Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik, hogy rengeteg kaja...

Létezik, hogy rengeteg kaja ellenére sem tudok hízni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Mindig is vékony gyerek voltam, és zavart is. Eldöntöttem, hogy hízni fogok. Megnéztem mennyi kalóriára van szükségem, az életvitelem, súlyom stb alapján, 2200 körül jött ki. Összeszámoltam, hogy nagyjából 1500-at viszek be.

Gondoltam akkor megvan a gond, megvan a megoldás, egyszerűen keveset eszek.

Elkezdtem figyelni, hogy sokkal többet egyek (írtam is táblázatba.) 3-3500 kalóriákat vittem be naponta, és még a mozgásból is visszább vettem. Arra, hogy egészséges ételek legyenek, nem is figyeltem. Ettem mindent ami jól esett.

Első hét után nagyon örültem, feljött 2 kiló. Folytattam is szépen a "diétámat", úgy kb 1 hónapig. De azóta semmi nem jött fel. +/- 10-20 dekák vannak, de tartósan nem megy 70 fölé.

76-78 kilót éreznék ideálisnak, de egyszerűen nem megy.

Más is jár ebben a cipőben? 18f



2017. nov. 20. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Először is: nagyon sok oka lehet :-) Az egyik legkézenfekvőbb, hogy gyors az anyagcseréd...ez genetika. Tehát a szervezetedből gyorsabban ürül ki a tápanyag mint beépülne és zsír formájában tárolódna. Amennyiben rendszeres a székleted és nincs semmilyen egyéb rejtett vagy észlelt egészségügyi problémád (pl felszívódási zavarok) akkor ez a magyarázat. Ha magas és vékony un. dinári alkat vagy akkor ez természetes. Ahogy idősödsz és mondjuk kevesebbet mozogsz úgy fog bizonyos mértékig "elnehezedni" a tested. Bizonyos mértékig ez áldás mert valószínűleg nem fogsz elhízni. Azért a válogatás nélküli "mindentevést" kerülném. Természetesen ez csak egy lehetséges ok. Nézd meg a szüleidet és ha édesapád, vagy édesanyád is hasonló alkatú, akkor megvan a válasz a kérdésedre.
2017. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!