Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek az egészséges táplálkoz...

Melyek az egészséges táplálkozás főbb támpontjai?

Figyelt kérdés

1. Mi lehet az cukor alkalmas ( egészséges alternatívája?) Xillit, Elitrit, Sztivia, Nádcukor?

2. Megéri e az ázsiai diszkontban árult rizstésztákkal felcserélni a hagyományos tésztákat?

3. Hol lehet kapni Pl Budapesten ( belvároshoz közel, vagy távol) valódi termelői húsárút, és valóban jobb e, érdemes e váltani, bolti hús-zöldségtermékekről?

4. Melyek azok az egyéb dolgok amik még sarkalatos részei lehetnek az egészséges táplálkozásnak?



2017. szept. 12. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez az a téma, amiben nincs megegyezés. Ez bizonyos szintig érthető, mivel két különböző embernek nagyon más lehet az egészséges, persze közös pontok azért vannak.


1. Az első 3 OK, persze túl sok abból sem jó s van, akinek hasmenést okoz némelyik cukoralkohol, a nádcukor masszív, tömény cukor, csak kevésbé értéktelen, mint a fehér répacukor.

2. Gluténmentes lesz, az is valami, nekem szimpatikus, bár nekem ez sem ideális, mert szénhidrát, nem is valami lassú. De a legtöbbünknek semmi baja nem lesz tőle.

3. Nagyüzemi húst nem ennék semmiképp, de ezt mindenki döntse el maga. Nem tudom, hol lehet szerezni, én maximum kevés házi húst eszem, mert azt tudok szerezni.

4. Megfelelő makrók és elosztás, ez drasztikusan más a különböző embereknél. Feldolgozott ételek kerülése, sokaknak jó a glutén, laktóz kerülése... Be kell vinni, amire szükség van. Sokkal konkrétabbakat nem tudok írni, túl sokféle ember van.

2017. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez az én 10év tapasztalat alapú véleményem:


1. Nincs ilyen, minden édesítőnek van előnye és hátránya... az egyikről mára kiderült, hogy rákkeltő, a másiknak kesernyés az utóíze, a harmadikból fél kg sem adja azt az élményt mint 2kanál cukor, a 4. Meg aranyárban van...

Az a jó alternatíva, ha leszox a kényszeres édes íz hajhászásról...

Régen mi 2-3havonta nagybevásárlásnál vettünk 10kg cukrot, ami el is fogyott... mióta "tudatosan" táplálkozom és kipróbáltam minden alternatívát rá kellett jönnöm, a MÉRTÉKLETESSÉG" a jó alternatíva... mostanra úgy elszoktam a mindent édesíteni elvtől és úgy megszerettem a valódi ízeket, hogy 1-1kg cukor kihúzza nálam 3-4hónapot.


2. Ázsiai cuccokban nagyon oda kell figyelni az adalékanyagokra... jobban megéri megtanulni alapanyagokból elkészíteni magadnak az adott ételeket, tésztát gyúrni, metélni, szaggatni kimondottan imádok. Jó buli.


3. Nem tudom, vegetáriánus vagyok...

A szezonális zöldség/gyümölcsök beszerzésére megvannak az aglomerációban az őstermelők, én anno még internetes hírdetések alapján találtam az enyéimet, azóta visszatérő vendég vagyok... de nyílván a piac is jobb mint pl a tesco...


4. A tudás.

Van 5 alap könyv, amot mindenkinek kötelezővé tennék, ez az 5 könyv merőben ellentmondásos dolgokat tartalmaz, ugyanakkpr nagyon nagyon hasznosan is egészítik ki egymást a táplálkozásról


-Sárga kapszula: ez egy ebook, egy magyar testépítő(legalábbis annak tartja magat) igazi vadbarom írta, alpári stílusban, de részletgazdagon és érthetően írja le a makrotápanyagok fontosságát, működését, azt, hogy hogyan fogyhatsz, hogyan nőhetsz(izomban)...


-harcosok étrendje: alapjában az időszakos böjtről, annak is a 20/4 es verziójáról szól... az időszakos böjt most valakinek vagy szimpatikus vagy nem... nekem pl nem, nem is tudnám csinálni...

Ellenben rengeteg nagyon hasznos infó van a könyvben arról pl, hogy milyen ételt milyen étellel érdemes párosítani a tányéron, hogy azok ne akadályozzák egymás felszívódását, vagy épp segítsék...

Hogy milyen ásványi anyag, nyomelem, vitamin milyen kajában van...


-80/10/10: ez egy nyerv vegan könyv, leghasznosabb részébem nagyon érthetően elmagyarázza, hogyan működik az inzulin, hogyan szívódbak fel a tápanyagok, mi a szerepe a mellékvesének és miért baj, ha úgy kajálunk, jogy csesztetjük vele a mellékvesét...


-Kína tanulmány: ez is egy vegan könyv, nagyon jó kiegészítés a 80/10/10mellé.


-Anita Bean - modern sporttáplálkozás...

Ez lényegében a sárga kapszula, csak kevésbé emberi nyelven, és kevésbé erőltetve a túlzott fehérje fogyasztást.

2017. szept. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs a sok betűtévesztésért, diszlexia...
2017. szept. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!