Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdjek életmódváltásba?

Hogyan kezdjek életmódváltásba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségesen étkezni, de sajnos nekem elsőre ez nagyon nagy váltás lenne, hiszen eddig szinte semmi zöldséget és gyümölcsöt nem fogyasztottam.

Pár hete elkezdtem, hogy paprikát és paradicsomot eszem reggelire, illetve ha tudok, valami salátát, vagy savanyúságot az ebéd mellé, de sajnos így is kevésnek érzem.

Hozzátenném, hogy egyetemista vagyok, kollégiumban élek, ahol sütő nincsen, és a diákbéremből élek.

Sajnos nem szeretem a zöldségeket, a paradicsomot is kínkeservesen erőltetem le a torkomon, de tudom, hogy jót teszek magamnak vele.

Valami ötlet, hogy hogyan tudnék egészséges ételeket beiktatni az étrendembe, esetleg jó receptes oldal, bármit szívesen veszek.

A normális válaszokat előre is köszönöm.


2017. aug. 23. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehéz az élet. Nekem eléggé ellentétes a hozzáállásom, viszont mint zöldségimádó, rengeteg zöldséges receptem van (többnyire elég egyszerűek, pl. lecsó, sült karfiol :)). Magam a sima vagy ételnek elkészített nyers zöldséget preferálom, úgy a legértékesebb és úgy tudom a legjobban minimalizálni a mennyiséget (szálkásításkor nem ehetek özön zöldséget, úgy nem megy), plusz rengeteg ételhez megy a nyers zöldség. Amihez más kenyeret vagy rizst eszik, ahhoz én nyers zöldséget. Nem tudom, milyen az ételed, nekem egy zsíros cucchoz KELL zöldség.


Nos. Rengetegféleképpen beviheted a zöldségeket. Még sütiben is, sok tápanyag marad benne attól még, hogy némelyiknek árt a hőkezelés (roppant fontosnak tartom a nyers zöldséget, de a nem nyersnek is van értelme)... Ez a végső gondolatom, ha valaki utálja a zöldségeket... De annyiféle van, sokféle elkészítési móddal, kicsi az esélye, hogy ne szeresd egyiket sem. Bele lehet keverni tojásételekbe, sajtot rakni a tetejére, tócsnit sütni belőle... Persze zsírszegény zöldségétel is van, eheted valami tésztafélével őket (pl. a zabgaluska teljesen jó dolog)...


Miért eszel paradicsomot, ha nem szereted? Annyi nyersen ehető zöldség van, nálam most hónapos retek van itthon a paprika, paradicsom, uborka mellett, de rengeteg mást is lehet enni.


Az étrended többi része milyen? A zöldség nekem is fontos, de azért az egészséges étrendnek közel sem a legfontosabb része.


Gyümölcsöt nem muszáj enned, de zöldség nélkül necces. Nagyon dícséretes lépéseket teszel, mégis mennyit viszel be, hogy kevesled?

2017. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Feherjebol is ehetnel,bar azt nem emlitetted. Krumplit,rizst,tesztakat szoritsd vissza (wellbread tesztat ehetsz,nekem 5-6etkezesre eleg a 250g),egyel rostban gazdag eteleket (magvakat,de fontos h bo folyadékkal) a zoldsegeket feldobhatod oreganoval es szezammaggal pl (az ubi igy nagyon finom)

Ha szeretnel receptet (+barki aki ezt olvassa),irj nyugodtan privatba es szívesen segitek,meg abban is,hogy mit hol erdemes megvenni. Sok sikert😊

2017. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!