Náluk sokkal kevesebb ez az arány :)))


Azért nézzél már körül te is kérdező és ne a kákán keressed a csomót, hanem körül kellene nézni kishazádban is.


Egy kérdés: tudja valaki, hogy mitől lettek ők MIGRÁNSOK?


És miért nem EMIGRÁNSOK?? Már azt a nyamvadt e bötűt is lehagyták, hogy minél megalázóbb legyen? Ez a ciki, nem a faláb.

2017. jún. 19. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Látom, nem érted. Nem mondtam egy szóval se, hogy nem szülhetnek a fejlődő országok lakói. Mégis miért forgatod ki a szavaimat? Legyen gyereke, de ne 8-10, hanem max. 2-3, több ne."


Nem forgattam ki a szavaidat, te írtad, hogy korlátoznád az alapvető emberi jogokat a pénzügyi helyzettől függően. Az is korlátozás, ha valaki 15 gyereket szeretne, de te csak 3-at engednél,mert szerinted nem megfelelő az anyagi helyzete.

Nincs jogod dönteni afelett, hogy ki hány gyereket vállalhat, ez akárhogy is nézem az alapvető emberi jogok korlátozása.


"Azt se ártana már megérteni, hogy a migránsok többsége nem menekült, hanem gazdasági bevándorló"


Ezt az M1-en mondták neked,és még el is hitted? :)


"Aki tényleg segítségre szorul, az KÉR, ÉS HA KAP VALAMIT, MEGKÖSZÖNI, NEM PEDIG KÖVETELŐZIK, ÉS HÁTBA TÁMADJA, MEG ELHORDJA MINDENNEK A JÓTEVŐJÉT, mint ahogy ezek teszik."


Én speciel Németországban élek, kicsit több itt a bevándorló mint Magyarországon (pár millióval), és a mi falunkban is van kb. 30 friss bevándorló. Ezzel a magatartással még nem találkoztam.

Úgy gondolom, hogy megint azokból az atrocitásokból indulsz ki és általánosítasz, amit a kormánypropagandában láttál, de te magad nem éltél át, és emellett egyértelműen csak kis részükre jellemző.


"Vagy szerinted az a normális, hogy a migránsok várják el a befogadóktól, hogy alkalmazkodjanak hozzájuk, nem pedig hogy ők igyekezzenek tiszteletben tartani a befogadó ország törvényeit, szokásait?"


Ezt a hülyeséget hol hallottad, láttad? Hol nem tartják be a törvényeket, hol várják el, hogy itt keleti törvények vagy magatartás legyen?

Mert itt speciel azt látom, hogy rendszeresen és tisztességesen eljárnak a nyelvoktatásra, akik 1-2 éve itt vannak a szakmai oktatásra, sokan már munkába is álltak, alkalmazkodnak, beilleszkednek.

Megint érdekelne, hogy honnan veszed ennek az ellenkezőjét?

2017. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Pl. onnan veszem, hogy rengeteg no-go zóna van a Nyugat- és Észak-európai országokban, ahova a rendőrök se mernek bemenni, vagy hogy sok muzulmán bevándorló örülne, ha a Saríjját bevezetnék abban az országban, ahol él. Én is megtapasztaltam a viselkedésüket, mikor 2015-ben több ezren mentek át Magyarországon; ugyanolyan hangoskodó, erőszakos, igénytelen banda, mint a cigányok (köztük is van normális, de többségben ilyenek, és tudom, hogy a magyarok is igénytelenek, de ezek jelentősen túltesznek rajtuk). Vagy arra nem emlékszel, hogy a nekik adott kajából és ruhából rengeteget dobtak ki, mert nem tetszett nekik?
2017. jún. 19. 21:04
 17/23 A kérdező kommentje:
És azért se fognak sokan beilleszkedni, mert felsőbbrendűnek tekintik magukat a más vallásúaknál, és helyeslik a hitük erőszakos terjesztését. Amúgy nekem mindegyik ismerősöm, aki külföldön él, és volt szerencséje a muzulmánokhoz, azt mondta, hogy undorodik a többségüktől a viselkedésük miatt. Azt meg nem tudom, miért nem fogadod el, hogy a fejlődő országok többségének túl gyorsan nő a lakossága, és már nem tudja eltartani a lakosságát, vagy fennáll ennek a veszélye, tehát szükség van születésszabályozásra; rengeteg embert megkímélnének sok szenvedéstől, ha kevesebb gyerek születne náluk. Mielőtt megkérdeznéd, hogy fideszes vagyok-e, én utálom az Orbán Viktort a bandájával együtt.
2017. jún. 19. 21:14
 18/23 anonim ***** válasza:

"Pl. onnan veszem, hogy rengeteg no-go zóna van a Nyugat- és Észak-európai országokban, ahova a rendőrök se mernek bemenni"


Nincsenek ilyenek, ezt a butaságot honnan vetted? Vagy tudsz hivatalos hírforrást mutatni? Egyáltalán melyik városra gondolsz? Németországban nem tudok róla, hogy létezne ilyen, pedig nézem a híradót és olvasom naponta az újságot...


