Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megyek majd gyomortükrözésre,...

Megyek majd gyomortükrözésre, de félek mert volt evészavarom?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek gyomortükrözésre, de nagyon félek. 1 évig voltam bulimiás,viszont ez elég hullámzó volt, volt hogy egy ideig nem hánytattam magam, volt hogy nagyon ritkán és 1-1 olyan héz, hogy gyakrabban. De nem hashajtóztam. De már 3 hónapja tünetmentes vagyok.

Azért mentünk orvoshoz, met 1 hónapja van az, hogy folyton teltségérzetem van, és volt olyan már kétszer is, hogy 1 hétig folyton szúrt a gyomrom vagy nyomást éreztem ott. Alig bírok enni, fogytam is. Aztán anya elvitt belgyógyászhoz. Megnyomogatott, vettek tőlem vért meg hasi uh-n is megnézett, de csak több gázt vett észre, semmi mást. Aztán mondta, hogy menjek el gyomortükrözésre.

A doki amit még mondott, hogy amiatt is fájhat, hogy tavasszal nagyon sok kávét fogyasztottam, napi 3-4 adagot, többször éhgyomorra is, reggeli helyett, mert laktatott.

A családom nem tud a bulimiáról, és most nem is mondtam, mivel már 3 hónapja rendben vagyok.

De most nagyon félek és stresszelek, hogy ott helyben ez kiderül. És milyen égő lesz anyukám és a doki előtt, főleg, hogy ezt nem is említettem.

Tudom, hogy hülye voltam és nem kellett volna ezt csinálnom. Volt egy nehezebb évem és ez ezt váltotta ki. De tudom, hogy nagy hülyeség volt.

A gyomortükrözésen ez mindenképp kiderülne, ugye? Mit csináljak most??



2017. aug. 16. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a franc derülne ki?! Bele van írva a gyomrodba, hogy 3 hónapja sokat hánytál???
2017. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
2eve volt gyomortukrozesem. Elsore nem egyeztem bele,annyira feltem,aztan masodszorra muszaj volt mert kulonben soha tobbe nem vizsgaltak volna meg. Azt hittem hogy nagyon fajdalmas lesz,meg sokaig fog tartani. Ugy emlekszem ehgyomorra kellett menni.A torkomat elerzestelenitettek,amikor dugtak le a fekete csovet nem ereztem semmit. Amikor a gyomromban kotoraszott na az elegge szr erzes volt,mintha belulrol a beleimet megmarkolta volna valami. Amugy rosszabbra szamitottam. Kb 3perc volt es kesz voltam. Kb egy oraig nem szabad enni mert a nyelest nem erzed es felrenyelhetsz. Szovetmintat is vettek ami ket het mulva lett kesz.Valoszinu hogy kiderul.Nekem psziches problemaim voltak.
2017. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleges felmaródások a hányás miatt látszani fognak, de ez szerintem lehet refluxtól is.
2017. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam hogy valami látszódni fog....de egyértelmű lehet az orvos számára hogy bulimia miatt?


Előző válaszolónak: azt el tudnád mondani milyen a reflux, kerlek?

2017. aug. 16. 17:44
 5/10 anonim ***** válasza:
3 hónap alatt vígan regenerálódik a gyomornyálkahártya, nem sikerült azt annyira tönkretenned. A reflux, amikor a gyomorból visszajön a savas kajaszerűség a nyelőcsövedbe záróizom-gyengeség miatt. Rendszeres túlevésnél, elhízottaknál szokott előfordulni.
2017. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor nekem nincs refluxom.


És a nyelőcsövem is regenarálódhat?

2017. aug. 16. 20:18
 7/10 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon stresszes 2 hónapon vagyok túl, lehet amiatt is fájt


De akkor most mit csináljak? Persze, el kéne menni mert lehet nemcsak a stressz...de akkor most mondjak el a családnak, hogy ez volt a bajom, hogy esetleg ne ott szembesüljön vele? Vagy ne mondjam, aztán majd esetleg a sok éhgyomros kávézásnak tudják be, ha rossz állapotban lesz a gyomrom?

2017. aug. 16. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit mondanod, és nem lesz rossz állapotban a gyomrod. Szerintem csak a stressz, az gyakran jelenik meg gyomorpanaszok formájában.
2017. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit mondanod, én most voltam fogorvosnál és nem látta, pedig egy ideje már csinálom (pár éve).

Annyitm ondott, hogy két-három fogam érzékenyebb, de kariest nem lát, és a bölcsességfogamat azonnal húzni kell - azért mentem eredetileg is.

2017. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyelőre nem megyek el tükrözésre. Azt beszéltük a családommal, hogy valószínűleg csak a stressz volt. Most, hogy tudom, hogy nincs gond se az epémmel, se a vakbelemmel, meg más problémám is megoldódni látszik, megnyugodhatok. A vérvétel eredménye meglett, azzal is minden rendben. Aztán ha továbbra is fennáll a probléma, elmegyek a vizsgálatra. Magánklinikán csináltattuk volna, szóval biztos nem kell majd olyan sokat várni időpontra.

2017. aug. 17. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!