Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez így kevés vagy elég egy napra?

Ez így kevés vagy elég egy napra?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2dl tejeskávé,2cukorral. 2szelet pirítós sajttal és ketchuppal.

Tízórai: 1 kevés kávé kevés tejjel cukor nélkül

Ebéd: krumplis lecsó, kis adag. Hozzá 1 szelet kenyér.

Vacsora: zöld tea egy kanál mézzel.


Jó tudom, hogy ma nem épp a legegészségesebb kajákat ettem, alapvetően próbálok sok zöldséget enni, meg reggel tojást is szoktam. Főleg az érdekelne, hogy baj ha nem vacsizok, csak teát iszok vagy joghurtot eszek?

Amúgy nem vagyok túlsúlyos, csak kicsit szeretnék leadni.

20/L vagyok.



2017. szept. 2. 16:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10-es, ezt esetleg kifejtenéd? Ugyanis az IR-eseknek nem ez a véleménye. Legalábbis abban a cirka 3-4 IR-es csoportban nem, amiben benne vagyok. Különben pedig a kérdező fogyni szeretne, márpedig azt lehet tőle, ezt én is tapasztaltam 180 grammal.
2017. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tessék

[link]

2017. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes videó, de egy szó sem esik belőle az IR-ről és a 160 grammos diétáról. Arról van szó kvázi, hogy zsírmentesen kell étkezni a cukorbetegség visszafordításához, de nem péksüteményen, édességen stb.-n tartották a kísérletben az embereket, hanem csak több zöldséget-gyümölcsöt etettek velük hús helyett.

Ebből abszolút nem következik, hogy a 160 g diéta - ami a szénhidrátok limitálásán alapszik, főleg bizonyos szénhidrátokén - káros, ebből maximum az következne, hogy a ketogén diéták (amik a szénhidrátok leminimalizálásán - nem ugyanaz, mint a limitálás! - alapszanak, és a zsírból való energiatermelésen) károsak. (Ami azért érdekes, mert az epilepszia kezelésére lettek kifejlesztve eredetileg.)


Egyébként a 160 g-os diétában pont nagyon sok zöldség fogyasztására van lehetőség, és mivel az IR-eseknek sokszor fogyniuk kell, ezért a zsiradékok limitálása is sokszor automatikusan megvalósul.

2017. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!