Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha csak olyan ételeket eszem...

Ha csak olyan ételeket eszem amiben 100g-ban 200 kcal alatt van a kaloriaertek akkor ugy tudok fogyni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 30. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, mert ha sokat eszel, lehetsz pluszban.
2017. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jaj dehogy :) A fogyásnak semmi köze a kalóriasűrűséghez, az a kalóriaegyenlegeden múlik.

Én anno úgy tudtam fogyni, hgoy sok 500kcal/100g fölötti ételt ettem, máshogy nem is ment :D. Az alacsony kalóriasűrűségűeket jobb minimalizálnom ma is, bár a makrói azért számítanak. Talán ezért nem értettem az alacsony kalóriasűrűségi ételek preferálását a fogyózóknál. Természetesen akinek az éhségére jól hat a nagy térfogat (s a tápanyagokat sem hanyagolja el), annak számít ez is, de nem ezen múlik.

Ha fél tonnát eszel lightos ételből, mert nem laktat, rosszabbul jársz, mint egy töményebbel. De az se mindegy, hogy hagyományos csokitorta vagy sonkás rántotta.


200 kcal még sok ahhoz, hogy ne tudd könnyen túlenni magad. Már 1 kilóval 2000 kcalnál vagy s annyit sokan elég könnyen betolunk egyszerre.

Ha 20 kcal lenne, akkor már bizonyára fogynál, csak éppen az közelállna a koplaláshoz, annak hátrányaival és valószínűleg az előnyei nélkül (bár a normális, előnyös koplalást inkább böjtnek nevezem s az sem arra van, hogy mindenki ész nélkül csinálja, amikor nincs jobb ötlete fogyásra. ez nem neked szól, kérdező, rengeteg tudatlan koplaló van, gyakran találkozni velük).

2017. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!