"vagy hogy sok muzulmán bevándorló örülne, ha a Saríjját bevezetnék abban az országban, ahol él."


Most az, hogy szerinted ki minek örülne, meg mi a valóság elég távol áll egymástól. Megint megkérdem: honnan veszed ezt a hülyeséget?


"Én is megtapasztaltam a viselkedésüket, mikor 2015-ben több ezren mentek át Magyarországon; ugyanolyan hangoskodó, erőszakos, igénytelen banda, mint a cigányok"


Ez miben nyilvánult meg? Mert erőszakról nem tett a magyar sajtó nyilatkozatot, holott meglehetősen bevándorlásellenes a hangulat. Ha még ők sem tudtak semmit felhozni ellenük, akkor...?


"Vagy arra nem emlékszel, hogy a nekik adott kajából és ruhából rengeteget dobtak ki, mert nem tetszett nekik?"


Nem azért,mert nem tetszett, hanem mert mindegyik gyakorlatilag egy hátizsákkal utazott. Nem is értem, hogy hova rakták volna el a ruhát, élelmiszert. Ez átutazóban MINDENHOL úgy zajlik, hogy amit tudnak megesznek, 1-1 napra valót visznek magukkal, ruhából is 1-2-t, nem úgy, hogy 3 zsákkal és hónapra való tartalékkal indulnak tovább. Csak érdekes módon ez a nyugat-európai segítőpontokon nem "megdöbbentő" hanem elfogadott állapot. Bár lehet, hogy Magyarországon azért annyira furcsa ez, mert az átlagember nincs azzal tisztában milyen hónapokon át úton lenni, menekülni a háború elől és mire van szüksége az ilyen embereknek.

"És azért se fognak sokan beilleszkedni, mert felsőbbrendűnek tekintik magukat a más vallásúaknál, és helyeslik a hitük erőszakos terjesztését."


WTF? Az itt élő lakosság jelentős része muszlim, mégis kevés az atrocitás (kevesebb, mint magyar és roma között!), békében megfér maga mellett több vallás, nép. Esetleg el kellene látogatnod olyan országokba, ahol ez működik, nem a soha egy bevándorlót nem látott Mucsaröcsögéről kellene prédikálnod, hogy az erőzsakosmuszlimokasajáthitüketakarjákterjeszteniiii.


"Amúgy nekem mindegyik ismerősöm, aki külföldön él, és volt szerencséje a muzulmánokhoz, azt mondta, hogy undorodik a többségüktől a viselkedésük miatt."


Egyéni vélemény. Az egyik legkedvesebb munkatársam egy muszlim nő, nekem más véleményem van erről. A férjét is ismerem, egy tök normális, kedves családról van szó. Szóval kinek milyen tapasztalata van...


"tehát szükség van születésszabályozásra; rengeteg embert megkímélnének sok szenvedéstől, ha kevesebb gyerek születne náluk."


Nem áll jogodban eldönteni akkor sem, és senkinek sem e földön. Mellesleg hogyan akarnád betartatni, hogy ki hányat szülhet?!

Tegyük hozzá, hogy a te empátiáddal és iq szinteddel téged valószínűleg eleve a nem szaporodó kategóriába sorolnának be a te világodban, az neked hogy esne? Ha más mondaná meg, alapíthatsz-e családot, vagy sem? Csak azért, mert pl. szerintem túl hülye vagy ahhoz, hogy a génjeid továbbörökítsd? Na ? :) Ugyanolyan önkényelvű mint az, amikor te akarod megmondani másoknak.

