Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele az életmód...

Hogyan kezdjek bele az életmódváltásba?

Figyelt kérdés

Elhatároztam tegnap, hogy életmódot változtatok. Régebben is tornáztam itthon youtube-on található videókra, pl. Cassei Ho, amelyek után láttam változást, viszont nem volt motivációm, kedvem folytatni. Mindig abbahagytam..

Edzőterembe nincs lehetőségem eljárni, mert nincs a lakóhelyemen, ezért szeretném otthoni módszerekkel eltüntetni a felesleget. Kérlek, ne mondjátok azt, hogy az otthoni tornázás bohóckodás, mert szerintem otthon is lehet eredményeket elérni.

158 cm vagyok és 58kg. Nem vagyok dagi, inkább husisnak, formátlannak mondanám. A combjaim összérnek, löttyedtek, a hasam is, a karom is. Mivel alacsony vagyok, ezért jobban meglátszik rajtam, nem úgy oszlik el.

Az étkezésem elég rendszertelen. Van, hogy reggelizek, van hogy egész nap 1 szendvicsen élek, de van, hogy rendes kaját eszek. Itt rizsre, zöldségekre, gyümölcsökre gondolok.

Egy baj van csak. Nem eszek húst. Nem vagyok vega, csak egy hányással végződött étkezés után megundorodtam a csirkemelltől. Eddig is csak a csirkét ettem meg, de mostmár hányingerem van tőle.

A tojást sem szeretem. Puffadást okoz nálam és szeleket...

A zabbal próbálkoztam 2 hétig. Zab+chia mag+gyümölcsök+laktózmentes tej. Ezt általában reggelire vagy délután 2-3 körül, amikor hazaértem a suliból. Igen ám, csak székrekedésem lett és nem tudom, hogy a zab okozta-e. (Szándékosan nem ettem banánt, mert nálam az is székrekedést okoz)

Évek óta szénsavmentes vizet iszok és zöld teát, nem szeretem a cukros löttyöket, se a gyors kaját.

Néha becsúszott egy kis chips vagy csoki, amilor megkívántam.

Leírom összefoglalva:

-laktózérzékeny vagyok

-nem eszek húst

-legtöbbször székrekedésem van

-székrekedést okoznak a rostban dús ételek, hiába iszok mellé sok folyadékot (pedig nem kéne székrekedést okoznia tudtommal a rostos ételeknek..)

-otthon szeretnék tornázni

-szeretnék formásabb lenni

-vékony combokat akarok (utálom a belső combom..)

-tónusos has és karok

-hamar elveszlik a motivációm vagy nem lesz kedvem az edzéshez


Nem szeretném, ha lehurrognátok ez miatt, ugyanis szeretnék segitséget kapni.

Nem kell a fejemhez vágni, hogy járjak edzőterembe. Elmennék szívesen, ha lenne közel egy és lenne pénzem egy bérletre, mert tudok, hogy ott nagyobb a fejlődés.

Remélem segítetek!



2016. nov. 29. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Tehàt formas akarsz lenni otthoni ugràndozàssal? Azt mègis hogyan fogod kivitelezni? Kaja terèn ha ennyi a megkötèsed, azzal magadnak ártasz, mert csak extrèm àrù alternativakkal pòtolhatod a dolgokat. Sok jòt ne remèlj. Majd ha eldöntötted a formàsodást, akkor gyere vissza. Mert ennyi kifogàst az nem keres aki vàltoztatni akar.
2016. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2016. nov. 29. 15:35
 3/6 anonim válasza:
egy kis súlyzóy edzéssel többet èrnél.próbáld ki a 3szori étkezést az fontos és még lehet egy kis úzsizás is délután.szerintem az iszonyat össze vissza evéstől van székrekedésed.a banán ép hogy gyorsan átmegy az emberen , normális esetben.amíg nincs rendbe a kaja addig a torna sem sokat ér.de ne hagyd abba a mozgás nem árt.
2016. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak az étrendedhez tudok érdemben hozzászólni. A legnagyobb probléma az, hogy a leírásod alapján nincs megoldva a fehérjebeviteled. Nem bírod a húst, a tojást, a tejtermékek is problémásak. Kb. az összes állati fehérje kilőve, hacsak nem szereted a májat, zúzát, halféleségeket. Akkor viszont ki kellene próbálnod a vegánok növényi fehérjepárosításait (hüvelyesek+gabonák), vagy a szóját (nálam ez lenne az utolsó, ami szóba jöhet, bocsi). De van egy tippem, hogy azoktól is puffadsz... Ezt abból gondolom, hogy aki már ennyi mindenre érzékeny és mindenféle ételektől székrekedése lesz, annak bizony eléggé tönkre van menve az emésztése.

Ezt nem ártana mielőbb rendberaknod, lehetőleg nem gyógyszerekkel, hanem gyógynövényekkel, normális táplálkozással, mielőtt nagyobb baj lesz belőle.

2016. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Otthon is lehet izmosodni, nyilván, sokan gyúrnak otthon s más mozgásformáknak is lehet értelmük.

De vékony combokat ne akarj, mert a normális comb nem vékony, rengeteg nagy, fontos izom van ott, ráadásul a legtöbbeknek könnyen fejlődik a lábizma, amennyire tudom.


Az étrend a gond. Mi a helyzet az érlelt sajtokkal, amikben nincs laktóz? Valami fehérjére szükséged van s első körben a komplett állati fehérjék között kéne keresgélni, de nálad nem marad sok lehetőség...

Akkor jön a vegán étrend a sok fehérjedús növénnyel s azok komplettálásával, azért ez sem olyan vészesen nehéz. Csakhogy a rostokat nem fogod tudni elkerülni...

Ez így elég nehéz lesz.

2016. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd megpróbálok valami megoldást találni
2016. nov. 29. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!