Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberek miért nem akarnak...

Az emberek miért nem akarnak egészségesen élni?

Figyelt kérdés
Nem kellene feltétlenül sportolni, vagy kondi terembe járni..egyszerűen kicsit mozogni itt, kicsit amott, és figyelni hogy mit visz be a szervezetbe. Sokan mondják hogy nincs pénz az egészséges élet módra. Tudom mert nekem is sokan mondták már. De ez nem igaz. Ugyan úgy ki lehet hozni egy napra 800Ft ból az egészséges étkezést mint az egészségtelent. Amit valljuk be nem olyan tetemes összeg. Arról nem is beszélve, hogy hosszú távon az egészségedbe fektetsz be. Az emberek két kézzel szórják el a pénzt a gyógyszer tárakban, költenek 10-20-30 ezreket is akár, amiket betegségeket, egy helyes életmóddal elkerülhettek volna. Az egész csak döntések sorozata. De miért döntünk az egészségtelen mellet? "Nincs időm mozogni" mennyiszer hallotam. Én 12 óra munka mellet is, meg fogom magam és lejárok edzeni.

2017. júl. 6. 08:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Lusta, kényelmes, ignoráns, azt hiszi, ő sebezhetetlen...

Az emberek egy része nagyon hedonista. Én is, de én nem élvezem, ha belebetegszem az életmódomba vagy lenyomom magam vackokkal vagy fáj a hasam :D Szóval én egészségtudatos vagyok és közben pompásakat eszem, legjobb. Persze kellett hozzá kutakodás és munka, de hosszú, széles életet akarok, nekem megéri. S nem görcsölök rá, hisz az sem egészséges.

De sok ember csak tolja a megszokott ételeit és megpróbálja homokba dugni a fejét.

Mozogni sem egyszerű, én is tapasztaltam, bár én nem bírom ki a totális inaktivitást, szükségem van minimum sétára. De edzeni azért kell némi elszántság s erőfeszítés. Na ezt sokan nagy ívben kerülik...


Teljesen igazad van abban, hogy az idő és a pénz szinte mindenki esetében kifogás. Sokan járnak edzőterembe napi 10-12 óra mellett is, én pedig 500 forintból is egész jó kis szálkásító étrendet tudnék kihozni, csak éppen nem lenne annyira hedonista, mint most.


Nekem jók a génjeim, sosem megyek orvoshoz (fogorvost kivéve), nem szedek gyógyszert, max. évi párszor fájdalomcsillapítót, s ez így volt a rosszabb étrendemen is, de azért nem hiszek abban, hogy ehetek bármit, úgyse lesz bajom. Amúgysem csak a betegségekről van szó, jó közérzet, izomtömeg, ez is fontos ám.

2017. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mivel foglalkozol pontosan, elárulnád?

És miért vagy ebben olyan biztos?

2017. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kérdésem a 10-esnek szólt.

12-es

2017. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!