2017. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Keress rá a neten, biztos találsz információkat (pl. Párizs, London, Malmö, Brüsszel rendelkezik no-go zónával/ zónákkal). Merkel valószínűleg (több politikussal együtt) az "Amiről nem beszélünk, az nincs" politikát folytatják ebben a kérdésben. Az erőszakosságot nem feltétlenül a nemi erőszakra értettem, hanem pl. az erőszakos kéregetésre (amit nem is értek, hogy miért, mikor mindent megkapnak a segélyszervezetektől), hogy nem hajlandó megérteni, hogy nincs pénz nálad. Ilyennel is találkoztam. Bármennyire is hihetetlen, nem otthagyták, amit nem tudtak elvinni, hanem rengetegen kidobták az ennivalót amit kaptak, mert nem tetszett nekik, és vettek maguknak máshol. Örülj neki, hogy normális környéken laksz, és szinte csak felvilágosultabb muzulmánokkal találkoztál, de rengetegen nem ilyenek, főleg a tanulatlanok nem (nem ám mérnökök, orvosok és tudósok jöttek zömmel, hanem inkább iskolázatlan emberek). Egyébként először az itteni szegényeknek kell adakozni, és utána jönnek az idegenek. Az szerinted igazságos, hogy többet kaptak nálunk is, mint amennyi az átlag magyar fizetés, miközben a magyarországi szegényeknek vagy a román, vagy a bolgár szegényeknek nem adnak semmit? Pedig ők európaiak, és tagjai is az Eu-nak. Teljesen azért talán nem hiányozhat belőlem az empátia, hogyha minden évben adakozom, mikor decemberben adományt gyűjtenek a rászoruló gyerekeknek, a már nem használt (nem szakadt, hanem normális) ruhákat a Máltai Szeretetszolgálatnak szoktam adni, és akárhányszor gyűjtenek a leukémiás gyerekeknek, árváknak, stb. mindig hagyok ott pénzt, ha van nálam, és az adóm egy százalékát is fel szoktam ilyen célra ajánlani. Lehet, hogy én nem vagyok okos, de szerintem te se, mert képtelen vagy felfogni, hogy rengeteg országban túl gyorsan nő a lakosság, és csökkenteni kéne náluk a születésszámot. Ösztönzésként pl. lehet támogatni őket, hogy kevesebbet szüljenek, és sokat segítene az is, ha minden gyerek járna iskolába, és legalább alapfokú műveltséget szerezne, és megértethetnék vele, hogy miért ne legyen 1-2 (vagy max. 3) gyereknél több neki, és a felnőtteket is lehetne tanítani, hogy legalább alapfokú műveltségük legyen. Vagy talán az ellen is kifogásod van, hogy kötelező legyen iskolába járnia minden ottani gyereknek, és hogy arra ösztönözzék az ottani embereket, hogy ne 8 gyereket szüljenek átlagosan, hanem csak 2-t?
2017. jún. 20. 00:44
 20/23 A kérdező kommentje:
És felteszek még két kérdést neked: Szaúd-Arábia, az Arab Emírségek, Kuvait, Bahrein miért nem fogadott be menekülteket? Pedig ugyanazt a nyelvet beszélik, és a vallásuk is ugyanaz, mint a szírek és irakiak többségének. illetve, újból: Mikor több Uniós országban is nagy a szegénység, az ottani szegényeken miért nem segítenek? Szerintem az itthoni embereken kéne előbb segíteni, és UTÁNA jönnek a külföldiek. Már pedig, ha az Európai Uniót tekintjük, ők is a honfitársaiknak számítanak, mert Eu-tag országokról van szó. Azt se mondtam, hogy nem jöhet ide egy Közel-keleti ember se; jöhet, de akkor integrálódjon a befogadó ország társadalmába, ne pedig azt várja el, hogy a helyiek alkalmazkodjanak hozzá (kötelezni kéne minden bevándorlót, aki itt akar maradni, hogy teljesen integrálódjon az őt befogadó társadalomba, és ha nem hajlandó, akkor mehet haza). Azon egyébként nem gondolkoztál el, hogy miért van az, hogy az európaiak ha bármi rosszat mondanak a cigányokra/muszlimokra, stb. akkor mindjárt rasszistának bélyegzik meg őket, de az előbb említett embercsoportok büntetlenül pocskondiázhatják az európaiakat? Hogy pl. a cigány elnevezés sértő, de a gádzsó nem az? A burka-viselést nem lehet kritizálni még az itt élő muszlimoknál se, de ők büntetlenül lek*rvázhatják az európai nőket, és úgy is bánhatnak velük? Vagy hogy világviszonylatban nézzük a dolgokat: a keresztény országoknak vezekelniük kell az ottani népirtásokért (ami igaz is), de a muzulmánoknál ezzel nem foglalkoznak (igen, a holokausztra és az örmény népirtásra célzok), az rendben van? És most újra Európa: a Közel-keleti bevándorlóknak biztosítják a szabad nyelv-és vallásgyakorlást, de az őshonos kisebbségeknek, mint Franciaországban a bretonok és a baszkok, Spanyolországban a baszkok és a katalánok, vagy a környező országokban a kisebbségeknek a helyzete, hogy az előbb említett őshonos kisebbségeknek még mindig rengeteg atrocitást kell átélni, az nem számít? Hát ez szerintem eléggé furcsa értékrend, de mindegy.
2017. jún. 20. 09:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!